„Juk nesunku“ organizatorius: „Sunku yra surasti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos“

Nesenai startavusi iniciatyva „Juk nesunku“ sulaukia vis daugiau publikos susidomėjimo. Tai akcija, kurios metu žmonės padeda senjorams parnešti pilnus prekių maišus namo. Į keletą klausimų apie šią, tik teigiamų atsiliepimų sulaukusią iniciatyvą, sutiko atsakyti vienas iš jos organizatorių.

-Vytautai, esate vienas iš iniciatyvos „Juk nesunku“ organizatorių. Apie ką yra ši iniciatyva? Kaip gimė mintis ją pradėti?

-Taip, tiesa. „Juk nesunku“ socialinę iniciatyvą sukūrėme trise - mano draugai Ieva Matonytė, Denas Grybauskas ir aš. Ši iniciatyva yra skirta padėti tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia įvairios pagalbos, nors jie dažnai net nesusimąsto, kad tokių dalykų gali prašyti ir tuo labiau, kad jiems tokią pagalbą kas nors gali suteikti.

Plačiąja prasme, „Juk nesunku“ projekto tikslas yra suartinti skirtingas visuomenės grupes. Tai gali būti tiek jauni ir vyresnio amžiaus žmonės, tiek turtingi ir ne taip pasiturintys. Variantų yra per akis. Startavome su pirmąja užduotimi, siūlydami padėti už senjorus panešti jų pirkinių krepšius. Tai atrodo paprasta ir elementaru, tačiau iš savo patirties žinome, kad tikrai ne visiems tai yra lengva.

Būtent taip ir gimė „Juk nesunku“ idėja - Ieva su Denu prieš kurį laiką, nudirbę savo darbus, eilinį kartą keliavo iš Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC), kalba pasisuko apie Ievos projektą, kuriame vyresnio amžiaus žmonės ir senjorai moko jaunimą užsienio kalbų. Tiesa, Ieva prisiminė, kad viena iš senjorių jai skundėsi, kaip jai tapo sunku pasinešti pirkinius. O Denas turi pavyzdį visai šalia savęs - nuolat turėdavo net prašyti savo garbesnio amžiaus tetos, kad ji, eidama į parduotuvę, neprisikrautų produktų tiek, kad nebegalėtų parsinešti. Denas nuolat jai padėdavo. Taigi šitaip, sujungus mūsų pačių patirtis, ir gimė idėja bei noras ją realizuoti.

Denas apie šias patirtis bei idėjas papasakojo man ir aš likau sužavėtas šios minties. Viskas puikiai apsijungė, nes ir pats esu ne kartą susidūręs su senjorais ir nurodęs kryptį, panešęs pirkinius ar atsakęs į rūpimą klausimą. Kadangi turiu keletą asmeninių verslų ir kitų projektų, puikiai žinau veiksmų planą, nuo ko reikia pradėti kuriant naują organizaciją ar iniciatyvą, į ką reikia atkreipti dėmesį bei ką apmąstyti iš anksto. Pamaniau, kad noriu skirti tam laiko ir išnaudoti savo turimus resursus. Ši iniciatyva yra ir puikus būdas man realizuoti save kaip asmenybę.

-Ar sulaukiate daug savanorių, norinčių prisidėti prie Jūsų veiklos? Kokie tai dažniausiai būna žmonės?

-Tiesą sakant, iniciatyvos pradžioje galvojome, kad surasti savanorių, norinčių padėti, bus sunkiausia užduotis. Visgi klydome, o tai iš vienos pusės yra malonu. Atsirado daug jaunų žmonių, kuriems labai patiko ši idėja ir jie mielai prisijungė. Pirmiausia, tai buvo mūsų aplinkos žmonės - draugai ir pažįstami. Vėliau pradėjo registruotis ir kiti žmonės, išgirdę apie mūsų iniciatyvą ir jaučiantys, kad nori atlikti gerą darbą kartą ar tai daryti nuolat.

Tiesa, kol kas lengviausia viską organizuoti čia, Vilniuje, kur patys gyvename ir dirbame. Tačiau savanoriai registruojasi iš visos Lietuvos.

-Kokios yra tavo pareigybės „Juk nesunku“? Kuo dar užsiimi?

-„Juk nesunku“ viduje viską stengiamės daryti kartu. Nuolat darome susitikimus ir aptariame savo planus. Visi einame į susitikimus su senjorais, taip pat su kitomis paramos organizacijomis, kuruojame savanorių veiklą.

