Krepšininkai pasisakė už saugos diržų naudojimą ir automobilio priekyje, ir gale

Efektyviausia saugumo priemonė automobilyje – saugos diržai – skaičiuoja jau daugiau kaip 50 metų.

Vis tik sužeistųjų ar žuvusiųjų skaičius Lietuvoje dėl važiavimo neprisisegus saugos diržų kasmet gąsdina.

Ir nors vairuotojai ir keleiviai prisisegti saugos diržus priekinėse sėdynėse jau įprato, tam, kad jų nepamirštų segėti ir sėdintieji gale, greičiausiai prireiks dar ne vienų metų, – įsitikinę „Lietuvos ryto“ krepšininkai Artūras Jomantas ir Drew Gordonas.

Kad eismo dalyvių sąmoningumas Lietuvoje pamažu didėja, patvirtina ir Kelių transporto tyrimo instituto atliktas tyrimas.

Mat palyginti su ankstesniais metais, automobilio priekyje sėdintys vairuotojai ir keleiviai saugos diržus prisisega dažniau.

Pavyzdžiui, pernai priekinėse sėdynėse saugos diržus segėsi 97 proc. mūsų šalies vairuotojų ir keleivių.

Rodos, situacija visai nebloga, tačiau, remiantis Kelių eismo taisyklėmis, važiuojant transporto priemone Lietuvoje prisisegti saugos diržus privalu tiek sėdintiesiems priekyje, tiek gale.

O štai saugos reikalavimų sėdint gale laikymosi rodikliai mūsų šalyje išties prasti – saugos diržus galinėse automobilio sėdynėse prisisega tik 30 proc. keleivių.

„Dažnai girdžiu sakant, jog saugos diržai reikalingi tik sėdintiesiems priekyje – pastariesiems tarsi pavojus didesnis, nes jie arčiau priekinio stiklo. Tačiau taip manyti klaidinga, kadangi prisegti saugos diržai ne tik vienodai būtini, bet gali išsaugoti gyvybę sėdintiesiems ir automobilio priekyje, ir gale.

Tuo tarpu priekyje diržo neužsisegę vairuotojai ar keleiviai avarijos atveju, tikėtina, skrietų iš automobilio pro langą, o sėdintieji ant užpakalinės sėdynės milžinišku smūgiu ar net mirtinai trenktųsi į priešais esančias sėdynes“, – kalbėjo A. Jomantas.

Avarijos metu padariniai būtų itin skaudūs, net ir tais atvejais, jei priekyje esantys vairuotojai ar keleiviai segėtų saugos diržus, o šalia sėdinčiųjų automobilio gale diržai liktų kabėti.

Mat susidūrus dviem automobiliams kaktomuša, trekiantis į šalikelėje esanti medį ar stulpą iš galo atskrieję keleiviai gali itin smarkiai ar net mirtinai sužaloti sėdinčiuosius priekyje.

„Turime įprasti, kad sėdint automobilio gale užsisegti saugos diržus privalu ne tik dėl pačių, bet ir važiuojančiųjų kartu su mumis saugumo. Nepaisant to, kad atsainus Kelių eismo taisyklių nepaisymas gresia pinigine bauda, toks elgesys gali tapti ir draugų bei artimųjų mirties nuosprendžiu“, – sakė D. Gordonas.

A. Jomantas pastebi, jog diržus neretai atsisakoma segtis argumentuojant ir tuo, jog važiuoti reikės nedaug, vos pora kilometrų. Tačiau net ir tokios trukmės kelionėje patekti į automobilio avariją tikimybė išlieka didžiulė.

„Užsisegti saugos diržą užtrunka vos kelias sekundes, o štai mirties rizika sumažėja net perpus. Atsisėdus į automobilį nereikėtų to pamiršti, kadangi rizikuoti savo ir artimųjų gyvybe tikrai neverta“, – aiškino krepšininkas.

Panašios nuomonės laikosi ir D. Gordonas, teigdamas, jog saugos diržo prisisegimas turi būti pirmasis veiksmas, kurį būtina atlikti vos tik įsėdus į automobilį.

Šiam įpročiui ne mažiau svarbus ir suaugusiųjų pavyzdys, kadangi matant, jog tėvai segasi saugos diržus, ir vaikai diržo prisisegimą ima laikyti savaime suprantamu veiksmu.

