Kviečiame susitikti su spaudos fotografais parodos LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2018 fotopiknike.

Jo metu galėsite pasidalinti savo įspūdžiais ir išgirsti nuotraukų autorių pasakojimus apie sukurtas fotografijas, pavartyti ar įsigyti šių ir ankstesnių metų Spaudos fotografijos metraščius, išgirsti apie spaudos fotografų kasienybę ir linksmąsias istorijas, išsiųsti „Vaizdų bibliotekos“ atvirlaiškį ir fotografiškai papiknikauti.

Jūsų lauks sėdmaišiai, muzika, kava ir fotografinė nuotaika.

Jau septynioliktą kartą Lietuvoje surengtas nacionalinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“. Tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Komisija vertino keturis tūkstančius darbų.

Konkursui fotografijas pristatė 121 autorius, jo temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Europos metai“.

Fotožurnalistika turi atskleisti įvykį, bet turi pateikti ir klausimų. Kartais ji gali atrodyti kaip klasikinė fotografija, bet ji turi turėti momentinę energiją ir dinamiškumą, spalvas, judesį, emocijas. Iš to ir susideda jos stiprybė.

Spaudos fotografija turi sudominti ir parodyti požiūrį į tai, kas vyksta mūsų pasaulyje, atskleisti gyvenimo problemas bei įvykius, juos perteikdama subtiliais ir daugiasluoksniais vaizdais.

Šiandien profesionalaus fotožurnalisto vaidmuo svarbesnis nei bet kada anksčiau – jis turi eiti pirma kasdienio gyvenimo įvykių, fiksuodamas tai, ko žmogaus akis nemato arba nepastebi.

 Kviečiame visus jus prisidėti kuriant ir plėtojant išskirtinį Lietuvos vizualinės istorijos metraštį ateities kartoms.