Sostinės centre - daugiau stovėjimo vietų neįgaliesiems

Nuotr. pixabay.com

Nuo šiol negalią turintiems vairuotojams atvažiuoti į miesto centrą bus dar patogiau – nuo balandžio pradžios daugėja stovėjimo vietų neįgaliesiems. Iš viso centrinėje miesto dalyje, kartu su naujai paženklintomis, nuo šiol bus įrengta apie 140 neįgaliųjų transportui išskirtų stovėjimo vietų, pažymėtų atitinkamais kelio ženklais.

Naujas stovėjimo vietas galima rasti Konstitucijos pr. 23, J. Lelevelio g. 1 ir A. Smetonos g. 3, o taip pat ir prie Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės Upės g. 9.

„Viešosios erdvės turi būti pritaikytos neįgaliesiems. Jaučiamas pagerėjimas šia linkme, tačiau mieste vis dar yra vietų, kur negalią turintieji negali jaustis patogiai. Todėl, siekiant užtikrinti patogų judėjimą Vilniaus mieste, ir plečiame neįgaliesiems skirtų stovėjimo vietų tinklą“, – teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Neįgaliųjų integravimas į visuomenę bei viešosios infrastruktūros pritaikymas jų poreikiams – svarbus miesto uždavinys. Vilniaus savivaldybė per pastaruosius dvejus metus ieškojo sprendimų, kurie galėtų palengvinti neįgaliųjų judrumą mieste – daugelyje miesto vietų žemino šaligatvių bortelius, atnaujinant Neries krantinę įrengė neregių vedimo sistemą, diskutavo su neįgaliųjų atstovais dėl infrastruktūros pritaikymo jų poreikiams.

Primenama, kad neįgalieji automobilius, pažymėtus neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, gali nemokamai statyti visose vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose. Tuo tarpu automobilius su skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ nemokamai galima statyti tik specialiai paženklintose stovėjimo vietose, kuriose leidžiama statyti ir neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele pažymėtus automobilius.

Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data. Daugiau informacijos ir specialiai neįgaliųjų transportui išskirtas stovėjimo vietas galima rasti ČIA.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.