Ieva ir Denas, taip pat intensyviai ieško partnerių ir norinčių prisidėti prie iniciatyvos. Aš rūpinuosi komunikacija ir sklaida, reklama ir mūsų įvaizdžiu. Be šios iniciatyvos taip pat dirbu startuolyje Teamgate, o tai užima didžiąją dalį mano dienos laiko.

Kuriame ir siūlome klientų santykių valdymo sistemą (CRM). Su keliais draugais turime savo teisinių paslaugų įmonę Problemų sprendimas, kur atliekame daugiausia įmonių teisės ir kitus korporatyvinius darbus. Kadangi nuo vaikystės žaidžiu lauko tenisą, turiu ir lauko teniso klubą Topspin tennis. Tiesa, šiuo metu jam laiko skiriu mažai.

Taip pat turiu kitą savo socialinį projektą Vilnius Date Ideas, kur lietuviams ar miesto svečiams iš užsienio teikiu rekomendacijas pasimatymams ar kitokiems susitikimams Vilniuje.

Paskutinis dalykas, kuo užsiimu, yra freelance veikla - t.y. nepriklausomas darbas įvairiems klientams. Užsiimu soc. rinkodara, komunikacija ir reklama Facebook bei kituose soc. tinkluose, taip pat kuriu dizainus ir tradicinę reklamą.

-Kas tave sieja su savanorystėmis ir kaip jomis susidomėjai?

-Geras klausimas! Su savanorystėmis sieja tikriausiai tai, kad turiu įgimtą norą padėti kitiems. Retai galvoju apie save, gerokai dažniau apie kitus. Tiesa, kartais tai gali virsti problema, tačiau kol kas panašu, kad susitvarkau. Reikia išmokti ir savęs nepamiršti.

O savanoryste susidomėjau po prieš 5 metus vykusios UNICEF savanorystės akcijos, kur kartu su geriausiu mūsų šalies tenisininku Ričardu Berankiu mokėme vaikus iš vaikų namų žaisti tenisą. Tai buvo trumpas renginys, tačiau vienaip ar kitaip mane užkabino.

-Kokie yra jūsų iniciatyvos tolimesni planai?

-„Juk nesunku“ pagrindinis planas dabar yra didinti savo žinomumą tam, kad senjorai ir likusi visuomenės dalis mumis pasitikėtų. Tai paskatintų aktyvesnį įsitraukimą tiek iš savanorių, tiek iš žmonių, kuriems reikia pagalbos, pusės. Norėtųsi ilgainiui išsiplėsti ir visoje Lietuvoje.

-Su kokiomis problemomis susiduriate vykdydami šią veiklą?

-Didžiausia problema, kurią turime, yra surasti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos. Jų tikrai yra ne vienas ir visi tai žinome, tačiau kyla pasitikėjimo iššūkis. Dažnai vyresnio amžiaus senjorai yra nepatiklūs dėl nekart spaudoje pasirodžiusių straipsnių ar reportažų žiniose apie įvairius sukčius bei aferistus, nuo kurių nukenčia nemažai žmonių, o ypač dažnai jų aukomis tampa būtent senjorai.

Visgi, būdas spręsti šiai problemai yra. Pirmiausia, tam reikia viešumo, kad apie mus sužinotų didesnė dalis visuomenės. Antra, žinome, kad pasitikėjimą reikia užsitarnauti. Būtent todėl stengiamės bendradarbiauti ir su kitomis organizacijomis (pvz. Vilniaus Paramos centru), gyvai susitinkame su senjorais ir pasakojame jiems apie savo iniciatyvą, išklausome jų nuogąstavimų ir atsakome į rūpimus klausimus. Atlikus kelis darbus, geras žodis apie tai sklinda iš lūpų į lūpas ir tai tikrai padeda.

-Tradicinis klausimas: kodėl Vilnius yra gera vieta gyventi?

-Vilnius yra puiki vieta gyventi labiausiai dėl savo dydžio. Miestas yra sąlyginai mažas, todėl čia patogu judėti aplink.

Vilnius yra dinamiškas ir turi puikią infrastruktūrą, čia po truputį atkeliauja didžiosios pasaulio bendrovės ir investicijos. Todėl tai puiki terpė ir verslui. Jeigu esi protingas ir turi bent šiek tiek resursų, Vilniuje gali užsiimti visiškai bet kokia norima veikla, o tai mane iš tiesų žavi.

