Rež. Andrej Tarkovskij
Vaid. Oleg Jankovskij, Ala Demidova, Ignat Danilcev, Margarita Terechova

Filmo pasakojimas dėliojamas iš pagrindinio herojaus Aleksejaus, kurio prototipas yra pats Andrejus Tarkovskis, prisiminimų ir sapnų, į kuriuos sugrįžta jo motina, kaimo pievos, vaikystės namas, taip pat žmona Natalija ir sūnus Ignatas. Filmas apima tris laiko atkarpas – prieškarį, karą ir pokarį. Tačiau esminis įvykis, palikęs Aleksejaus gyvenime įspaudą – tėvų skyrybos. Filme herojaus nematome, tik girdime. Tačiau tai, kas matoma, yra jo atspindys.

Filme skamba režisieriaus tėvo Arsenijaus Tarkovskio skaitomos eilės. Net pirminis filmo pavadinimas buvo viena iš jo eilėraščio eilučių – „Balta, balta diena“.

Imtis šio pasakojimo apie vidinį žmogaus gyvenimą A. Tarkovskis sumanė užbaigęs filmą „Andrejus Rubliovas“, tačiau leidimą kurti gavo tik pabaigęs „Soliarį“. (N-13)

„Veidrodis“ – tai kino išpažintis, atliekama perkratant visus sielos kampelius, aiškinantis santykį su kitais bei pačiu savimi […]. Paskutinė filmo frazė paaiškina: „Aš norėjau būti laimingas“… Istorija peržengė vienos šeimos žlugimo dramą, tapo bendražmogiška, daugelio žiūrovų atpažįstama, jų likimus paliečiančia… Ne veltui Andrejus vaidybinius epizodus „Veidrodyje“ kaitalioja su archyviniais kadrais.“ Marina Tarkovskaja