Pokalbis apie diskgolfo vystymąsį Lietuvoje

Facebook nuotr.

Visi bent sykį esame pamėtę skraidančiąją lėkštė. Tačiau, ar teko girdėti apie skaidančiojo disko sporto šakas? Viena jų – diskgolfas, 1970 metais išrastas JAV. Žaidimo principu į golfą panaši sporto šaka Lietuvoje turi per 150 organizuotai veikiančių žaidėjų.

Prieš šeštadienį vyksiančias Lietuvos diskgolfo taurės varžybas prie Pučkorių atodangos, pakalbinome vieną iš pagrindinių diskgolfo tradicijos augintojų, Vilniaus diskgolfo klubo direktorių Skirmantą Bikelį.

-Norinčiam išmokti žaisti diskgolfą, kokios savybės reikalingiausios? Ar tai sudėtingas sportas?

-Pradėti žaisti diskgolfą yra labai paprasta. Iš esmės pakanka vieno žaidimo, kad žaidėjas perprastų metimo principus. Kita vertus, tobulinti žaidimą galima daugybę metų, nes diskų, metimo būdų ir žaidimo situacijų įvairovė yra milžiniška. Tuo diskgolfas ir įdomus.

Reikalingos savybės? Reikia mokėti susikaupti (ypač po nesėkmingo metimo), o daugiau, sakyčiau, jokių ypatingų savybių nereikia. Žaidimas nėra reiklus, todėljį gali žaisti ir vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės.

-Pirmas iš penkių Lietuvos diskgolfo taurės turų vyks Pavilnyje, greta Pučkorių atodangos. Kaip pasirenkama vieta varžyboms? Ar nebijote, jog skraidančios lekštės nuskris žemyn nuo Pučkorių skardžio?

-Diskgolfas yra vienas iš tų sportų, kuris itin dera su gamta, su ja susilieja. Diskgolfo trasos projektuojamos atsižvelgiant į numatytos teritorijos reljefą, miškingumą, vandens telkinius ir panašiai. Kuo įvairesnės kliūtys, tuo įdomiau! Nuo Pūčkorių atodangos diskų nemėtome, ten mūsų trasa nesidriekia. Bet įdomių krepšių ir be atodangos Pavilniuose netrūksta!

-Kokio lygio susidomėjimas šiuo metu yra skraidančių lėkščių organizuotu sportu Lietuvoje?

-Internete, specialioje diskgolfui skirtoje programoje (skoorin.com), kaip diskgolfo žaidėjai yra užsiregistravę 136 žmogus iš Lietuvos. Susidomėjimas auga, ir, manyčiau, prie to labai prisideda Lietuvos Taurės varžybos.

Planuojame plėsti diskgolfo parkų tinklą, tad žaidėjų skaičius turėtų augti ir toliau. Juolab, kad turime puikių pavyzdžių Suomijoje ir Estijoje, kur diskgolfas labai greitai tapo masiniu sportu. Pavyzdžiui, Suomijoje jau yra virš 500 diskgolfo parkų, o žaidėjai skaičiuojami tūkstančiais.

-Diskgolfas yra lėkščiasvydžio (frisbee arba ultimate) sporto šakos giminaitis. Ar diskgolfo žaidėjai žaidžia frisbee ir atvirkščiai?

-Nemažai diskgolfo žaidėjų yra žaidę lėkščiasvydį (ultimeitą). Mūsų organizuojamuose turnyruose taip pat laikas nuo laiko sudalyvauja aktyvūs ultimeito žaidėjai. Kita vertus, vienu metu rimtai užsiimti abiem sporto šakomis yra sudėtinga, kadangi labai skiriasi tiek diskai, tiek metimo technika.

-Kas sudaro Lietuvos diskgolfo benruomenę?

-Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Jonavos, Lazdijų žaidėjai. Kaip minėjau, iš viso yra apie pusantro šimto žaidėjų. Žaidžia įvairūs žmonės, dominuoja vyrai, bet yra ir žaidžiančių moterų, yra ir vaikų.

