Vertikalus/Horizontalus

Senkrecht/Waagrecht

(Šveicarija, 1985 , be dialogų, 8 min.)

 

Eksperimentiniame filme prabėga vasara ir žiema, tuščią oro erdvę ekrane keičia sunkūs debesys. Režisierius P. Liechti dokumentuoja šveicarų menininko Romano Signerio atliekamas skulptūras. Nuo elektros stulpų krenta kėdės, bet staiga ir vėl pakimba ore. Girgždant sniegui po kojomis, sunkūs batai prasmenga po ledu. Abiejų menininkų kūryba plečiasi į visas puses ir kyla į dangų. (N-13)

 

Atlydys

Tauwetter

(Šveicarija, 1987, be dialogų, 8 min.)

 

Tirpstant sniegui kalnuose, nuo Apenzelio viršūnių teka vanduo. Vandens upeliai išvagoja kalnus žemės spalvomis. Gamta džiazuoja – viskas varva, verda, kunkuliuoja požeminės srovės. Nuolydžiu vis leidžiasi ir kyla… kibirai. Į vieną iš jų nutaikytas revolveris. Štai tada ir prasideda tikrasis atlydys. (N-13)

 

Vilties teatras

Théâtre de l’espérance

(Šveicarija, 1987 , be dialogų, 19 min.)

 

Iš dviejų skirtingų perspektyvų – liudininko žvilgsnio ir televizijos archyvų – atkuriamas legendinis prezidento Ronaldo Reagano ir Michailo Gorbačiovo susitikimas Ženevoje. Kartais kortežo limuzinų lempos šypteli plačiau nei šalies vadovo veidas. Nors portretais iškabintos net Šveicarijos sostinės vitrinos. Skambant avangardiniam džiazui, filme susitinka du didžiūnai – spręsti pasaulio likimo. (N-13)

 

Šalin įpročius

Kick That Habit

(Šveicarija, 1989, be dialogų, 45 min.)

 

Kasdienė buities elektronika – taip apibūdinamas šveicarų duetas „Voice Crack“ – Norbertas Möslangas ir Andy Guhlas. Jų repeticijose muzikos amplitudė varijuoja nuo šaižaus triukšmo iki pačių švelniausių garsų. Režisierius gretina šveicariškos gamtos peizažus su kadrais iš dueto dirbtuvių. Žiemą ausį plėšiantys garsai, rudens ramumas ir tyla – visa tai Peteris Liechti sujungia į vieną intensyvų, muzikinį filmą. (N-13)

21 d. – 16.30 Seanse dalyvaus kūrybinė ir gyvenimo partnerė Jolanda Gsponer