Jei mane paliksi

Als Je Bij Me Weggaat

Džamilai keturiolika. Tėvams negalint pasirūpinti mergaite, socialiniai darbuotojai ją iškelia į globos centrą. Ji čia gyvena jau kelerius metus. Nepaisant skaudžios praeities, Džamila ilgisi savo šeimos. Vienatvė mergaitei prilygsta jausmui, kai parkritus žinai, kad niekas nepadės atsistoti. Jai sunku atsiverti žmonėms, su jais suartėti ir susirasti draugų. Visgi gyvendama kartu su atsidavusiais pedagogais ir vaikais, turinčiais panašią patirtį, Džamila yra priversta pasikeisti. (N-13)

 

Leno ir jūrų angelas

Lenno & de Maanvis

 

Dešimtmetis Leno nenustygsta vietoje ir nuolat gauna pylos už tai, kad erzina aplinkinius. Berniukas pykstasi su tėčiu, kumščiuojasi su broliu, užsisklendžia sulaukęs kritikos, tačiau impulsyvus ir piktas mušeika kartais būna labai jautrus. Ypač kai trūksta mamos, kuri su šeima negyvena. Leno tapatinasi su savo augintiniu – jūrų angelu. Žuvelė žinoma kaip itin agresyvi žuvų rūšis, tačiau berniukas tuo visiškai netiki. Jis įsitikinęs, jog jūrų angelas irgi gali susidraugauti su kitais akvariumo gyventojais. (N-13)

 

Išklausyk

Luister

Kiekvieną dieną pagalbos vaikams telefono linijos darbuotojai sulaukia pačių įvairiausių skambučių. Vaikai ir paaugliai jaučiasi vieniši, graužiasi dėl tėvų skyrybų, bando suprasti savo seksualinę orientaciją, skambina pasidalinti nerimu, patiriamu pabėgėlių centre. Tarp skausmo, pykčio bei liūdesio pasigirsta ir pokštų ar mielų istorijų apie naminius gyvūnus. Dokumentiniai garso įrašai papildyti vaizdine medžiaga, atskleidžiančia pokalbių nuotaiką – kartais linksmą ir šelmišką, bet dažniau liūdną ar net sielvartingą. (N-13)