ATLIKĖJAI

OLENA TSYBULSKA - vokalas, būgnai, perkusija, armonika.

IRYNA KOVALENKO - vokalas, džembė, būgnai, akordeonas, perkusija, klavišiniai, birbynė, bugajas.

NINA GARENETSKA – vokalas, violončelė, būgnas.

MARKO HALANEVYCH – vokalas, darbuka, tabla, didžeridu, akordeonas, trombonas.

 

„DakhaBrakha“ – kone labiausiai kvapą gniaužiantis Rytų Europos folkloras, džiaugsmingai ir jausmingai apjungiantis miestietišką avangardą bei Ukrainos kaimo gyvenimą. Pačioje Ukrainoje jie yra kultinis reiškinys, gerbėjus traukiantis agresyviu garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų ir įtūžusių, pribloškiančių, kakofoniškų vokalų. Tai įtaigu ir mistiška, tai jungia dvasingą ukrainiečių liaudies muziką, džiazo bei tranzo garsus.

 

Negana to, kad kolektyvas muzikaliai įtaigus – jis ir vizualiai įspūdingas! „DakhaBrakha“ susibūrė 2004 m. Kijevo šiuolaikinio meno centre „DAKH“ avangardinio teatro režisieriaus Vladislav Troitskyi iniciatyva. Todėl jų šou niekada neapsieina be įspūdį keliančių sceninių efektų. „DakhaBrakha“ pavadinimas taip pat yra išskirtinis ir senojoje ukrainiečių kalboje reiškia „duoti / imti“.

 

„DakhaBrakha“ yra pasirodę daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių tiek gimtinėje, didžioje dalyje Europos, teik Kinijoje, Australijoje, JAV, Kanadoje, Kolumbijoje, Naujojoje Zelandijoje, Brazilijoje. Juos kvietėsi groti tokie festivaliai kaip „Glastonbury“, „Sziget“, „Roskilde“ ir kiti.

 

2010 m. „DakhaBrakha“ laimėjo vieną prestižiškiausių šiuolaikinio meno srities S. Kuriokhin vardo „Grand Prix“, 2011 m. tapo Australijos „Womadelaide“ atradimu. 2014 m. „Rolling Stone“ žurnalas „Bonaroo“ festivalyje grupę paskelbė geriausiu proveržiu (angl. „Best Breakout“).

 

Grupę sudaro Marko Halanevych (vokalas, darbuka, tabla, didžeridū, akordeonas, trombonas), Iryna Kovalenko (vokalas, djembe, bosiniai būgnai, akordeonas, perkusija, bugajas, birbynė, fortepijonas), Olena Tsybulska (vokalas, bosiniai būgnai, perkusija, garmoshka), Nina Garenetska (vokalas, violončelė, bosinis būgnas) bei Vladislav Troitskyi (direktorius, ideologas ir „DakhaBrakha“ grupės įkūrėjas).

 

Visi šie eksperimentatoriai iš ekspedicijų po Ukrainos kaimus į pasaulines scenas atnešė nepakartojamą požiūrį į liaudies kūrybą ir nežemiškų harmonijų gelmes – tuo pat metu avangardines bei šventas. „DakhaBrakha“ – tai autentiška simfonija, įkvepianti kultūrinį ir meninį išsilaisvinimą.