Pokalbis apie diskgolfo vystymąsį Lietuvoje

Facebook nuotr.

Visi bent sykį esame pamėtę skraidančiąją lėkštė. Tačiau, ar teko girdėti apie skaidančiojo disko sporto šakas? Viena jų – diskgolfas, 1970 metais išrastas JAV. Žaidimo principu į golfą panaši sporto šaka Lietuvoje turi per 150 organizuotai veikiančių žaidėjų.

Prieš šeštadienį vyksiančias Lietuvos diskgolfo taurės varžybas prie Pučkorių atodangos, pakalbinome vieną iš pagrindinių diskgolfo tradicijos augintojų, Vilniaus diskgolfo klubo direktorių Skirmantą Bikelį.

-Norinčiam išmokti žaisti diskgolfą, kokios savybės reikalingiausios? Ar tai sudėtingas sportas?

-Pradėti žaisti diskgolfą yra labai paprasta. Iš esmės pakanka vieno žaidimo, kad žaidėjas perprastų metimo principus. Kita vertus, tobulinti žaidimą galima daugybę metų, nes diskų, metimo būdų ir žaidimo situacijų įvairovė yra milžiniška. Tuo diskgolfas ir įdomus.

Reikalingos savybės? Reikia mokėti susikaupti (ypač po nesėkmingo metimo), o daugiau, sakyčiau, jokių ypatingų savybių nereikia. Žaidimas nėra reiklus, todėljį gali žaisti ir vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės.

-Pirmas iš penkių Lietuvos diskgolfo taurės turų vyks Pavilnyje, greta Pučkorių atodangos. Kaip pasirenkama vieta varžyboms? Ar nebijote, jog skraidančios lekštės nuskris žemyn nuo Pučkorių skardžio?

-Diskgolfas yra vienas iš tų sportų, kuris itin dera su gamta, su ja susilieja. Diskgolfo trasos projektuojamos atsižvelgiant į numatytos teritorijos reljefą, miškingumą, vandens telkinius ir panašiai. Kuo įvairesnės kliūtys, tuo įdomiau! Nuo Pūčkorių atodangos diskų nemėtome, ten mūsų trasa nesidriekia. Bet įdomių krepšių ir be atodangos Pavilniuose netrūksta!

-Kokio lygio susidomėjimas šiuo metu yra skraidančių lėkščių organizuotu sportu Lietuvoje?

-Internete, specialioje diskgolfui skirtoje programoje (skoorin.com), kaip diskgolfo žaidėjai yra užsiregistravę 136 žmogus iš Lietuvos. Susidomėjimas auga, ir, manyčiau, prie to labai prisideda Lietuvos Taurės varžybos.

Planuojame plėsti diskgolfo parkų tinklą, tad žaidėjų skaičius turėtų augti ir toliau. Juolab, kad turime puikių pavyzdžių Suomijoje ir Estijoje, kur diskgolfas labai greitai tapo masiniu sportu. Pavyzdžiui, Suomijoje jau yra virš 500 diskgolfo parkų, o žaidėjai skaičiuojami tūkstančiais.

-Diskgolfas yra lėkščiasvydžio (frisbee arba ultimate) sporto šakos giminaitis. Ar diskgolfo žaidėjai žaidžia frisbee ir atvirkščiai?

-Nemažai diskgolfo žaidėjų yra žaidę lėkščiasvydį (ultimeitą). Mūsų organizuojamuose turnyruose taip pat laikas nuo laiko sudalyvauja aktyvūs ultimeito žaidėjai. Kita vertus, vienu metu rimtai užsiimti abiem sporto šakomis yra sudėtinga, kadangi labai skiriasi tiek diskai, tiek metimo technika.

-Kas sudaro Lietuvos diskgolfo benruomenę?

-Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Jonavos, Lazdijų žaidėjai. Kaip minėjau, iš viso yra apie pusantro šimto žaidėjų. Žaidžia įvairūs žmonės, dominuoja vyrai, bet yra ir žaidžiančių moterų, yra ir vaikų.

Jauniausias žaidėjas, dalyvavęs mūsų organizuotuose turnyruose, buvo 4 metų, vyriausi – pensinio amžiaus. Didesniuose turnyruose visuomet darome bent keturis dalyvių divizionus – atvirąjį, moterų, vaikų (iki 13 ar 15 metų) ir meistrų (40 metų amžiaus ar vyresnių). Ir naujokų divizioną, žinoma.

-Kaip diskgolfo varžybos Lietuvoje siejamos su Lietuvos skraidančiojo disko federacija?

-Nors kažkada diskgolfas atsirado iš kito skriejančiojo disko žaidimo – ultimeito, kurio narius Lietuvoje vienija Lietuvos skraidančiojo disko federacija, šiai federacijai diskgolfo žaidėjai nepriklauso. Lietuvoje kol kas tėra du diskgolfo klubai, tad federaciją kurti prielaidų dar nėra.

Diskgolfo federacijos funkcijas vykdo didžiausias Lietuvoje Vilniaus diskgolfo klubas. Klubas yra oficialius PDGA (Professional Disc Golf Associassion) partneris ir atstovas Lietuvoje, organizuoja Lietuvos čempionatus, Lietuvos Taurės varžybas, pernai netgi rėmė Lietuvos rinktinės narių dalyvavimą Europos diskgolfo čempionate.

-Šis sportas atrodo esantis taikus. Diskgolfo oficialiose taisyklėse net reglamentuojamos etikos taisyklės. Atsižvelgiant į tai, jog sportas - kupinas emocijų, ar tikrai diskgolfe apsieinama be neigiamų emocijų?

-Kaip ir kituose sportuose, diskgolfe patiriama daugybė įvairių emocijų, priklausomai nuo to, ar pavyksta metimai, ar ne.

