Goblinas

Estijos nacionalinės operos gastrolės
Skiriama Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui

Eduard Tubin 
GOBLINAS, 2 v. baletas
Choreografė ir režisierė Marina Kesler
Dirigentas Vello Pähn
Kostiumų dailininkas Gerly Tinn
Scenografas Madis Nurms
Šviesų dailininkas Karmen Tellisaar 
Vaizdo projekcijų dailininkas Argo Valdmaa 
Grafikė Joanita Janson

 

„Gobliną“ drąsiai galima vadinti estų nacionaliniu baletu. Maža to – baleto istorikai jį vadina pirmuoju Estijos nacionaliniu baletu, mat pirmąkart „Goblinas“ Tartu Vanemuinės teatre buvo pastatytas dar 1943 m. Netrukus po to baleto muzikos autorius ir premjeros dirigentas Eduardas Tubinas (1905-1982) kartu su šeima emigravo į Švediją, taip išvengdamas sovietų valdžios diktato. Estijos nacionalinėje operoje „Goblinas“ pirmąkart buvo pastatytas dar 1944 m., tačiau tuomet dėl prasidėjusių Talino bombardavimų spėta parodyti vos kelis spektaklius. Baleto artistai, skubėdami pasislėpti nuo artėjančio pavojaus, išbėgo iš teatro netgi nespėję persirengti spektaklio personažų kostiumų... „Goblinas“ buvo pirmasis scenos veikalas ir paties kompozitoriaus kūrybinėje biografijoje. Baleto muzikoje lengvai atpažįstamos estų liaudies melodijos, perteiktos simfoninės muzikos kalba. Libretui buvo pasirinkta pasaka apie visų pasaulio turtų geidusį mitologinį personažą Gobliną, kuris goduoliams padeda krauti turtus. Naujausiame 2015 m. pastatyme, kurį sukūrė estų choreografė Marina Kesler, Goblinas yra ne tiek personažas, kiek šiuolaikinių žmonių smegenyse skambantis vidinis balsas, trukdantis pasitenkinti sukauptomis gėrybėmis.

PIRKTI BILIETUS

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Domino teatro komedija
17 gruodžio, 19:00
Spektaklis
20 lapkričio, 19:00
Oskaro Koršunovo spektaklis
21 - 22 lapkričio, 19:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti