„Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros atnaujinimą investuos dešimtis milijonų

Nuotr. pixabay.com

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” per trejus metus į vandentiekio ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą investuos 65 mln. eurų. Tai numatyta bendrovės 2017-2019 metų Strateginiame veiklos ir plėtros plane, kurį patvirtino Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių bei Šalčininkų rajonų savivaldybės.

„Vilniaus vandenų“generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus teigimu, iki šiol įmonė didžiąją dalį lėšų skirdavo plėtrai, gerokai mažiau infrastruktūros atnaujinimui. „Didžioji dalis tinklų buvo nutiesta prieš kelis dešimtmečius – apie po žeme nutiestų tinklų amžių galima spręsti pakėlus akis ir įvertinus aplinkinių pastatų amžių. Įmonės valdomo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklo ilgis siekia beveik 3 tūkst. kilometrų, tad jis turi būti atnaujinamas nuolat, kitaip brangs jo eksploatavimas, didės avarijų tikimybė“, - teigė A. Ignatavičius.

Didžioji dalis šių lėšų, maždaug 69 proc., bus skirta infrastruktūrai atnaujinti. Maždaug 14 proc. bus skiriami tinklų plėtrai, 6 proc. – vandens apskaitos prietaisų atnaujinimui, likusios – IT sistemoms, transportui atnaujinti bei kitoms sritims.

Šią investicijų programą „Vilniaus vandenys“ planuoja įgyvendinti reikšmingai suefektyvinus veiklą bei sumažinus savo paslaugų kainą. Planuojama, jog antroje šių metų pusėje kainos klientams Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse mažėtų maždaug 10 procentų. Tokiam bendrovės siūlymui dar turi pritarti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija bei įmonės akcijas valdančių savivaldybių tarybos.

Daugiausiai lėšų, maždaug 25 mln. eurų, šiuo laikotarpiu bus skiriama Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijai. Nuo 1986 metų veikiantys nuotekų valymo įrenginiai kompleksiškai nebuvo atnaujinami nuo pat jų atidarymo. Valyklos dumblo tvarkymo įrenginiai, panaikinę vilniečius varginusius nemalonius kvapus, buvo iš esmės atnaujinti 2012 metais.

Nuotekų valykla bus atnaujinta ir Švenčionyse, ją rekonstravus į aplinką pateks daug švaresnės ir aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkančios nuotekos, ženkliai sumažės galimų avarijų tikimybė.

Per trejus metus bendrovė planuoja įrengti 4 naujus vandens gerinimo įrenginius, renovuoti 2 nuotekų valyklas, nutiesti maždaug 26 km naujų ir renovuoti 12 km vandentiekio tinklų, nutiesti maždaug 33 km naujų bei renovuoti 18 km nuotekų tinklų. Įgyvendinus šiuos projektus, maždaug 32 tūkst. klientų galės mėgautis geresnės kokybės vandeniu, 3,5 tūkst. klientų galės prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Plečiant šiuos tinklus bendrovės klientams pagerės gyvenimo kokybė – bus galima atsisakyti vandens kolonėlių, individualių gręžinių ir nuotekų valymo įrenginių.

Įrengus naujus vandens gerinimo įrenginius, vandens kokybė pagerės daugiau nei 18 tūkst. klientų Naujoje Vilnioje bei 4 tūkst. klientų Vilniaus Kalnėnų mikrorajone, 3 tūkst. klientų Švenčionyse ir 7 tūkst. klientų Šalčininkuose.

Bendrovės ilgalaikiame plane numatyta, kad iš viso per 2017-2019 metus vandentiekio ir nuotekų tinklai bus plečiami Vilniaus Šnipiškių, Visorių, Naujininkų mikrorajonuose, taip pat sodų bendrijose Antakalnio rajone, Naujojoje Vilniuje, kitose miesto vietose.

„Vilniaus vandenys“ketina investuoti ir į priemones, leisiančias taupiau naudoti gamtos išteklius bei mažinti galimą aplinkos taršą, tam bus atnaujinti magistraliniai ir savitakiniai nuotekų tinklai Grigiškėse, Salininkuose, Trakų Vokėje, Švenčionyse ir Švenčionėliuose. Siekiant mažinti galimų avarijų tikimybę, pagal planą pirmiausia bus atnaujinami seniausi ir prasčiausios kokybės tinklai.

Planuojama, kad maždaug 34 proc. investicijų programai reikalingų lėšų skirs ES struktūriniai fondai. Dar maždaug 35 proc. įmonė finansuos iš savų lėšų, likusią dalį ketinama pasiskolinti.

Praėjusiais metais bendrovėje „Vilniaus vandenys“ buvo sėkmingai įgyvendinti struktūriniai pokyčiai ir imtasi priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti geresnį klientų aptarnavimą ir reikšmingai padidinti bendrovės efektyvumą bei finansinį skaidrumą.

2 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.