trukmė 1val. 45 min.

dalyvaujarašytoja Helen Oyeyemi |renginįvedaliteratūrologė Jūratė Čerškutė

Ką vadiname žmogaus grožiu? Ką vadiname blogiu ir kokie yra jo pavidalai šių laikų pasaulyje? Ką mūsų pasauliui atneša globali migracija? Kaip visa tai padeda atskleisti literatūra? Tai temos, kurios neišvengiamai bus aptartos pokalbyje su rašytoja HelenOyeyemi.

Tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ viešnia didžiulio pasisekimo sulaukusi britų rašytoja H.Oyeyemiišleidusi jau šešiasknygas. Knyga „WhiteisforWitching („Balta – kerų spalva“) yra pelniusiSomersetoMaughamo apdovanojimą, o romanas „Mr. Fox“ („PonasFoksas“) įvertintas Hurston/WrightLegacy apdovanojimu. 2013-aisiais H. Oyeyemi tapo Karališkosios literatūros draugijos nare, tais pačiais metais jos vardas buvo įtrauktasir į geriausių britų jaunųjų romanistų sąrašą. 2016 metais rašytoja išleido novelių rinkinį „WhatisNotYoursisNotYours“ („Kas ne tavo, tai ne tavo“).

„Tikėti istorijomis – vadinasi, tikėti, kad viskas, kas su tavimi vyksta, turi prasmę“, – tvirtinaNigerijoje gimusi H.Oyeyemi. Paklausta, kodėl jai patinka rašyti iš blogio perspektyvos, rašytoja teigė, kad pasakojimas apie amoralią moterį leidžia „išmesti pro langą“ moterims įdiegtas socialines normas – būti gražiomis ir maloniomis. Šios vertybės nustoja atrodyti savaime suprantamos.

HelenOyeyemi kalbins literatūros kritikė, R. Gavelio kūrybos tyrinėtoja, knygų apžvalgininkė Jūratė Čerškutė, save įvardinanti paprastai:„esu profesionali skaitytoja, malonu susipažinti“.

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 6 eur | bilietai Tiketos kasose ( pirkti internetu ) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje | atsiskaitymas tik grynais