Lietuvos moterys Vilniuje kausis dėl patekimo į pasaulio čempionatą

LFF nuotr.

Lietuvos moterų rinktinė stoja į kovą dėl patekimo į 2019 metų Pasaulio moterų futbolo čempionatą Prancūzijoje. Mūsų moterų laukia nelengvas kelias, tačiau vilčių suteikia kvalifikacinio turnyro šeimininkių statusas. Balandžio 6-11 dienomis Lietuvos rinktinė sužais trejas rungtynes: Vilniuje su Izraelio ir Moldovos rinktinėmis, o Kaune su Andoros.

Dėl patekimo į Pasaulio čempionatą turnyre varžosi 16 žemesnio FIFA reitingo rinktinių. Komandos po keturias suskirstytos į keturis pogrupius. Kiekvieno pogrupio rinktinės santykius aiškinsis šiose valstybėse: Gruzijoje (A grupė), Albanijoje (B grupė), Lietuvoje (C grupė) ir Farerų salose (D grupė).

Iš šio šešiolikos rinktinių kvalifikacinio turnyro, toliau žengs penkios komandos - po vieną geriausią iš pogrupių bei geriausia antroji komanda.

Sėkmės atveju, lietuvės, peržengusios kvalifikacinio turnyro barjerą, patektų į 30-ies stipriausių Europos moterų futbolo rinktinių atrankinį turnyrą. Komandos ten bus suskirstytos į septynias grupes ir jose žais namų bei išvykos rungtynes.

Septynios savo grupių nugalėtojų gaus bilietus į Pasaulio čempionatą, o keturios geriausios, antrąją vietą užėmusios rinktinės, 2018 metų rudenį susikaus dėl paskutinio kelialapio į Pasaulio čempionatą. 2019-ųjų vasarą jame iš viso rungsis 24 stipriausios pasaulio moterų futbolo komandos.

Pasiruošime atrankos varžyboms lietuvės sužaidė „Aphrodite Cup“ turnyre. 2:0 nugalėjo Bahreiną, lygiosiomis su Estija 0:0 ir Malta 1:1.

„Turėjome gerą pasirengimą, federacija sudarė sąlygas išvykti į Maltą, kur žaidėme su vietos komanda, turėjome turnyrą Kipre. Sužaidėme penkias kontrolines rungtynes ir mūsų sportinė forma kilo. Manau, kad šiame turnyre būsime optimaliausiai pasirengę“, – apie komandos pasiruošimą turnyrui kalbėjo R. Viktoravičius.

Šeštadienio susitikime su Moldovos rinktine, LFF stadione veiks pramogų zona, kurioje bus galima laimėti prizų. Žongliravimo konkurse bus galima laimėti „Hummel“ dovanų čekį.

Bilieto kaina tik 2 eur. Įsigyti galima: ticketmarket.lt

18:30 Lietuva – Izraelis, Vilnius, LFF stadionas

14:00 Lietuva – Moldova, Vilnius, LFF stadionas

17:30 Andora – Lietuva, Kaunas, Nacionalinė futbolo akademija

Lietuvos moterų rinktinės kandidačių sąrašas:

Vartininkės:
Greta Kaselytė („Napoli", Italija)
Aušra Klevečkaitė (Šiaulių sporto gimnazija)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris“)

Gynėjos:
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Paulina Narbutaitė (Gargždų „Banga")
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Ugnė Šmitaitė („Kauno Žalgiris“)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris“)
Lolita Žižytė (Ukmergės SC-Keliai)

Saugės:
Paulina Potapova (Šiaulių sporto gimnazija)
Liucija Vaitukaitytė („Kauno Žalgiris“)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Rita Mažukelytė („SC Schwyz“, Šveicarija)
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Anika Kyžaitė (Šiaulių sporto gimnazija)
Laura Ruzgutė („Leamington Lions Ladies”, Anglija)

Puolėjos:
Kamilė Vaičiulaitytė („Kauno Žalgiris“)
Lijana Gedminaitė (Gargždų „Banga“)
Oksana Imanalijeva („King‘s Lynn Town Ladies“, Anglija)

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.