trukmė1 val. 45 min.

dalyvaujarašytojas Alan Lightman |renginį vedaistorikas Aurimas Švedas

Ar pažįstame pasaulį, kuriame gyvename? Ar tikime gyvenantys tikrą, o ne iliuzinį gyvenimą? Ar esame tikri, kad šis mūsų gyvenimas yra vienintelis? Įvairios šių laikų mokslo teorijos galėtų sugriauti ne vieną mūsų įsitikinimą ar net pažadinti iš migdančio kasdienės rutinos ritmo. Būtent taip skaitytojus veikia ir AlanLightmanknygos: jos atveria akis, iš jų plūsteli gyvybės, paslaptingumo, naujų idėjų.

A. Lightman – rašytojas ir fizikas, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų specialistas, dėstęs Harvardo universitete, Masačiusetsotechnologijos institute, įvertintas daugeliu apdovanojimų, žinomų esė apie mokslą ir beveik trisdešimties knygų autorius. Jo modernia klasika tapęs, daugiau nei į trisdešimt kalbų išverstas, žymius kūrėjus įkvėpęs romanas„Einšteino sapnai“ (2016) sulaukė didelio lietuvių skaitytojų susidomėjimo. Skaitytojas kartu su jaunuoju A. Einšteinu, kuriančių reliatyvumo teoriją, nukeliamas į daugelį galimų pasaulių, kurie remiasi realiais fizikos dėsniais.

Šiemet Lietuvoje išleistair A. Lightmanesė rinktinė„Atsitiktinė visata: pasaulis, kurį maneisi pažįstąs“ (2018). Knyga kviečia naujai pažvelgti į visuotinai pripažintas tiesas, įtraukia įparadoksalius visatos slėpinių apmąstymus.

„Manau, kad gera literatūra dažnai yra provokuojanti, ypač idėjų literatūra“, – yra sakęs A. Lightman. 2012 metais, parašęs knygą „Mr g“ („Ponas g“), jis sakosi žinojęs, kad kai kuriemsmokslo ir religijos atstovams nepatiksPonas g. Tačiau jis kliaujasi skaitytojais, vertinančiais literatūrinės kūrybos pasakojimą, kuriame kartu gali gyventi mokslas ir dvasingumas.

VU Istorijos fakulteto kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kuria iškilių Lietuvos mokslo ir meno pasaulio asmenybių portretus, tyrinėja istorinės vaizduotės teritoriją. Jis turi savo skiltį savaitraštyje „Literatūra ir menas“, yra parašęs ir sudaręs aštuonias knygas, tarp jų - visuomenės susidomėjimo sulaukusią knygą „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“.

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 6 eur | bilietai Tiketos kasose ( pirkti internetu ) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje | atsiskaitymas tik grynais