Idomenėjas

A. Vienuolio, 1
12 gruodžio
14 gruodžio

3 v. opera italų kalba

Muzikos vadovas ir dirigentas Johannes Wildner

Dirigentas Modestas Barkauskas

Režisierius Graham Vick

Režisieriaus asistentas Lorenzo Nencini

Scenografas ir kostiumų dailininkas Paul Brown

Dailininko asistentė Anna Bonomelli

Šviesų dailininkas Giuseppe Di Iorio

Choreografas Ron Howell

 

Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Bendras pastatymas su Geteborgo operos teatru

 

Wolfgangas Amadeus Mozartas nudžiugo, kai Bavarijos ir Pfalco kurfiurstas užsakė jam sukurti operą rūmų karnavalui Miunchene. Per kelias savaites parašyta opera "Idomenėjas, Kretos karalius", buvo atlikta 1781 metų sausį ir sulaukė didžiulio pasisekimo. Tai pirmasis jau subrendusio kompozitoriaus sceninis veikalas, deja, daugiau nepastatytas autoriui esant gyvam. Operos siužetas pagrįstas graikų mitais. Karalius Idomenėjas – karvedys, Trojos karo dalyvis, minimas Iliadoje. Norėdamas išsaugoti gyvybę, jis prisiekia Neptūnui paaukoti pirmą sutiktą žmogų. Nelaimei, pasirodo, kad tai jo sūnus Idamantas. Po sambrūzdžių, kovų ir pasiaukojus moteriai, dievai atlyžta. Kretos gyventojai švenčia Ilijos ir Idamanto vestuves.

"Idomenėją" mūsų scenoje įkūnys britų režisierius Grahamas Vickas, garsėjantis klasiką radikaliai interpretuojančiais pastatymais. Anot režisieriaus, šis spektaklis skirtas ne Mozarto muzikos žinovams, o labiau jaunimui, kuris iki šiol mažai domėjosi operos žanru.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Spektaklis pagal Maksimo Gorkio pjesę
2 dalių spektaklis vaikams
1 dalies Oskaro Koršunovo spektaklis
21 spalio, 16:00, 19:00

Review

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti