trukmė1 val. 45 min.

dalyvaujarašytoja Joanne Harris, aktorė Aldona Vilutytė |renginį vedaliteratūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė-Hagan

Literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ viešnia – viena spalvingiausių britų autorių Joanne Harris.

Rašytoją labiausiai išgarsino jos knyga „Šokoladas“. Tai buvo jos trečiasis romanas, pagal kurį netrukus buvo sukurtas ir Oskarui nominuotas filmas. Šiame romane ir jo tęsiniuose „Ledinukų bateliai" ir „Persikai ponui klebonui“ atsispindi rašytojos vaikystės prisiminimai iš senelių turėtos saldumynų parduotuvės, taip pat paslaptinga atmosfera, kuri į rašytojos kūrybą atkeliavo iš jos prosenelės žolininkės laikų.

J. Harrisyra 16 romanų, dviejų noveliųir dviejų apsakymųrinkinių autorė. Ji išleido ir tris receptų knygas, o jos Runų romanų ciklas skirtas paaugliams. J. Harriskūryba išleista daugiau nei 50 šalių, knygos laimėjo nemažai tarptautinių apdovanojimų.

„Man patinka kurti netobulus charakterius, nes jie atrodo įdomesni“, – yra sakiusi rašytoja. Ji taip pat prisipažįsta mėgstanti plepėti apie nieką, vaidinti labai protingą, erzinti kunigus.Rašytoja groja įvairiais instrumentais muzikos grupėje, muzikuoti pradėjo būdama 16 metų.

JoanneHarris kalbins šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė-Hagan. Mokslininkę ypač domina moterų tapatumai naujausioje britų ir prancūzų moterų prozoje, trasnacionalizmas ir daugiakalbystė literatūroje. Šiuo metu ji gilinasi į migrančių motinų pasakojimus.

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 12 eur | bilietai Tiketos kasose ( pirkti internetu ) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje | atsiskaitymas tik grynais