Adomas nori būti žmogumi

Rež. Vytautas Žalakevičius
Vaid. Vytautas Puodžiukaitis, Audronė Bajerčiūtė, Juozas Miltinis, Stasys Petronaitis, Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis
Drama, Lietuva, 1959, liet. k., 1.27

Atvykęs į laikinąją sostinę Kauną jaunuolis Adomas mėgina kabintis į gyvenimą. Jis glaudžiasi senoje baržoje, ne visad turi ko pavalgyti. Visai atsitiktinai Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure „Alfa“. Vaikinukas nekreipia dėmesio į biuro viršininko Dausos ir jo bendrininko Amerikono suktybes. Užsidirbęs pinigų, jis svajoja išvažiuoti su mylimąja Liuce į egzotišką kraštą. Tačiau Liucei asistuoti pradeda ir pagyvenęs Amerikonas, ir Dausa, kuriam visgi pavyksta susukti galvą merginai.

Filmas sukurtas pagal Vytauto Sirijos Giros apysaką „Buenos Aires“. (N-16)

Pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Kaunietis V. Žalakevičius su meile atkuria savojo miesto atmosferą, neslėpdamas ikikarinių jo socialinių kontrastų, emigracijos rykštės […]. Ekrane jaučiama gerų įtakų: fatališka baržos nuotaika, kapitono linija primena prancūzų poetinį realizmą, net konkretų Jeano Vigo šedevrą „Atalanta“. (Saulius Macaitis, lfc.lt)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Animacine komedija
6 spalio, 10:10
Dokumentinis
24 rugsėjo, 17:00
Drama
14 - 27 rugsėjo, 18:40
Drama
23 rugsėjo, 21:00

Review

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Skelbimai