Tūkstančius širdžių palietęs ir nacionalinės reikšmės įvykiu tapęs Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ projektas „Broliai“ Lietuvos valstybės šimtmečio proga vienintelį vakarą grįžta į sceną. Tik spalio 5 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose - unikalus, muziką, šviesą ir vaizdą apjungiantis koncertas.

 

„Broliai“ – išskirtinę reikšmę mums visiems turintis projektas, pašvęstas Lietuvos pokario partizanų kovai, įkvėptas vieno jų vadų Liongino Baliukevičiaus-Dzūko „Partizano dienoraščio“. Nuo pat legendinio „Skylės“ albumo pasirodymo ir jo pristatomųjų koncertų 2010 metais „Brolius“ lydi tokia sėkmė ir žiūrovų meilė, jog galima sakyti, kad jis tapo nematerialiu paminklu visam Lietuvos partizanų judėjimui. Nuostabiai gražiu muzikiniu monumentu, kuriame didvyriškumas ir paprastas žmogiškumas, kova, vertybės, gyvenimas ir mirtis susilieja į vientisą muzikos, šviesos ir vaizdo spektaklį.

 

Projekto sielos Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius sako, kad nuo pat pirmųjų koncertų stengėsi „Brolius“ saugoti ir nerodyti šios programos be reikalo ir progos. „Lietuvos atkūrimo šimtmetis būtent ir yra puiki proga prisiminti „Brolius“ ir vėl atlikti visą jų programą. Šiemet išleidome ir projekto vinilo plokštelę, atnaujinome dainų skambesį, rūpinomės tekstų vertimu į anglų kalbą, tai galima drąsiai sakyti, kad šiais metais „Broliai“ išgyvena savotišką atgimimą. Jautėme, kad bent vienam vakarui juos reikėtų grąžinti ir į sceną“, – sakė Rokas ir Aistė.

 

Šis išskirtinis Lietuvos scenos duetas pripažįsta „Brolių“ reikšmę visai šaliai, jos istorijos ir patriotiškumo puoselėjimui, tačiau jie taip pat teigia, kad projektas padarė didžiulę įtaką ir „Skylei“ kaip muzikos grupei, ir jiems patiems kaip žmonėms. „Galima sakyti, kad su „Broliais“ „Skylė“ subrendo, rado savo labai aiškią kryptį, kuri grupę lydi jau daugybę metų. Prieš sukurdami „Brolius“ mes ištisus metus intensyviai domėjomės Lietuvos pasipriešinimo kovomis ir partizanų istorija, o pasirodžius albumui ir tai tapo ir mūsų gyvenimo aistra iki šių dienų“ – sako jie.

 

„Broliai“ ne tik itin stiprus istoriškai ir emociškai, bet ir galingas muzikos, garso ir vaizdo kokybe. Scenoje pasirodo visi aštuoni „Skylės“ nariai – pilna grupės sudėtis. Taip pat jiems talkina vokalinė vyrų grupė. „Broliai“ turi savo garso, šviesų ir vaizdo projekcijų režisierius. Ir visi jie dirba išskirtiniai darniai ir pasišventę. Dar ir todėl koncertas palieka tokį neišdildomą įspūdį, sujaudina ir sukrečia iki pat širdies gelmių.

 

„Broliuose“ dalyvauja:

„Skylė“ :

Aistė Smilgevičiūtė – vokalas,

Rokas Radzevičius – akustinė gitara, vokalas,

Mantvydas Kodis – klavišiniai, akordeonas,

Enrikas Slavinskis – solinė elektrinė gitara,

Kęstutis Drazdauskas – lumzdelis, pritariantis vokalas,

Gediminas Žilys – bosinė gitara, kanklės,

Salvijus Žeimys – mušamieji,

Eglė Jačauskienė – pritarinatis vokalas.

Vokalinė vyrų grupė:

Arūnas Petronis,

Aidis Jakimavičius,

Vincentas Kondratas,

Simonas Jurkša.

 

Garso režisierius – Valdas Karpuška.

Šviesų dailininkas Marius Selevičius.

Vaizdo projekcijų kūrėjas – Laurynas Rekys.

 

Pirkti bilietus