Vilniaus rotušė | koncertų ciklas

Gabriel URENA, violončelė (Ispanija)
Simona ZAJANČAUSKAITĖ, fortepijonas (Lietuva)

Programa:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Arioso form Cantata BWV 156, Adagio

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Variacijos Mocarto operos "Užburtoji fleita" tema,  WoO 46

Johannes Brahms (1833-1897)
Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2 F-dur,  op. 99

Sergej Prokofjev (1891-1953)
Sonata violončelei ir fortepijonui C-dur,  op. 119


Pirmą kartą Lietuvoje koncertą surengsiantis ispanų violončelininkas Gabriel Ureña - sėkmingai karjeros laiptais kopiantis atlikėjas, savo talentu spėjęs užkariauti ne vieną didžiąją Europos koncertų salę. Šį rudenį įsiliedamas į Rotušės koncertų ciklą, muzikas kartu su lietuvių pianiste Simona Zajančauskaitė paruošė ypatingą kamerinės muzikos programą. Violončelininkas Gabriel Ureña aktyviai reiškiasi pasaulio scenose kaip solistas ir kritikų yra vadinamas „nepaprastai jautriu muzikantu, pasižyminčiu refleksyviu atlikimu ir skambesio intensyvumu”.  „Ureña, tikras genijus” - La Nueva España.
Violončelininkas yra daugybės tarptautinių konkursų laureatas. Pradėjęs savo studijas Ispanijoje, vėliau jas tęsė Vienos konservatorijoje pas legendinę violončelininkę Nataliją Gutman. Gabriel Ureña būdamas penkiolikos debiutavo kaip solistas garsiojoje Musikverein salėje Vienoje ir nuo to laiko nuolat koncertuoja solo su orkestrais Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje. Būdamas devyniolikos Gabriel Ureña pasižymėjo Oviedo filharmonijos orkestre tapdamas jauniausiu violončelių grupės koncertmeisteriu visoje Ispanijoje. Gabriel Ureña pasirodo vienoje scenoje su tokiais atlikėjais kaip Leo Nucci, Edita Gruberoba, Anna Netrebko, Natalija Gutman ir koncertuoja tokiose salėse kaip Champs-Elysées Paryžiuje ir Vienos Opera. Vien praėjusį sezoną violončelininkas sugrojo du rečitalius Seulo menų centre Pietų Korėjoje, atliko Dvoržako koncertą violončelei kartu su Londono miesto orkestru ir debiutavo dviejose pagrindinėse Ispanijos koncertų salėse - Palau de la Música Catalana ir Teatro de la Maestranza of Sevilla.


Simona Zajančauskaitė mokėsi Rokiškio muzikos mokykloje (mok. A. Vagonienės kl.), Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. A. Jurgelionio, D. Račio kl.), studijavo Sankt-Peterburgo valstybinėje N. A. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje (prof. N. Serioginos  kl.), kurią baigė aukščiausiu Raudonojo diplomo įvertinimu. Studijas ji tęsė Veimaro Franzo Liszto aukštojoje muzikos mokykloje (prof. G. Gruzman ir L. Schmiedel kl.), tobulinosi garsiausių pasaulio muzikų – M. Rostropovičiaus, L. Bermano, J. Drakes, A. Debruso, S. Urivajevo, T. Steinhofelio, S. Lehmstedto, L. Natočino, V. Gornostajevos, M. Rubackytės meistriškumo pamokose. Pianistė buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros „Pagalba Lietuvos vaikams“ (2005-2010) bei Ernsto-Freibergerio „Deutschlandstipendium“ (2013-2014) fondų stipendininkė. Atlikėja daug koncertuoja solo bei įvairių kamerinių  ansamblių sudėtyse, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose (Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir kt.). Ji yra sukūrusi keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų – „Muzika aštuoniems“, „Išskridę paukščiai sugrįžta“, „Hanso Kristiano pasakų dirbtuvėse“, „Saint-Saëns“, „DSCH. Schostakowich“ ir kt. Nuo 2007 metų kartu su smuikininke Justina Zajančauskaite organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį“. Atlikėja yra apdovanota Prezidento Valdo Adamkaus premija.