Autobusų parką papildys 150 naujų autobusų

Vilniuje.info nuotr.

Vilniaus miesto taryba pritarė sprendimui atnaujinti „Vilniaus viešojo transporto“ parką naujais autobusais, kurie būtų įsigyti lizingu. Dėl šios priežasties taryboje pasigirdo įvairiausių nuomonių, tačiau valdininkai visgi patvirtino konkurso sąlygas ir techninę specifikaciją.

Numatyta, jog autubusai bus perkami išperkamosios nuomos būdu, pasirašius sutartį 8 metams. Meras Remigijus Šimašius išreiškė nuomonę, jog šis miestui būtinas sprendimas galėjo būti priimtas ir anksčiau: „Toks sprendimas galėjo būti priimtas jau rudens pradžioje miesto gatvėmis jau būtų važinėję nauji autobusai“.

Konkurso sąlygose nurodoma, jog nauji autobusai būtų šių metų gamybos ir surinkti vieno gamintojo. Konkursą laimėjusi bendrovė tai pat turės pasirūpinti naujų autobusų techninės priežiūros servisu, nuo pagrindinio miesto viešojo transporto parko nutolusiame ne daugiau kaip per 25 kilometrus.

Taip pat skelbiama, jog autobusai turi būti pritaikyti žiemos sąlygoms, kad juose tilptų ne mažiau kaip 85 keleiviai, būtų žemų grindų, pritaikyti tėvams su vežimėliais ir neįgaliesiems.

Buvusio Vilniaus mero raginimu, siūloma atsisakyti minties pirkti 150 dyzeliu varomų autobusų. Pasak jo, verčiau būtų įsigyti elektra bei vandeniliu varomus autobusus. Tiesa, šie yra kur kas brangesni.

Šiandien Vilniaus gatvėse miestiečius aptarnauja 391 autobusas ir 251 troleibusai. 99% troleibusų ir 84% visų autobusų yra senesni negu dešimt metų.

Naujos transporto priemonės išriedėti į miesto gatves turi metų laikotarpyje nuo sutarties sudarymo dienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.