Sostinės gatvėmis praūžė „Fizikų dienos“

Balandžio pirmąją dieną Vilniuje, Saulėtekyje, praūžė Fizikų dienos, surinkusios minias žmonių, norinčių akis paganyti į įvairius fizikų paruoštus ir eksponuojamus įrenginius, išmėginti jėgas šaudant, mušantis su lazdomis ar paklausyti nežinomos pankroko grupės, išgeriant bokalą alaus, už kurį buvo mokėta tiek, kiek negaila. Fizikai kiekvienais metais pavasarį rengia šią šventę, kuri šiemet buvo jau 49 – oji.

Diena buvo šilta ir tik vos apsiniaukusi, šventė Saulėtekyje prasidėjo 10:00 val. ir truko iki 15:00 val., kuomet fizikai patraukė į Vilniaus universiteto filologijos kiemą su pavasariu ir išradimais sveikinti merginų. Tai graži tradicija, turint omenyje, kad kitu atveju filologijos studentės Kovo 8 –ąją ir kitomis progomis liktų be gėlių, o fizikai turėtų daug daugiau laiko krapštytis prie savo tepalų ir atsuktuvų, prarasdami prošvaistę, kurį nors vakarą išlysti į pasimatymą su mergina.

Saulėtekio alėjos pievutė ir mašinų stovėjimo aikštelė (pradedant Fizikos fakultetu ir baigiant MKIC) buvo nusėta įvairių įrengimų. Šalia laiptų į Fizikos fakultetą stovėjo sena Reno ant kurios stogo buvo sumontuota scena, leidusi pasireikšti iš garažo išlindusiems jaunuoliams, kurie skaldė protesto dainas ir grojo įvairius „Ramones“ ar „The Whites Stripes“ koverius. Ant pievos savo didelį stalą, nukrautą įvairiais ginklais, buvo pasistatę Lietuvos Respublikos armijos atstovai iš Jono Žemaičio Karo akademijos. Jų buvo visas būrys, teikiantis informaciją apie ginklus, karybą, leidžiantis užsidėti kareivišką kuprinę su pilna komplektacija ar išmokti užtaisyti Glock‘ą. Šalimais buvo galima išbandyti supynes, prie kurių prisirišus buvo galima apsisukti 360 laipsnių kampu ar išbandyti savo jėgas dvikovoje su lazdomis, kurių galai buvo padengti minkšta medžiaga.

Aplinkui tvyrojo šašlyko, keptų bulvių ir vegetariškų, nemokamai dalinamų Krišnaitų patiekalų kvapas. Būrys senų fizikų, dėstytojų buvo sulindę į palapinę arba stoviniavo šalia jos ir ten diskutavo su kolegomis apie jiems vieniems suprantamus dalykus.

Fizikai buvo sukonstravę kelias katapultas, kurios šaudė kamuoliais arba pliauskomis, suruošę kelias šaudyklas su oriniais ir elektriniais šautuvais bei taikiniais, pažymėtais ant medžių ar ant kažkur toli sudėtų skardinių. Taip pat buvo galima pašaudyti iš pneumatinio ginklo, kuris vietoj kulkų naudojo bulves. Buvo demonstruojamas reaktyvinis variklis, kuris, stebėtinai mažas, buvo naudojamas bulvių kepimui.

Apie kiekvieną iš įrenginių buvo galima klausti ir tikėtis atsakymų iš nusiteikusių bendrauti jaunųjų išradėjų. Kalbant apie autentiškus išradimus, aplinkui zujo savadarbis automobilis, kurio karkasas buvo iš vamzdžių, o gale - įtaisytas benzininis variklis. Šiuo „Buggy“ automobiliuku buvo galima pasivažinėti, todėl vaikai nuolat naudojosi šia galimybe, sukdami ratus aplink miškelį, kol virš jų galvos skraidė katapultų paleisti krepšinio kamuoliai. Mašinų aikštelėje iš tvorų buvo sudėliotas labirintas, o šalia jo fizikai dalino dviračius, lazdas ir kamuoliukus, norintiems pažaisti dviratinį-rankinį futbolą. Už šios aikštelės miškelyje į medžius buvo priraišiota virvių ir parištaTarzano virvė, išmetanti žmogų į gana įspūdingą aukštį.

Ko gero šiek tiek meniškesnės sielos fizikai fakulteto viduje demonstravo sukonstruotą muzikos instrumentą iš vamzdžių ir butelių, sugebantį leisti panašius garsus į Dubstep muziką. Kitas milžiniškas sumanymas – 3 metrų pločio ir 3 metrų ilgio, 30 centimetrų aukščio kompiuterinio žaidimo „Minos“ imitacija, deja, neišdegė. Visiems pasitaiko. Kiemelyje, jungiančiame Ekonomikos ir Fizikos fakultetus, buvo suręstas vaikus džiuginantis baseinas, pilnas minkšto polorono, o šalia sienos buvo pastatytas milžiniškas žiurkėno ar verčiau žmogėno ratas, kurį, norintys labiau įsijausti į žiurkėno kasdienybę, galėjo prasukti.

Šventės metu nebuvo apsieita be incidento. Vienas jaunuolis, Vilniaus universiteto studentas, iškrito iš sūpynių ir stipriai susitrenkė galvą, prarado sąmonę. Greitai prisistatę medikai skubiai suteikė vaikinui pagalbą ir ant neštuvų išgabeno jį į automobilį, o vėliau ir į ligoninę.

Fizikų diena - šventė, kuri jau tapo lygiavertė kitoms Vilniaus miesto tradicijoms. Protingi žmonės atsakingi už tai, kad mus supantis pasaulis nesulūžtų, o sulūžęs vėl imtų veikti, kiekvienais metais bando visuomenę supažindinti su technikos galimybėmis. Tereikia tik noro, geros organizacijos ir jaunuolių, kurie nebijo išlysti iš rūsio ir parodyti tuos darbus, kurių įvykdymas reikalavo daug profesinio išmanymo. Tikėkimės, kad ši šventė metams bėgant plėsis ir atsiras vis daugiau norinčių joje dalyvauti, o kitų Vilniaus universiteto fakultetų studentai seks fizikų pavyzdžiu ir taip pat rengs kokybiškas šventes.

ČIA GALITE PERŽIŪRĖTI RENGINIO NUOTRAUKAS.

17 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.