„Skalvijos“ sezoną atidarys trijų senų draugų – Juozo Milašiaus, Daliaus Naujokaičio ir Augio Varkalio susitikimas. Milašius ir Naujokaitis kartu eksperimentavo nuo studijų laikų. Milašius ir Naujokaitis groja iki šiol, kai susitinka Niujorke, Vilniuje ar kitose tarpinėse festivalinėse (ir ne tik) stotelėse. Jų grojimą kartu su kitais Lietuvos džiazistais yra nufilmavęs ir savo juostoje „Rojuje irgi sninga“ panaudojęs Audrius Juzėnas.

Dalius Naujokaitis yra genialus perkusijos meistras, pastaruoju metu pradėjęs diriguoti ir kurti muziką. Jis yra nenormalus! Jis yra visiškai užvaldytas savo meno, ir niekas kitas jam nerūpi! Pametęs protą dėl muzikos mūzų, jis eina į priekį nenuspėjamai ir pavojingai, kaip ir visi poetai. (Jonas Mekas)

J. Milašius apibūdinamas kaip labiausiai bekompromisis Lietuvos džiazo muzikantas, oro virpesių žudikas, solo performansų meistras, triukšmo muzikas, Lietuvos džiazo enfant terrible. Kai kam jo pasirodymai primena egzorcizmo seansus. Kas jis? Gitaristas Juozas Milašius, sklandantis tarp aukščiausio lygio profesionalumo ir gaivališko chuliganizmo. (Algirdas Klova)

Gerą dešimtmetį Niujorke gyvenęs A. Varkalis taip pat yra muzikavęs su D. Naujokaičiu. Tačiau pagrindinė jo kūrybinė raiška – tapyba. Gyvendamas Niujorke ir dirbdamas Anthology Film Archives (AFA), Varkalis be kameros, pasitelkęs tušą, akrilą, vinį, šakutę, ant kino juostos sukūrė keletą trumpų filmų.

Padaryti tik kelias tokio filmo sekundes reikia neįtikėtinai daug laiko. Jo video reikalauja dzenbudistinės kantrybės, neskubėjimo, išminties, laukimo. Augusto filmai yra tarsi maldos. Visiška pagarba tam, ką mato akys, gyvenimo stebuklui, regėjimo momentui. Ir jokio skubėjimo. (Jonas Mekas)

Šiame šamaniškame kino-muzikos seanse jie ir filmas „Niujorko išnykimas“, kuriame užfiksuoti 2001 m. rugsėjo 11-osios įvykiai.

Programa „Kinas be kameros“

Tapyba yra statika laike, muzika – dinamika laike. Filmas – tai statika + dinamika. Filmas be kameros – tai tapyba ekrane.

Raižymas + tapymas ant 16 mm kino juostos. Tai statikos perkėlimas į judėjimą.

Juosta: 16, 35 mm. Technika: akrilas, tušas, chemija. Tiesiai ant kino juostos kadro (2 cm × 1 cm) – vinimi, britva, šakute.

Visa tai įvyko 1995–2005 m. Jono Meko AFA (Anthology Film Archives, Niujorkas). Augis Varkalis

Charlie Parker „The Bird“ (7 min.), „Swimmer“ (2 min.), „Meditation #1“ (4 min.), „Between Day & Night“ (4 min), „The Preache“ (1 min.), „The B Train“ (4 min.), „Home Movie“ (1 min.), „3 Films“ (2 min.), „Corrida“ (1 min.), „No Title“ (2 min.)

Niujorko išnykimas

Augis Varkalis

(video, Niujorkas, 2001 m. rugsėjo 11 d., 1 val.)