Jauniausias žaidėjas, dalyvavęs mūsų organizuotuose turnyruose, buvo 4 metų, vyriausi – pensinio amžiaus. Didesniuose turnyruose visuomet darome bent keturis dalyvių divizionus – atvirąjį, moterų, vaikų (iki 13 ar 15 metų) ir meistrų (40 metų amžiaus ar vyresnių). Ir naujokų divizioną, žinoma.

-Kaip diskgolfo varžybos Lietuvoje siejamos su Lietuvos skraidančiojo disko federacija?

-Nors kažkada diskgolfas atsirado iš kito skriejančiojo disko žaidimo – ultimeito, kurio narius Lietuvoje vienija Lietuvos skraidančiojo disko federacija, šiai federacijai diskgolfo žaidėjai nepriklauso. Lietuvoje kol kas tėra du diskgolfo klubai, tad federaciją kurti prielaidų dar nėra.

Diskgolfo federacijos funkcijas vykdo didžiausias Lietuvoje Vilniaus diskgolfo klubas. Klubas yra oficialius PDGA (Professional Disc Golf Associassion) partneris ir atstovas Lietuvoje, organizuoja Lietuvos čempionatus, Lietuvos Taurės varžybas, pernai netgi rėmė Lietuvos rinktinės narių dalyvavimą Europos diskgolfo čempionate.

-Šis sportas atrodo esantis taikus. Diskgolfo oficialiose taisyklėse net reglamentuojamos etikos taisyklės. Atsižvelgiant į tai, jog sportas - kupinas emocijų, ar tikrai diskgolfe apsieinama be neigiamų emocijų?

-Kaip ir kituose sportuose, diskgolfe patiriama daugybė įvairių emocijų, priklausomai nuo to, ar pavyksta metimai, ar ne.

-Kiek žiūrovų įprastai stebi taurės varžybas? Kaip vyksta stebėjimas?

-Žiūrovų paprastai susirenka nebent per finalus, jų nebūna daug. Tiesa, 2015 metais Baltic Sea Tour Vilnius Open varžybų finalas buvo transliuojamas per internetinę televiziją. Įrašą peržiūrėjo virš 15 000 tūkst. žmonių.

-Kokie turnyro organizatorių siekiai? Kokia diskgolfo ateities vizija Lietuvoje?

-Lietuvos Taurės organizatoriai siekia populiarinti diskgolfą, sudaryti kuo daugiau galimybių visiems patirti varžybinį jaudulį ir malonumą.

-Prieš beveik pusę amžiaus diskgolfas buvo išrastas JAV. Kuriose valstybėse šiuo metu jis pasiekęs aukščiausią lygį?

-Europoje diskgolfo lyderė, be abejonės, yra Suomija. Pagal tai, kaip sparčiai populiarėja diskgolfas, šiuo metu nepralenkiama Estija. Diskgolfas dar labai populiarus Skandinavijoje, taip pat Vokietijoje, vis populiarėja ir kitose valstybėse.

-Kuo pasižymi diskgolfo žaidėjai, galbūt jie turi originalių tradicijų ar įpročių? Pavyzdžiui, nekeisti lekščių.

-Diskus keičiam ir ne taip retai! Įdomiausia stebėti žaidėjų metimo į krepšį (t. y. paskutinio metimo) manierą. Yra labai skirtingų stilių, o kai kurie žaidėjai net turi savotiškų ritualų, kad tik diskas nenukryptų į šalį (ilgai suka diską tarp pirštų, savotiškai prisitaiko ir paašiai).

-Dėl kokių priežasčių pasiūlytumėte žmogui išbandyti diskgolfą?

-Jei žmogus mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje, yra azartiškas ir kūrybiškas, nori turėti įdomų užsiėmimą, kuriuo galėtų nuolat užsiimti su draugais ir susirasti naujų pažįstamų ir draugų, tai diskgolfas jam būtų labai tinkamas sportas.

Daugiau apie renginį ČIA.

Kalbino: Jokūbas Sruogis

Lietuvos diskgolfo bendruomenė internete: www.discgolf.lt

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.