Kiekvienas iš mūsų turime draugą, giminaitį ar kaimyną, kuris nuolat kovoja su savo keturkoju pasivaikščiojimo metu. Stipriai tempiančiam keturkojui išlaikyti reikalinga itin didelė jėga, ypač tuomet, kai augintinis nėra mažas. Maža to, tempimas ne tik kelia diskomfortą pasivaikščiojimo metu, vaikščiojimas su nevaldomu šunimi gali kelti pavojų jūsų sveikatai (ypač kai gatvės – slidžios). Kai jėgos išlaikyti keturkojį šeimininkai turi per mažai, o pavadėlį apsukti aplink medį, šuniui pamačius įdomų objektą, išeina ne visada, laikas ieškoti tokio elgesio korekcijos būdų. Nepaisant to, ar jūsų šuo mažas ar didelis, egzistuoja keletas metodų, galinčių palengvinti jūsų pasivaikščiojimus su keturkoju.
Nuo ko pradėti?
Viena pagrindinių taisyklių – užuot kovoję su šunimi ir jį drausdami – išmokykite jį vaikščioti gražiai. Pakankamai veiksmingas būdas – apdovanoti šunį už ramų vaikščiojimą. Tokiam mokymui nereikia didelių pastangų ar kompetencijos, belieka sulaukti, kol šuo bent akimirką netempia ir jį apdovanoti. Kai keturkojis supranta, jog skanėstus gauna už tinkamą vaikščiojimą, tokį elgesį šis siūlo pats. Keturkojui vaikštant gražiai vis dažniau, laiko tarpą tarpapdovanojimų reikėtų didinti, kol apdovanoti gyvūną teks vos keletą kartų per pasivaikščiojimą. Dažnas apdovanojimas - ypač svarbus mokymo pradžioje. Apdovanodami keturkojį nuolat, kai šis elgiasi teisingai, padėsite šiam lengviau suprasti, kokio elgesio iš jo tikitės. Teigiamo elgesio pagalba jūsų pageidaujamus dalykus šunys supranta daug greičiau nei vadovaujantis griežtumu.
Žaidimas ,,sek mane‘‘
Siūlome išbandyti dar vieną žaidimą, kuris palengvins jūsų kasdienybę. Laikydami pavadėlį ženkite keletą žingsnių atgal nuo šuns. Tą akimirką, kai šuo nusprendžia judėti link jūsų – pagirkite ir apdovanokite keturkojį. Šis žaidimas padeda šunims išmokti susikoncentruoti į šeimininką, todėl jį žaisti derėtų nuolat. Po kiek laiko šuo turėtų stabtelėti ir pradėti judėti link jūsų vos pajutęs, kad sustojote pats.
Apsvarstykite pagalbą
Jei jūsų šuo linkęs tempti, derėų apsvarstyti visas įmanomas priemones, kurios galėtų padėti šunį sukontroliuoti. Galite būti tikri, jog problemos toli gražu neišspręs griežti antkakaliai, vis grįžę prie paprasto antkaklio ar petnešų – turėsite tą pačią situaciją. Vis dėlto derėtų atkreipti dėmesį į tai, kada šuo tempia labiau: vedžiojamas su antkakliu ar su petnešomis. Daugeliui gyvūnų šeimininkų petnešos tampa tikru išsigelbėjimu, nes jos leidžia lengviau kontroliuoti tempiantį šunį. Kiek jautresniems šunims noras tempti dingsta vos uždėjus antkaklį, todėl kai kuriems keturkojų šeimininkams tai taip pat gali tapti sprendimo būdu.