Rež. Vytautas Žalakevičius
Vaid. Vytautas Puodžiukaitis, Audronė Bajerčiūtė, Juozas Miltinis, Stasys Petronaitis, Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis
Drama, Lietuva, 1959, liet. k., 1.27

Atvykęs į laikinąją sostinę Kauną jaunuolis Adomas mėgina kabintis į gyvenimą. Jis glaudžiasi senoje baržoje, ne visad turi ko pavalgyti. Visai atsitiktinai Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure „Alfa“. Vaikinukas nekreipia dėmesio į biuro viršininko Dausos ir jo bendrininko Amerikono suktybes. Užsidirbęs pinigų, jis svajoja išvažiuoti su mylimąja Liuce į egzotišką kraštą. Tačiau Liucei asistuoti pradeda ir pagyvenęs Amerikonas, ir Dausa, kuriam visgi pavyksta susukti galvą merginai.

Filmas sukurtas pagal Vytauto Sirijos Giros apysaką „Buenos Aires“. (N-16)

Pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Kaunietis V. Žalakevičius su meile atkuria savojo miesto atmosferą, neslėpdamas ikikarinių jo socialinių kontrastų, emigracijos rykštės […]. Ekrane jaučiama gerų įtakų: fatališka baržos nuotaika, kapitono linija primena prancūzų poetinį realizmą, net konkretų Jeano Vigo šedevrą „Atalanta“. (Saulius Macaitis, lfc.lt)