Abraham Brody – JAV gimęs ir užaugęs multiinstrumentalistas, kompozitorius ir dainininkas, savo CV jau turintis nemažai įspūdingų projektų, tarp kurių kolaboracijos su Marina Abramovič, Iva Bittova, „Trys keturiose“, pasirodymai Londono „Southbank Centre“ ir „Barbican Centre“, Niujorko „Public Theatre“, Vašingtono „Kennedy Centre“, Reikjaviko meno festivalyje ir daugelyje kitų.

Į modernios klasikos rėmus nebetelpantis ir šiuo metu Islandijoje reziduojantis atlikėjas pasirodymuose užburia savo dainavimu, svajinga elektronika, garso kilpomis ir vaizdo projekcijomis. Paskutinius kelerius metus jis intensyviai tyrinėjo bei atliko lietuvišką folklorą ir netgi išmoko lietuvių kalbą. Naujausiame Abraham Brody albume „Crossings“ klausytojai galės išgirsti elektroninę, tačiau vis dar šamaniškai audringą, saikingai melancholišką ir daugiasluoksnę jo muziką, kurioje subtiliai jaučiami įvairių šalių muzikos motyvai. Muzikos iš šio albumo, kurį vėlyvą rudenį išleis eksperimentinės elektronikos meistrų Valgeiro Sigurðssono, Nico Muhly ir Beno Frosto Islandijoje įkurta įrašų kompanija „Bedroom Community“, Vilniaus publika turės progą paklausyti pirmoji.

Skandinaviško modernizmo architektūros įkvėptuose Kompozitorių namuose rengiamame koncerte prie Abraham Brody prisijungs styginių kvartetas, o dizainerė Inga Jurkevičiūtė kurs švytinčią scenografiją.

Abraham Brody kaip smuikininkas pirmąjį savo pasirodymą surengė būdamas aštuonerių, vėliau studijavo Vienos muzikos ir scenos menų universitete ir Londono Guildhallo muzikos mokykloje. 2017-2018 metais jis rezidavo „The National Sawdust“ ir „Lucky No.1 Gallery“ Niujorke, o 2018 metais jam ir sutartinių ansambliui „Trys keturiose“ buvo skirta Lietuvos kultūros ministerijos stipendija projektui „Ancestors“, kurio pasirodymai buvo surengti Niujorke ir Vašingtone. Kritikų virtuozu vadinamo Abraham Brody muzikos recenzijos buvo publikuotos „The New Yorker“, „The Independent“, „The Guardian“, „Songlines Magazine“, „The Protagonist Magazine“, „Harper‘s Bazaar Magazine“. Atlikėjas yra koncertavęs daugelyje Europos šalių, tarp kurių būtų galima išskirti pasirodymus „Sziget“ festivalyje Budapešte, „Foundation Beyeler“ Bazelyje, „Great Amber Hall“ Liepojoje, „Municipal Smetana Hall“ Prahoje, „Literhaus“ Kopenhagoje ir  „Fabrika CCI“ Maskvoje. Jo muziką transliavo „BBC Radio 3“, „NPR USA“, „Classic FM“, o Niujorko radijo stotis „WNYC“ 2017 metais Abraham Brody įtraukė į geriausių metų atlikėjų dešimtuką.

 

www.bilietai.lt