Pokalbis apie diskgolfo vystymąsį Lietuvoje

Facebook nuotr.

Visi bent sykį esame pamėtę skraidančiąją lėkštė. Tačiau, ar teko girdėti apie skaidančiojo disko sporto šakas? Viena jų – diskgolfas, 1970 metais išrastas JAV. Žaidimo principu į golfą panaši sporto šaka Lietuvoje turi per 150 organizuotai veikiančių žaidėjų.

Prieš šeštadienį vyksiančias Lietuvos diskgolfo taurės varžybas prie Pučkorių atodangos, pakalbinome vieną iš pagrindinių diskgolfo tradicijos augintojų, Vilniaus diskgolfo klubo direktorių Skirmantą Bikelį.

-Norinčiam išmokti žaisti diskgolfą, kokios savybės reikalingiausios? Ar tai sudėtingas sportas?

-Pradėti žaisti diskgolfą yra labai paprasta. Iš esmės pakanka vieno žaidimo, kad žaidėjas perprastų metimo principus. Kita vertus, tobulinti žaidimą galima daugybę metų, nes diskų, metimo būdų ir žaidimo situacijų įvairovė yra milžiniška. Tuo diskgolfas ir įdomus.

Reikalingos savybės? Reikia mokėti susikaupti (ypač po nesėkmingo metimo), o daugiau, sakyčiau, jokių ypatingų savybių nereikia. Žaidimas nėra reiklus, todėljį gali žaisti ir vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės.

-Pirmas iš penkių Lietuvos diskgolfo taurės turų vyks Pavilnyje, greta Pučkorių atodangos. Kaip pasirenkama vieta varžyboms? Ar nebijote, jog skraidančios lekštės nuskris žemyn nuo Pučkorių skardžio?

-Diskgolfas yra vienas iš tų sportų, kuris itin dera su gamta, su ja susilieja. Diskgolfo trasos projektuojamos atsižvelgiant į numatytos teritorijos reljefą, miškingumą, vandens telkinius ir panašiai. Kuo įvairesnės kliūtys, tuo įdomiau! Nuo Pūčkorių atodangos diskų nemėtome, ten mūsų trasa nesidriekia. Bet įdomių krepšių ir be atodangos Pavilniuose netrūksta!

-Kokio lygio susidomėjimas šiuo metu yra skraidančių lėkščių organizuotu sportu Lietuvoje?

-Internete, specialioje diskgolfui skirtoje programoje (skoorin.com), kaip diskgolfo žaidėjai yra užsiregistravę 136 žmogus iš Lietuvos. Susidomėjimas auga, ir, manyčiau, prie to labai prisideda Lietuvos Taurės varžybos.

Planuojame plėsti diskgolfo parkų tinklą, tad žaidėjų skaičius turėtų augti ir toliau. Juolab, kad turime puikių pavyzdžių Suomijoje ir Estijoje, kur diskgolfas labai greitai tapo masiniu sportu. Pavyzdžiui, Suomijoje jau yra virš 500 diskgolfo parkų, o žaidėjai skaičiuojami tūkstančiais.

-Diskgolfas yra lėkščiasvydžio (frisbee arba ultimate) sporto šakos giminaitis. Ar diskgolfo žaidėjai žaidžia frisbee ir atvirkščiai?

-Nemažai diskgolfo žaidėjų yra žaidę lėkščiasvydį (ultimeitą). Mūsų organizuojamuose turnyruose taip pat laikas nuo laiko sudalyvauja aktyvūs ultimeito žaidėjai. Kita vertus, vienu metu rimtai užsiimti abiem sporto šakomis yra sudėtinga, kadangi labai skiriasi tiek diskai, tiek metimo technika.

-Kas sudaro Lietuvos diskgolfo benruomenę?

-Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Jonavos, Lazdijų žaidėjai. Kaip minėjau, iš viso yra apie pusantro šimto žaidėjų. Žaidžia įvairūs žmonės, dominuoja vyrai, bet yra ir žaidžiančių moterų, yra ir vaikų.

Jauniausias žaidėjas, dalyvavęs mūsų organizuotuose turnyruose, buvo 4 metų, vyriausi – pensinio amžiaus. Didesniuose turnyruose visuomet darome bent keturis dalyvių divizionus – atvirąjį, moterų, vaikų (iki 13 ar 15 metų) ir meistrų (40 metų amžiaus ar vyresnių). Ir naujokų divizioną, žinoma.

-Kaip diskgolfo varžybos Lietuvoje siejamos su Lietuvos skraidančiojo disko federacija?

-Nors kažkada diskgolfas atsirado iš kito skriejančiojo disko žaidimo – ultimeito, kurio narius Lietuvoje vienija Lietuvos skraidančiojo disko federacija, šiai federacijai diskgolfo žaidėjai nepriklauso. Lietuvoje kol kas tėra du diskgolfo klubai, tad federaciją kurti prielaidų dar nėra.

Diskgolfo federacijos funkcijas vykdo didžiausias Lietuvoje Vilniaus diskgolfo klubas. Klubas yra oficialius PDGA (Professional Disc Golf Associassion) partneris ir atstovas Lietuvoje, organizuoja Lietuvos čempionatus, Lietuvos Taurės varžybas, pernai netgi rėmė Lietuvos rinktinės narių dalyvavimą Europos diskgolfo čempionate.

-Šis sportas atrodo esantis taikus. Diskgolfo oficialiose taisyklėse net reglamentuojamos etikos taisyklės. Atsižvelgiant į tai, jog sportas - kupinas emocijų, ar tikrai diskgolfe apsieinama be neigiamų emocijų?

