Reginos Sipavičiūtės paroda „Praeitis dabartyje. Paprasta tekstilė“.

R. Sipavičiūtė priklauso dailininkų reformuotojų kartai, įsiliejusiai į meninį gyvenimą tekstilės nacionalinės mokyklos pagrindų klostymosi laikotarpiu (Lietuvos dailės institute tekstilę baigė 1967 m.), kai giliai šaknis suleido dabar modernia klasika laikomas vaizdavimo būdas, atkartojantis ritmišką, asociatyvią liaudies audinių kompozicijos struktūra. 

Parodoje eksponuojamos autorine technika sukurtos aplikacijos ir mišrios technikos tekstilės kompozicijos, apmąstančios Lietuvos istorinę ir kultūrinę praeitį, traukiančios paslaptinga sustojusio laiko pajauta. Neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi tapo iki skausmo pažįstama R. Sipavičiūtės kompozicija „Maloningoji“ (1992), žvelgianti iš televizijos ekranų transliacijų iš Seimo rūmų Baltosios salės metu. R. Sipavičiūtė – aplikacijos  virtuozė, ištobulinusi rankdarbiais laikytą atlikimo būdą iki meniškų tekstilės kompozicijų, įrodžiusi, kad aplikacijos technika galima kurti ne tik vėliavas, servetėles ar kitus buitinius mažmožius, bet ir sudėtingus monumentalius kūrinius.
 
Menininkės kūryba neatsiejama nuo jos kaip liaudies meno žinovės patirties. Jai svarbu atskleisti tautodailės ryšį su bažnytine daile, surasti liaudiško, rupaus paprastumo ir barokinių įmantrybių darną. Dailininkė išmokė aplikacijos technikos ne vieną jaunųjų tekstilininkų kartą, surengė daugybę studentų parodų miestų ir miestelių parodų salėse, savo didžiulę patirtį apibendrino metodinėje knygoje „Aplikacijos pagrindai“ (2008). R. Sipavičiūtės nuo 1967 m. dalyvauja dailės parodose. Jos kūriniai eksponuoti Lietuvoje ir užsienyje: Čekoslovakijoje (1969. 1976), Rumunijoje, Bulgarijoje (abi 1976), Suomijoje, Austrijoje (abi 1977), sąjunginėje smulkiosios tekstilės parodoje Rygoje (1983), Vengrijoje (1988), Airijoje (2004), Ukrainoje (2005). Dailininkė 2002–2018 m. surengė asmenines parodas Vilniuje (2002, 2005, 2012, 2014), Ukmergėje (2002), Panevėžyje (2005), Dusetose, Kupiškyje, Ignalinoje (visos 2014).
 
Šia paroda menininkė nori pabrėžti, kad paprastumas, kylantis iš tautodailės tradicijos, yra meno kūrinio stiprybė. 

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti