Skrydis per atlantą

Rež. Raimondas Vabalas
Vaid. Remigijus Sabulis, Eimuntas Nekrošius, Henrika Hokušaitė, Algis Matulionis, Gediminas Karka, Eugenija Bajorytė
Drama, Lietuva, 1983, liet. k., 1.40

1927 m. Kaunas. Jaunas lakūnas Steponas Darius svajoja perskristi Atlantą. Nors tuo metu daug kam tai atrodė tik fantazija, Darius imasi jos įgyvendinimo. Nuvykęs į Ameriką, jaunasis lakūnas pradeda rinkti pinigus lėktuvui. Dalyvaudamas įvairiose avialenktynėse, taip pat šiek tiek užsidirba. Viename oro uoste Darius susipažįsta su lietuviu mechaniku Stasiu Girėnu, kuris pats statosi lėktuviuką. Darius nori prisikalbinti Girėną skristi kartu. Tačiau 1929 m. prasidėjus ekonominei krizei, galimybės skristi atrodo vis menkesnės. Girėnas gauna piloto teises ir suranda nebrangų lėktuvą „Bellancą“. Pagaliau ryškiai oranžinė „Lituanika“ pakyla skrydžiui į Lietuvą. (N-13)

„Atliktas gigantiškas istoriografinis darbas. Gera pagrindinių charakterių – impulsyvaus Dariaus ir santūraus Girėno – dramaturginė lygsvara. Perteiktos fašizmo išvakarių laikmečio nuotaikos, jo atmosfera. Nors filmuota be užsieninių ekspedicijų, taupūs apgalvoti štrichai […] leidžia pasijusti įvairiose pasaulio vietose. Malonaus autentiškumo filmui suteikia tai, kad čia skamba anglų, prancūzų, vokiečių kalbos, lietuviški dialektai.“ (Saulius Macaitis, lfc.lt) 

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Psichologinė drama, Švedija
25 lapkričio, 19:00
Drama
15 lapkričio, 20:15
Biografinė muzikinė drama, Italija, Belgija, 2017m
14 lapkričio, 18:30
Danija, 2018 m
15 lapkričio, 16:00
Švedija
15 lapkričio, 21:10
Drama. Bulgarija, Vokietija, Prancūzija 2018 m
14 lapkričio, 18:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti