Adomas nori būti žmogumi

Rež. Vytautas Žalakevičius
Vaid. Vytautas Puodžiukaitis, Audronė Bajerčiūtė, Juozas Miltinis, Stasys Petronaitis, Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis
Drama, Lietuva, 1959, liet. k., 1.27

Atvykęs į laikinąją sostinę Kauną jaunuolis Adomas mėgina kabintis į gyvenimą. Jis glaudžiasi senoje baržoje, ne visad turi ko pavalgyti. Visai atsitiktinai Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure „Alfa“. Vaikinukas nekreipia dėmesio į biuro viršininko Dausos ir jo bendrininko Amerikono suktybes. Užsidirbęs pinigų, jis svajoja išvažiuoti su mylimąja Liuce į egzotišką kraštą. Tačiau Liucei asistuoti pradeda ir pagyvenęs Amerikonas, ir Dausa, kuriam visgi pavyksta susukti galvą merginai.

Filmas sukurtas pagal Vytauto Sirijos Giros apysaką „Buenos Aires“. (N-16)

Pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Kaunietis V. Žalakevičius su meile atkuria savojo miesto atmosferą, neslėpdamas ikikarinių jo socialinių kontrastų, emigracijos rykštės […]. Ekrane jaučiama gerų įtakų: fatališka baržos nuotaika, kapitono linija primena prancūzų poetinį realizmą, net konkretų Jeano Vigo šedevrą „Atalanta“. (Saulius Macaitis, lfc.lt)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Psichologinė drama, Švedija
25 lapkričio, 19:00
Drama
15 lapkričio, 20:15
Biografinė muzikinė drama, Italija, Belgija, 2017m
14 lapkričio, 18:30
Danija, 2018 m
15 lapkričio, 16:00
Švedija
15 lapkričio, 21:10
Drama. Bulgarija, Vokietija, Prancūzija 2018 m
14 lapkričio, 18:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti