Prisilietimas (Prikosnovenije)

„Prisilietimas“ – šviesi, jaudinanti, filosofiška aklo ir kurčio žmogaus pasaulio vizija, jautriai perteikta savo herojų pamilusio režisieriaus akimis. Tai debiutinis Algio Arlausko filmas, pasakojantis apie žmones, kurie, nepaisant baisių gamtos ir visuomenės apribojimų, sugeba nepasiduoti ir siekti savo tikslų. Pagrindinis filmo herojus – mokslininkas psichologas, pedagogas, poetas, kelių knygų autorius ir filmo scenarijaus bendraautoris Aleksandras Suvorovas apako trejų, o girdėti nustojo sulaukęs devynerių. Milžiniškų jo paties ir kelių pasiaukojusių pedagogų pastangų dėka Aleksandrui pavyko iš bežadės tamsos išsikovoti ir susikurti pilnavertį gyvenimą. (N-16)

Nueiti kelią (Prokhozhdeniye puti)

Kinas yra vienintelis menas, kuris gali valdyti atbulinį mechaninį judėjimą, atsukamą atgal nebent sapne. Viename interviu režisierius Algis Arlauskas teigė, kad filmo „Nueiti kelią“ idėją jis susapnavo. Jam pasirodė, kad viskas ėmė judėti atgal – laikas, žmonės, šalis, asmeninis gyvenimas. Kilo klausimų: kur iš tiesų eina žmogus ir kur jį neša minia? Ar įmanoma išsiveržti iš minios srauto ir judėti sava kryptimi? Kodėl nufilmuotas stambiu planu žmogus tampa individu, asmenybe, o atsidūręs minioje praranda judėjimo kryptį ir kartu su visais ima judėti atgal? Atgal eina žmonės, atgal važiuoja automobiliai, žmogus iš kapo sugrįžta namo. Gal tai režisieriaus protestas prieš laiko tėkmę? (N-16)

Nepanaudota filmo „Nueiti kelią“ medžiaga (Material nevošedšyj v film „Prokhozhdeniye puti“)

Pasak režisieriaus Algio Arlausko, iš pradžių filmas „Nueiti kelią“ turėjo būti visiškai kitoks. Pradinė mintis – nufilmuoti pokalbius su svarbiais tuometiniais Sovietų Sąjungos veikėjais apie pilietinio karo grėsmę. Pokalbiai turėjo būti įkomponuojami oniriniuose filmo rėmuose, kur miegantis personažas sapnuoja, kaip gyvenimas įgyja absurdišką dimensiją ir pradeda bėgti atgal – ne tik mechaniniu, bet ir ideologiniu požiūriu. Tačiau nufilmavus medžiagą paaiškėjo, kad tai du skirtingi filmai – pokalbiai socialinėmis temomis ir sapno dalis. Antroji, ne publicistinė, o kinematografinė dalis tapo pagrindine filmo gija, o pokalbius žiūrovai gali išvysti atskiroje juostoje, pavadintoje „Nepanaudota filmo „Nueiti kelią“ medžiaga“. (N-16)

Seanse dalyvaus režisierius.

Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną „Skalvijos“ kino centro kasoje.