Trio „Vertige“
Justina Auškelytė (smuikas)
Ludovica Rana (violončelė)
Cesare Pezzi (fortepijonas)


J. Haydn fortepijoninis trio nr. 39 G-dur, Hob. XV:25 “Čigoniškasis trio” (“Gypsy”):
I. andante
II. poco adagio, cantabile
III. rondo a l’ongarese: presto

J. Brahms fortepijoninis trio nr. 3 c-moll, op. 101:
I. allegro energico
II. presto non assai
III. andante grazioso
IV. allegro molto

R. Shchedrin Trys linksmos pjesės:
Pokalbis
Pagrokime Rossini operą
Humoreska

L. van Beethoven fortepijoninis trio D-dur, op. 70, nr. 1 “Vaiduoklis” (“Geister-trio”):
I. allegro vivace e con brio
II. largo assai ed espressivo
III. presto

2018 metų vasarą Ravenoje (Italija) susibūrusį trio „Vertige“ sudaro lietuvaitė smuikininkė Justina Auškelytė, italų violončelininkė Ludovica Rana ir italų pianistas Cesare Pezzi.

Jaunieji muzikantai studijavo prestižinėse mokyklose: Niujorko „Juilliard School“ (JAV), Lugano konservatorijoje (Šveicarija), Florencijos Luigi Cherubini vardo konservatorijoje (Italija), Vienos muzikos ir menų universitete, Romos Šv. Cecilijos akademijoje. Bestudijuodami ir vėliau jie lankė atlikėjams skirtus meistriškumo kursus Imoloje, Pinerole, Bieloje ir kituose Italijos miestuose.

Trio atlieka įvairių epochų muziką – nuo klasikinio repertuaro iki šiuolaikinių opusų. Ansamblis bendradarbiauja su pasaulyje pripažinimą pelniusiais muzikantais: pianistais Enrico Pace ir Bruno Canino, smuikininkais Borisu Kuschniru ir Pavelu Bermanu, altininku Bruno Giuranna, violončelininkais Giovanni Sollima ir Enrico Dindo. Šie muzikai, be kita ko, padeda jauniesiems atlikėjams formuoti koncertų programas.

JUSTINA AUŠKELYTĖ

Kodėl pasirinkote muzikės kelią?

Turėčiau dėkoti savo tėvams. Jie – muzikos mylėtojai, atvedę ir mane į muziką. Taip pat prisidėjo puikūs mokytojai, jie supažindino su spalvingu ir intriguojančiu muzikos pasauliu.

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?

Labiausiai džiaugiuosi, kai suprantu, jog pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?

Visas gyvenimas – viena laiminga akimirka.

Jeigu gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?

Cesaro Francko Sonata smuikui ir fortepijonui. Spalvinga, kupina įvairiausių išgyvenimų ir skirtingų nuotaikų: ramybės, aistros, pykčio, nusivylimo, liūdesio, palaimos ir džiaugsmo.

LUDOVICA RANA

Kodėl pasirinkote muzikės kelią?

Gimiau muzikantų šeimoje. Kiek save prisimenu, visuomet šalia girdėdavau muziką. Dėl to man atrodė visiškai natūralu pasirinkti muzikantės gyvenimą. Aš niekuomet neabejojau, kad mano ateitis – muzika. Aš atrandu savo vietą šiame pasaulyje atlikdama muziką ir dalindamasi ja su kitais žmonėmis.

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?

Gražių momentų taip daug, kad neįmanoma išsirinkti. Kai man nusišypso laimė sutikti puikių muzikantų ir kartu su jais groti nuostabią muziką, aš kaskart iš anksto žinau, kad tos akimirkos bus nepaprastos.

Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?

Be jokios abejonės, muzika sudaro didžiulę mano laimės dalį, tačiau yra milijonai kitų nuostabių dalykų, dėl kurių jaučiuosi laiminga: mano draugai, mano šeima. Aš tiesiog įsimylėjusi jūrą mano gimtojoje Pulijoje ir šio regiono maistą!

Koks muzikos kūrinys geriausiai apibūdina jūsų asmenybę?

Mėgstu visą klasikinę muziką. Vis dėlto manyčiau, kad romantikų jausmingumas man bene arčiausiai širdies. O jei reikėtų rinktis tik vieną kūrinį, tai būtų Aleksandro Borodino antrasis kvartetas.

CESARE PEZZI

Kodėl pasirinkote muziko kelią?

Nuo vaikystės muzika buvo mano gyvenimo dalis. To, kad tapau muzikantu, nepavadinčiau pasirinkimu – tai buvo tiesiog neišvengiama.

Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?

Labiausiai džiaugiuosi muzikuodamas kartu su draugais ir galėdamas dalintis muzika su kitais žmonėmis.

Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?

Kai tėvai gali manimi didžiuotis.

Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?

Roberto Šumano „Kreisleriana“. Tai fantazijos, kupinos iššūkių ir skirtingų nuotaikų, painios, prieštaringos. Jose persipynę prieštaringi jausmai, aistra, įtūžis.


______________________________________________________
Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos "Vaidilos Klasika" internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.