Krepšininkai pasisakė už saugos diržų naudojimą ir automobilio priekyje, ir gale

Efektyviausia saugumo priemonė automobilyje – saugos diržai – skaičiuoja jau daugiau kaip 50 metų.

Vis tik sužeistųjų ar žuvusiųjų skaičius Lietuvoje dėl važiavimo neprisisegus saugos diržų kasmet gąsdina.

Ir nors vairuotojai ir keleiviai prisisegti saugos diržus priekinėse sėdynėse jau įprato, tam, kad jų nepamirštų segėti ir sėdintieji gale, greičiausiai prireiks dar ne vienų metų, – įsitikinę „Lietuvos ryto“ krepšininkai Artūras Jomantas ir Drew Gordonas.

Kad eismo dalyvių sąmoningumas Lietuvoje pamažu didėja, patvirtina ir Kelių transporto tyrimo instituto atliktas tyrimas.

Mat palyginti su ankstesniais metais, automobilio priekyje sėdintys vairuotojai ir keleiviai saugos diržus prisisega dažniau.

Pavyzdžiui, pernai priekinėse sėdynėse saugos diržus segėsi 97 proc. mūsų šalies vairuotojų ir keleivių.

Rodos, situacija visai nebloga, tačiau, remiantis Kelių eismo taisyklėmis, važiuojant transporto priemone Lietuvoje prisisegti saugos diržus privalu tiek sėdintiesiems priekyje, tiek gale.

O štai saugos reikalavimų sėdint gale laikymosi rodikliai mūsų šalyje išties prasti – saugos diržus galinėse automobilio sėdynėse prisisega tik 30 proc. keleivių.

„Dažnai girdžiu sakant, jog saugos diržai reikalingi tik sėdintiesiems priekyje – pastariesiems tarsi pavojus didesnis, nes jie arčiau priekinio stiklo. Tačiau taip manyti klaidinga, kadangi prisegti saugos diržai ne tik vienodai būtini, bet gali išsaugoti gyvybę sėdintiesiems ir automobilio priekyje, ir gale.

Tuo tarpu priekyje diržo neužsisegę vairuotojai ar keleiviai avarijos atveju, tikėtina, skrietų iš automobilio pro langą, o sėdintieji ant užpakalinės sėdynės milžinišku smūgiu ar net mirtinai trenktųsi į priešais esančias sėdynes“, – kalbėjo A. Jomantas.

Avarijos metu padariniai būtų itin skaudūs, net ir tais atvejais, jei priekyje esantys vairuotojai ar keleiviai segėtų saugos diržus, o šalia sėdinčiųjų automobilio gale diržai liktų kabėti.

Mat susidūrus dviem automobiliams kaktomuša, trekiantis į šalikelėje esanti medį ar stulpą iš galo atskrieję keleiviai gali itin smarkiai ar net mirtinai sužaloti sėdinčiuosius priekyje.

„Turime įprasti, kad sėdint automobilio gale užsisegti saugos diržus privalu ne tik dėl pačių, bet ir važiuojančiųjų kartu su mumis saugumo. Nepaisant to, kad atsainus Kelių eismo taisyklių nepaisymas gresia pinigine bauda, toks elgesys gali tapti ir draugų bei artimųjų mirties nuosprendžiu“, – sakė D. Gordonas.

A. Jomantas pastebi, jog diržus neretai atsisakoma segtis argumentuojant ir tuo, jog važiuoti reikės nedaug, vos pora kilometrų. Tačiau net ir tokios trukmės kelionėje patekti į automobilio avariją tikimybė išlieka didžiulė.

„Užsisegti saugos diržą užtrunka vos kelias sekundes, o štai mirties rizika sumažėja net perpus. Atsisėdus į automobilį nereikėtų to pamiršti, kadangi rizikuoti savo ir artimųjų gyvybe tikrai neverta“, – aiškino krepšininkas.

Panašios nuomonės laikosi ir D. Gordonas, teigdamas, jog saugos diržo prisisegimas turi būti pirmasis veiksmas, kurį būtina atlikti vos tik įsėdus į automobilį.

Šiam įpročiui ne mažiau svarbus ir suaugusiųjų pavyzdys, kadangi matant, jog tėvai segasi saugos diržus, ir vaikai diržo prisisegimą ima laikyti savaime suprantamu veiksmu.

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai primena, kad saugos diržai gali išgelbėti ne tik Jūsų, bet ir artimųjų gyvybę, todėl saugos diržus vienodai privalu prisisegti priekyje ir gale.

4 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.