Galiausiai, čia yra mano didžioji dalis draugų, šeima bei veiklos, kuriomis užsiimu. Kol kas čia yra mano namai, todėl Vilnius ir yra gera vieta gyventi.

***

Norite prisijungti prie „Juk nesunku“? Tapk savanoriu! Visą informaciją rasite ČIA https://www.facebook.com/juknesunku

Juknesunku savanorystė interviu
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
495 peržiūros rugsėjo mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Nemokamos ekskursijos po Vilnių paspirtukais. Kelionės kalnų dviračių trasomis miesto centre. Orientaciniai žaidimai visai šeimai Senamiestyje ir Šnipiškėse. Šios ir kitos nemokamos pramogos, kviečiančios pažinti miestą, lauks visų vilniečių ir miesto svečių rugsėjo 27 – 30 dienomis Pasaulinės turizmo dienos proga. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Pasaulinės turizmo dienos šūkis – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Vilnius garsėj...
Kriminalai
Rugsėjo 20 d. apie 15 val. 20 min. Vilniuje, Gariūnų g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelės pavogta automobilis „Porsche Carrera 991“ (pagamintas 2015 m.) su Prancūzijos registracijos numeriais. Nuostolis ‒ apie 90 000 eurų. Rugsėjo 21 d. apie 1 val. 35 min. Vilniuje, Teatro g., neblaivus (2,46 prom.) vyras (gimęs 1965 m.) vairavo automobilį „Honda CR-V“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rugsėjo 21 d. apie 11 val. 40 min. Vilniuje, Ąžuolyno g....
Įvykiai
Š. m. rugsėjo 29–30 d. jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies žaidynės“, kuriame istorinės rekonstrukcijos klubai demonstruos viduramžių kovas ir senovinius sportinius žaidimus. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrius. „Šių metų renginio naujiena – lietuviškų tradicinių imtynių (ristynių) turnyras, – pasakoja Gintautas Terleckas, Medininkų pilie...
Įvykiai
Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai tei...
Įvykiai
Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Visus vilniečius ir miesto svečius kviečiame pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Egz...
Kultūra
Šiuo metu Vokietijoje koncertuojanti grupė „Solo Ansamblis" sulaukė malonaus tarptautinio įvertinimo. Po sėkmingo pasirodymo didžiajame Europos showcase festivalyje „Reeperbahn" lietuviai neliko nepastebėti. Penktadienio popietę šiuolaikinės muzikos apdovanojimų „The Music Moves Europe Talent Awards" komisija paskelbė „Solo Ansamblio" vardą tarp įdomiausių atradimų, kurie geriausiai atstovauja šiandienį Europos skambesį. Nuolat garsu, vaizdais bei potyriai...
Kultūra
Šiandien Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje prasidėjo I-asis tapybos pleneras „Pradžia“. Jame tapytojai, fotografai, grafikai, iš viso 20 dalyvių, visą savaitę kurs meno kūrinius, o vakarais kartu su besidominčiais menu klausysis paskaitų, diskutuos. Savaitgalį dėmesys bus skiriamas vaikams, o parodos atidarymas numatomas sekmadienį, rugsėjo 30 dieną. „Kurti po mūsų bažnyčios skliautais ir tuo dalintis su visais yra labai graži iniciatyva. S...
Įvykiai
Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį – sekmadienį minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir 75-erių metų Vilniaus geto likvidavimo sukaktį. Vilniečiai ir pasaulio žydų bendruomenės nariai sunešė po akmenuką už kiekvieną auką genocide. „Šiandien aš,kartu su žydu bendruomene,kaip Vilniaus meras dedu akmenį kaip amžinybės simbolį,pagerbiant bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti. Lai šis akmu...
Įvykiai
Penktadienį, sostinės Tymo kvartale, ties Maironio gatvės 27-uoju namu, netoli Česlovo Milošo laiptų atidengtas paminklinis akmuo žydų gelbėtojams nacių okupuotoje Lietuvoje pagerbti. Paminklinis akmuo žymi vietą, kurioje ateity iškils paminklas žydų gelbėtojams. „Deja, Vilniaus istorija turi ir labai tamsių dėmių, tačiau tie tamsūs dalykai dar geriau padėjo išryškinti mūsų šviesuolius – žmones, kurie nepasidavė aplinkos įvykiams, išliko drąsūs ir teisingi...