Vilniaus universitetas švenčia 438-ajį gimtadienį

VU nuotr.

Pirmasis Lietuvoje įkurtas Vilniaus universitetas šiomis dienomis žymi įspūdingą sukaktį. Akademinė bendruomenė gimtadienį švenčia dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Jų metu vyksta iškilmingos ceremonijos, piknikai ir koncertai.

Pirmadienį VU bibliotekos P.Smugleičiaus salėje visuomenei buvo eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Buvo pristatyta ir šio istorinio leidinio originali kopija – faksimilė, kurią tris metus kūrė Kamilė Kalibataitė.

Mažojoje auloje vyko iškilminga Atminties diplomų teikimo ceremonija, tapusi išskirtiniu VU gimtadienio akcentu. Ji surengta pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo minėjimu. Iniciatyva „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ vertina totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, identifikuoja nukentėjusius asmenis ir išreiškia jiems pagarbą. Renginį tiesiogiai transliavo internetu.

Šiandien, antradienį, įvairiose universiteto vietose, VU bendruomenei rengiamos puotos – šventiniai pietūs. Vakare vyks muzikiniai koncertai.

11–12.00 val. Kauno fakulteto Liepų kiemelyje,

12–13.00 val. VU senųjų rūmų Didžiajame kieme,

12–13.00 val. Čiurlionio miestelyje,

12–13.00 val. Botanikos sode,

12.30–14.00 val. Saulėtekio miestelyje,

13–14.00 val. Naugarduko rūmų kiemelyje.

Baigiamasis šventės akcentas taps šventinis grupių „The Independent“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertai. Jis prasidės 19 val. Verslo mokyklos kiemelyje (Saulėtekio al. 22).

„Švenčiant dar vienus universiteto gyvavimo metus norisi pakviesti dviem dalykams: kad gausi ir įvairi mūsų bendruomenė susitiktų bendrystei ir kad vis iš naujo prisimintumėme bei vieni kitiems perduotumėme universiteto istoriją. Šiemet atverčiame jautrų, skaudų, mažai įsisąmonintą universiteto istorijos puslapį. Refleksijos procesas mūsų bendruomenėje, prasidedantis kartu su „Grįžtančios atminties“ iniciatyva, išties labai džiugina“, –kviesdama į gimtadienio renginius sako bendruomenės reikalų prorektorė dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.

Kaip gimė Vilniaus universitetas?

Vilniaus universitetas buvo įkurtas 1579 metų balandžio 1 diena. Vilniaus vyskupas Valerijonas Protasevičius kvietė Jėzuitų ordiną kovai prieš reformaciją. Šie atvyko po devynerių metų ir 1570-aisiais įkūrė pirmą LDK kolegiją bei biblioteką, vėliau tapusią VU biblioteka.

Popiežius Grigalius XIII pasiūlė kolegiją pertvarkyti į universitetą, o Didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Steponas Batoras 1579 balandžio 1 d. pasirašė privilegiją, kuria buvo įkurtas Vilniaus universitetas.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.