Festivalis BANCHETTO MUSICALE 2018

Valdovų rūmų Renginių salė

Bilietai: 12, 15, 18, 21 €


Il Decameron
Pasakojimas apie Nastadžą delji Onestį

Enrike Solinís & Euskal Barrokensemble (Ispanija):
Mariví Blasco – sopranas, David Sagastume – kontratenoras, Bart Vandewege – bosas, Miren Zeberio – smuikas, Pablo Martin Caminero – kontrabosas, Daniel Garay – perkusija. Vadovas Enrike Solinís – barokinė gitara ir liutnia

Pasakojimas apie Nastadžą delji Onestį – tai viena iš šimto Giovanni Boccaccio „Dekamerono“ novelių, kurias pramogaudamas seka dešimties kilmingų jaunuolių būrelis, į užmiestį pasitraukęs nuo Florencijoje siaučiančio maro.

Tai istorija apie įsimylėjusį jaunuolį, kuris, nesulaukdamas iš mylimosios atsako, nugrimzta į beviltišką liūdesį. Kartą jis pamato žiaurų vaizdą – raitelis pjudo jauną merginą šunimis ir galiausiai žiauriai perveria jai širdį peiliu. Bandydamas ją gelbėti, Nastadžas išgirsta neįtikimą istoriją – raitelis dėl nelaimingos meilės kadaise nusižudęs, o netrukus mirus ir jo mylimajai, abu patekę į pragarą, kur jiems buvo skirta nuolat pasikartojanti bausmė: jai bėgti nuo jo, o jam – persekioti mylimąją kaip mirtiną priešą. Nastadžas pasistengs, kad jo mylimoji pamatytų šią bauginančią sceną, o kietaširdė mergina, supratusi galinti susilaukti panašaus likimo, neapykantą pavers meile.

Enrike Solinís ir Euskal Barokkensemble stebi besimainantį Nastadžo emocijų pasaulį ir perteikia jį klausytojui su stulbinamu pasakotojo talentu.

Koncertą̨ remia:
Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje
Nacionalinis scenos menų ir muzikos institutas prie Ispanijos Karalystės Švietimo, kultūros ir sporto ministerijos