Sostinės daugiabučių karšto vandens sistemos - sėkmingai dezinfekuotos

Vilniaus daugiabučių karšto vandens sistemos sėkmingai dezinfekuotos. Ištyrus vandens mėginius, paimtus iš trijų daugiabučių po terminės dezinfekcijos, nustatyta, kad užkrato nebėra, o vanduo yra švarus ir saugus.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės, daugiabučių namų gyventojai gali būti ramūs ir toliau sėkmingai naudoti karštą vandenį pagal reikmes. Ištyrus visų daugiabučių, kuriose buvo užfiksuoti legioneliozės atvejai, vandens sistemas po terminės dezinfekacijos paaiškėjo, jog sistemos – dezinfekuotos sėkmingai. Nors legionelės jau sunaikintos, karšto vandens tyrimus šiuose namuose planuojama kartoti dar tris mėnesius kas dvi savaites.

Vis dėlto siekiant, kad tokia situacija nepasikartotų, svarbu užtikrinti, jog karšto vandens sistemų prižiūrėtojai nuolatos vykdytų tinkamą sistemų priežiūrą – palaikytų ne mažesnę kaip 50 laipsnių karšto vandens temperatūrą kiekviename vartotojų čiaupe. Todėl jau dabar Valstybinė energetikos inspekcija kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistais tikrina, ar daugiabučių ir visuomeninės paskirties pastatuose palaikoma tinkama karšto vandens temperatūra.

Vilniaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė terminę dezinfekciją atlikti ir kituose Vilniaus gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose. Apie atliktą terminę dezinfekciją pastatų administratoriai įpareigoti informuoti Vilniaus savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centrą iki kovo 30 d., o galutines išvadas planuojama pateikti iki balandžio 15 d. Kad būtų sustiprinta karšto vandens sistemų sauga ir priežiūra visoje Lietuvoje, bus tobulinami ir teisės aktai.

Svarbu žinoti, kad esant užkrėstoms vandens sistemoms, legionelėmis galima užsikrėsti tik įkvepiant smulkius vandens lašelius ir tuo atveju, jeigu žmogaus imuninė sistema yra labai nusilpusi. Jomis negalima užsikrėsti vandenį geriant ar kitaip naudojant jį buityje.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.