FK „Žalgiris“ pratesė pergalių seriją

Lietuvos čempionų titulą ginantis FK „Žalgiris“ iškovojo trečią pergalę iš eilės ir dar labiau sustiprino savo pozicijas turnyro lentelės viršūnėje. 5-ajame A lygos ture sostinės ekipa, ilgą laiką žaidusi mažumoje, namuose po dviejų Elivelto įvarčių 2:1 (0:0) nugalėjo pirmą nesėkmę patyrusią „Jonavą“.

Pirmieji aštresnę ataką surengė varžovai. Maksimas Marusičius efektingai prasiveržė link žalgiriečių vartų, kamuolys atšoko Tadui Eliošiui, kurio smūgis iš 16 metrų skriejo į Armantą Vitkauską. Savo ruožtu vilniečiai du kartus atakavo standartinių padėčių, tačiau tiek Donovano Slijngardo, tiek Mamadou Mbodjio bandymai skriejo pro šalį.

20-ąją minutę rungtynės pakrypo kiek netikėtu scenarijumi. A.Vitkauskas už baudos aikštelės ribų sužaidė ranka ir prieš save išvydo raudoną kortelę. Tokiu būdu Valdui Dambrauskui teko pakeisti Bahrudiną Atajičių ir į aikštę mesti antrą vartininką Saulių Klevinską.

„Žalgiriui“ teko persirikiuoti, tačiau varžovai iniciatyvos neperėmė. 35-ąją minutę Martynas Dapkus suklydo šalia savo baudos aikštelės ir suteikė progą smūgiuoti Elivelto – šį kartą brazilas mušė pro šalį.

Po pertraukos puikiai šiame sezone rungtyniaujantis brazilas maudėsi šlovės spinduliuose. 57-ąją minutę Elivelto nuginklavo Karolį Saliką po Vytauto Lukšos perdavimo, o 65-ąją – pasinaudojo Manto Kuklio sukurta situacija ir padvigubino rezultatą.

Antro kėlinio viduryje į žaidimą teko įsitraukti ir S.Klevinskui. „Žalgirio“ vartų sargas sugavo M.Dapkaus iš toli spirtą kamuolį bei atrėmė pavojingą po keitimo pasirodžiusio Klaudijaus Upsto smūgį.

Rungtynių pabaigoje į aikštę grįžo greitai traumą išsigydęs Darvydas Šernas, bet vilnečiai neišlaikė „sausų“ vartų trečiame mače iš eilės. Aktyviai į žaidimą įsiliejęs Davidas Makaradzė smūgiu pažeme ketvirtą pridėto laiko minutę sušvelnino rezultatą, o netrukus teisėjas užfiksavo dar vieną čempionų pergalę.