Ar tikslinga gesinti dūmus, o ne ugnį?

Kovo pradžioje Vilniaus policijos pajėgos šturmavo V. Mykolaičio-Putino g. 5 esantį naktinį klubą Pelėda. Šis klubas yra jaunimo pasilinksminimo vieta dirbanti ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais. Vieni čia užsuka išgerti alaus, kiti - paplepėti su draugais, o treti, žinoma, paklausyti muzikos ir pašokti. Pelėda jau ne pirmus metus sulaukia daug dėmesio jaunimo, mėgstančio elektroninę šokių muziką, tarpe. Kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį šioje vietoje vyksta pogrindžio muzikos koncertai, drebinantys sienas ir lubas trankiais ritmais ir žemais bosų virpesiais. Tai vieta, kur galima išgirsti grojant Psytrance, Drum‘n‘bass, Techno, Minimal-Techno, House, TechHouse, DeepHouse, Neurofunk ir gyvo garso muziką pradedant Indie rock, baigiant sunkiuoju metalu. Tai bene vienintelė vieta Vilniuje, apjungianti tokią skirtingą muzikos žanrų įvairovę, patenkinanti daugelio skirtingų klausytojų poreikius. Vieta, muzika ir šokantys žmonės sudaro kultūra, kurią visame pasaulyje vadina Rave.

Dauguma žmonių, žvelgiančių iš šono į šią kultūrą, ją tapatina ne tik su vakarėliais iki ryto, bet ir su narkotikais. Kritikų teigimu, visa Rave vakarėlio esmė yra kuo labiau apsisvaiginti, o visa muzika ir šokiai - tik pretekstas tai padaryti. Tokios nuomonės šalininkai argumentuoja, jog Rave‘uose, prasidėjusiuose ir išpopuliarėjusiuose Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje 9 – ajame dešimtmetyje, taip pat išpopuliarėjo ir buvo masiškai pradėti vartoti tokie narkotikai, kaip ekstazis, kokainas, amfetaminas. Iš dalies jie būtų teisūs, tačiau šie narkotikai išpopuliarėjo gatvėse ir į jaunimo rankas būtų pakliuvę netgi tada, jeigu ir nebūtų atsiradę tokio reiškinio kaip Rave‘ai. Tai buvo laikmetis, kuomet sintetinių narkotikų gamyba įgavo pagreitį visame pasaulyje, nes tam susiklostė reikiamos sąlygos - pakankama žinių koncentracija, galimybė įsigyti reikiamas medžiagas, gebėjimas panaudoti reikiamą techniką. Sintetiniai narkotikai išplito po visą vakarų pasaulį, nesirinkdami savo vartotojo, neaplenkdami mokinių, studentų, verslininkų, menininkų, bendrai tariant - visų visuomenės sluoksnių atstovų. Todėl kaltinti jaunimą, norintį savaitgalio vakarais atsipalaiduoti šokio aikštelėje, dėl to, jog visuomenėje imta vartoti daugiau narkotikų, nėra protinga.

Žinoma, Lietuvos Rave scenoje galime sutikti ne vieną ir ne du apkvaitusius jaunuolius, išsiplėtusiais vyzdžiais ir trūkčiojančiu veidu. Tačiau, jeigu atliktumėte apklausą visų vakarėlyje dalyvaujančių žmonių, neabejotina, kad daugiau nei du trečdaliai jų prisipažintų esą blaivūs ar teišgėrę po kelis bokalus alaus. Didžioji dalis elektroninės muzikos gerbėjų nėra narkomanai, o vienintelis blogas dalykas, kuriuo jie užsiima penktadienio vakarais, yra svaidymasis keiksmažodžiais ir nuorūkomis. Tai, kad viename iš naktinių klubų bus suimtas neadekvatus jaunuolis, nekeičia fakto, kad mikrorajonų gatvėse ir daugiabučių kiemuose bus ir toliau prekiaujama įvairiomis narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. Tokie Vilniaus policijos gestai, gąsdinantys ir vaikantys jaunimą iš jų pasilinksminimo vietų, tarnauja tik pačiai policijai. Tai veikia kaip gera reklama, pranešanti visuomenei apie policijos vykdomus žygdarbius, kaip pulkas uniformuotų, kaukėtų ir automatais ginkluotų vyrų sprendė Lietuvos jaunimo priklausomybių nuo narkotinių medžiagų problemą.

Žinoma, tai atkreipė visuomenės dėmesį, apie tai rašė naujienų portalai, rodė per televizijos žinias. Tačiau, ar narkotikų jaunimas dabar vartoja mažiau? Ar narkotikų prekeiviai didmenininkai nustojo prekiavę? Ar policija mums atrodo kaip institucija, adekvačiai bandanti spręsti narkotikų problemą? Vargu, vargu, vargu. Tačiau dabar tikrai žinome, jog daugelis mamų ir tėčių labiau baiminsis išleisti savo sūnus, dukras į Rave‘o vakarėlius, kuriuose jaunimas tiesiog nori pasiklausyti muzikos ir pašokti.

Publikuodama šį skaitytojo straipsnį redakcija nebūtinai sutinka su jame išdėstyta nuomone.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.