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai primena, kad saugos diržai gali išgelbėti ne tik Jūsų, bet ir artimųjų gyvybę, todėl saugos diržus vienodai privalu prisisegti priekyje ir gale.

BC Lietuvos rytas
saugosdiržai lietuvosrytas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
4 peržiūros rugsėjo mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Nemokamos ekskursijos po Vilnių paspirtukais. Kelionės kalnų dviračių trasomis miesto centre. Orientaciniai žaidimai visai šeimai Senamiestyje ir Šnipiškėse. Šios ir kitos nemokamos pramogos, kviečiančios pažinti miestą, lauks visų vilniečių ir miesto svečių rugsėjo 27 – 30 dienomis Pasaulinės turizmo dienos proga. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Pasaulinės turizmo dienos šūkis – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Vilnius garsėj...
Kriminalai
Rugsėjo 20 d. apie 15 val. 20 min. Vilniuje, Gariūnų g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelės pavogta automobilis „Porsche Carrera 991“ (pagamintas 2015 m.) su Prancūzijos registracijos numeriais. Nuostolis ‒ apie 90 000 eurų. Rugsėjo 21 d. apie 1 val. 35 min. Vilniuje, Teatro g., neblaivus (2,46 prom.) vyras (gimęs 1965 m.) vairavo automobilį „Honda CR-V“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rugsėjo 21 d. apie 11 val. 40 min. Vilniuje, Ąžuolyno g....
Įvykiai
Š. m. rugsėjo 29–30 d. jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies žaidynės“, kuriame istorinės rekonstrukcijos klubai demonstruos viduramžių kovas ir senovinius sportinius žaidimus. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies skyrius. „Šių metų renginio naujiena – lietuviškų tradicinių imtynių (ristynių) turnyras, – pasakoja Gintautas Terleckas, Medininkų pilie...
Įvykiai
Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai tei...
Įvykiai
Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Visus vilniečius ir miesto svečius kviečiame pasitikrinti Konstitucijos žinias. Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją. Egz...
Kultūra
Šiuo metu Vokietijoje koncertuojanti grupė „Solo Ansamblis" sulaukė malonaus tarptautinio įvertinimo. Po sėkmingo pasirodymo didžiajame Europos showcase festivalyje „Reeperbahn" lietuviai neliko nepastebėti. Penktadienio popietę šiuolaikinės muzikos apdovanojimų „The Music Moves Europe Talent Awards" komisija paskelbė „Solo Ansamblio" vardą tarp įdomiausių atradimų, kurie geriausiai atstovauja šiandienį Europos skambesį. Nuolat garsu, vaizdais bei potyriai...
Kultūra
Šiandien Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje prasidėjo I-asis tapybos pleneras „Pradžia“. Jame tapytojai, fotografai, grafikai, iš viso 20 dalyvių, visą savaitę kurs meno kūrinius, o vakarais kartu su besidominčiais menu klausysis paskaitų, diskutuos. Savaitgalį dėmesys bus skiriamas vaikams, o parodos atidarymas numatomas sekmadienį, rugsėjo 30 dieną. „Kurti po mūsų bažnyčios skliautais ir tuo dalintis su visais yra labai graži iniciatyva. S...
Įvykiai
Rūdninkų skvere iš atminties akmenėlių išdėliota Dovydo žvaigždė, primenanti apie didžiulę netektį – sekmadienį minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir 75-erių metų Vilniaus geto likvidavimo sukaktį. Vilniečiai ir pasaulio žydų bendruomenės nariai sunešė po akmenuką už kiekvieną auką genocide. „Šiandien aš,kartu su žydu bendruomene,kaip Vilniaus meras dedu akmenį kaip amžinybės simbolį,pagerbiant bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti. Lai šis akmu...
Įvykiai
Penktadienį, sostinės Tymo kvartale, ties Maironio gatvės 27-uoju namu, netoli Česlovo Milošo laiptų atidengtas paminklinis akmuo žydų gelbėtojams nacių okupuotoje Lietuvoje pagerbti. Paminklinis akmuo žymi vietą, kurioje ateity iškils paminklas žydų gelbėtojams. „Deja, Vilniaus istorija turi ir labai tamsių dėmių, tačiau tie tamsūs dalykai dar geriau padėjo išryškinti mūsų šviesuolius – žmones, kurie nepasidavė aplinkos įvykiams, išliko drąsūs ir teisingi...