-Kiek žiūrovų įprastai stebi taurės varžybas? Kaip vyksta stebėjimas?

-Žiūrovų paprastai susirenka nebent per finalus, jų nebūna daug. Tiesa, 2015 metais Baltic Sea Tour Vilnius Open varžybų finalas buvo transliuojamas per internetinę televiziją. Įrašą peržiūrėjo virš 15 000 tūkst. žmonių.

-Kokie turnyro organizatorių siekiai? Kokia diskgolfo ateities vizija Lietuvoje?

-Lietuvos Taurės organizatoriai siekia populiarinti diskgolfą, sudaryti kuo daugiau galimybių visiems patirti varžybinį jaudulį ir malonumą.

-Prieš beveik pusę amžiaus diskgolfas buvo išrastas JAV. Kuriose valstybėse šiuo metu jis pasiekęs aukščiausią lygį?

-Europoje diskgolfo lyderė, be abejonės, yra Suomija. Pagal tai, kaip sparčiai populiarėja diskgolfas, šiuo metu nepralenkiama Estija. Diskgolfas dar labai populiarus Skandinavijoje, taip pat Vokietijoje, vis populiarėja ir kitose valstybėse.

-Kuo pasižymi diskgolfo žaidėjai, galbūt jie turi originalių tradicijų ar įpročių? Pavyzdžiui, nekeisti lekščių.

-Diskus keičiam ir ne taip retai! Įdomiausia stebėti žaidėjų metimo į krepšį (t. y. paskutinio metimo) manierą. Yra labai skirtingų stilių, o kai kurie žaidėjai net turi savotiškų ritualų, kad tik diskas nenukryptų į šalį (ilgai suka diską tarp pirštų, savotiškai prisitaiko ir paašiai).

-Dėl kokių priežasčių pasiūlytumėte žmogui išbandyti diskgolfą?

-Jei žmogus mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje, yra azartiškas ir kūrybiškas, nori turėti įdomų užsiėmimą, kuriuo galėtų nuolat užsiimti su draugais ir susirasti naujų pažįstamų ir draugų, tai diskgolfas jam būtų labai tinkamas sportas.

Daugiau apie renginį ČIA.

Kalbino: Jokūbas Baltrukonis

Lietuvos diskgolfo bendruomenė internete: www.discgolf.lt

diskgolfas discgolf
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
83 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...
Sportas
Praėjusį sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Pavilnių regioniniame parke vyko atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurės mačas. Vilniaus etapą rezultatu 49:32 laimėjo Lietuvos diskgolfo žaidėjai. Latviai Rygos etape buvo sukaupę net 35 taškų persvarą (66:31), tad bendru rezultatu 98:80 galutinę pergalę šventė ir pereinamąją Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurę iškovojo mūsų kaimynai. Varžybos vyko žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai buvo suskir...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ pasirašė sutartį su praėjusiais metais Ispanijoje praleidusiu Dennisu Jerome‘u Seeley. Krepšininkas papildys sostinės klubo gynėjų grandį. 28-erių D.J.Seeley praėjusį sezoną atstovavo Las Palmo „Gran Canaria“ ekipai, kuri dalyvavo Europos taurėje. Šiose pirmenybėse iš Kalifornijos kilęs žaidėjas rinko po 10,7 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo. „Tai yra gynėjas gerai valdantis kamuolį, kuris puikiai gali k...
Sportas
Sostinės komandoje kitą sezoną nepamatysime australo Beno Madgeno, su kuriuo sutartis nutraukta abipusiu sutarimu. 33-ejų krepšininkas Vilniaus „Ryto“ gretose praleido vienerius metus. „Lietuvoje praleidome du nuostabius metus, o Vilnius liks pilnas pačių maloniausių akimirkų, – su aistruoliais atsisveikino B.Madgenas. – Lietuva mums visuomet išliks brangi, nes čia gimė mūsų sūnus. Praėjusiais metais sostinėje išvydau neįtikėtiną sirgalių palaikymą ir mana...
Foto
Sostinėje pradedama tvarkyti Senamiesčio, Antakalnio ir Rasų rajonus jungianti Olandų gatvės („Holland straat“) – atkarpa nuo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios link Užupio. Iki rudens keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus pakeisti kelio bortai, paklota nauja ištisinio asfalto danga, pakeisti nusidėvėję šulinių dangčiai ir atnaujintas ženklinimas. Olandų gatvės remontui sostinė skyrė apie 220 tūkst. eurų. „Automobilių žiedu prie Šv. Petro ir Povilo...
Nuotraukų galerija
„Buvo kažkas wow!!! Sunku surasti žodžius apibūdinti visam jausmų kratiniui: ir euforija, ir džiaugsmas, ir didelis dėkingumas kiekvienam, kad tai įvyko! Ir noras vėl imtis kažko naujo: dirbti, dirbti, dirbti, - po sekmadienio vakarą Trakų pilyje nugriaudėjusio koncerto įspūdžiais dalijosi dainininkė Monika Linkytė. -Gal suprasiu rytoj, kad tai įvyko? Kol kas atrodo - neįtikėtina!“. Panašiai jautėsi ir daugelis beveik dvi valandas trukusio koncerto svečių....
Laisvalaikio gidas
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. Pamatyk Vilnių iš 77 m aukščio! Vilniečiai kviečiami apsilankyti Vilniaus savivaldybės 20-o aukšto balkone ir pasigrožėti iš čia atsiveriančia ypatinga Vilniaus panorama. Iš 77 metrų aukščio dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų K...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 19 d. (sekmadienį) Vilnių išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „Velomaratonas 2018“. Jo metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai. Dalyviai startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavus iki transporto žiedo apsis...