-Kaip ir kituose sportuose, diskgolfe patiriama daugybė įvairių emocijų, priklausomai nuo to, ar pavyksta metimai, ar ne.

-Kiek žiūrovų įprastai stebi taurės varžybas? Kaip vyksta stebėjimas?

-Žiūrovų paprastai susirenka nebent per finalus, jų nebūna daug. Tiesa, 2015 metais Baltic Sea Tour Vilnius Open varžybų finalas buvo transliuojamas per internetinę televiziją. Įrašą peržiūrėjo virš 15 000 tūkst. žmonių.

-Kokie turnyro organizatorių siekiai? Kokia diskgolfo ateities vizija Lietuvoje?

-Lietuvos Taurės organizatoriai siekia populiarinti diskgolfą, sudaryti kuo daugiau galimybių visiems patirti varžybinį jaudulį ir malonumą.

-Prieš beveik pusę amžiaus diskgolfas buvo išrastas JAV. Kuriose valstybėse šiuo metu jis pasiekęs aukščiausią lygį?

-Europoje diskgolfo lyderė, be abejonės, yra Suomija. Pagal tai, kaip sparčiai populiarėja diskgolfas, šiuo metu nepralenkiama Estija. Diskgolfas dar labai populiarus Skandinavijoje, taip pat Vokietijoje, vis populiarėja ir kitose valstybėse.

-Kuo pasižymi diskgolfo žaidėjai, galbūt jie turi originalių tradicijų ar įpročių? Pavyzdžiui, nekeisti lekščių.

-Diskus keičiam ir ne taip retai! Įdomiausia stebėti žaidėjų metimo į krepšį (t. y. paskutinio metimo) manierą. Yra labai skirtingų stilių, o kai kurie žaidėjai net turi savotiškų ritualų, kad tik diskas nenukryptų į šalį (ilgai suka diską tarp pirštų, savotiškai prisitaiko ir paašiai).

-Dėl kokių priežasčių pasiūlytumėte žmogui išbandyti diskgolfą?

-Jei žmogus mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje, yra azartiškas ir kūrybiškas, nori turėti įdomų užsiėmimą, kuriuo galėtų nuolat užsiimti su draugais ir susirasti naujų pažįstamų ir draugų, tai diskgolfas jam būtų labai tinkamas sportas.

Daugiau apie renginį ČIA.

Kalbino: Jokūbas Baltrukonis

Lietuvos diskgolfo bendruomenė internete: www.discgolf.lt

diskgolfas discgolf
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
83 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Vis spartėjant technologijų pažangai, pasaulyje vis tobulėjant dirbtinio intelekto programoms, lietuvių kalbos tyrinėtojai ir puoselėtojai klausia: kas atsitiktų su lietuvių kalba, jei ji liktų visos vykstančios technologijų revoliucijos užribyje? Manoma, kad nesuskubus sukurti lietuvių kalbos saugojimo ir apdorojimo sistemos mūsų kalbos vartojimas skaitmeninėse technologijose smarkiai sumažėtų, o dar vėliau, pasak mokslininkų, galbūt rastume ją nykstančių...
Laisvalaikis
Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio. Vis dėlto kelionių organizat...
Įvykiai
Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui sako kinų patarlė. Vis dėlto, siekiant maitintis sveikiau, svarbu ne tik papusryčiauti sočiai, bet ir tinkamai pasirinkti, ką ryte valgyti. Mitybos specialistės Vaidos Kurpienės teigimu, dažnas čia ir suklumpa. Tad ekspertė išskiria tris klaidas, kurias dauguma daro per pusryčius, ir paaiškina, kokie pusryčiai – išties vertingi. 1 klaida: saldūs pusryčiai Nors atrodytų, kad s...
Transportas
Užsitęsusi bobų vasara ir iki trumpų rankovių spalį vis dar leidžiančios išsirengti dienos ne juokais trikdo vairuotojus: kaip nepaskubėti šiemet „perauti“ savo automobilį žieminėmis padangomis? Atotrūkis tarp tam jau tinkamos temperatūros ankstyvą rytą ir šiltų dienų didina riziką, kad vairuotojai padangų keisti neskubės iki paskutinės sekundės, o jei staigiai atšals – tam bus visiškai nepasiruošę. Specialistai teigia, esminė klaida, kurią paprastai daro...
Įvykiai
„Uber“ Vilniuje pristatė naują arbatpinigių funkciją, kuri leis keleiviams papildomai atsidėkoti vairuotojui už pavėžėjimo paslaugas. Funkcija jau kurį laiką veikė dalyje miestų kitose šalyse ir jau nuo šios savaitės yra prieinama visiems programėlės vartotojams Vilniuje. „Žmonės mėgsta padėkoti už profesionaliai atliktas paslaugas. Štai kodėl mes su džiaugsmu pristatome arbatpinigių funkciją programėlėje. Ši funkcija leis parodyti papildomą dėkingumą vair...
Laisvalaikis
Kasmet ištinkanti slidinėjimo karštinė – visai čia pat. O dauguma tų, kuriems vėsesni orai jau ne vieną sezoną reiškia ausyse švilpiantį vėją ir snieguotas kalnų viršūnes, patvirtins, jog priprasti prie šių potyrių pakanka vos vienos kelionės į kalnus. Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ rekomenduoja slidinėjimo kurortus Austrijoje ir Italijoje jau šiam, 2018–2019 metų, sezonui. Ir primena svarbiausius dalykus, kurie privalomi pradedantiesiems,...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ šiandien namuose pasitikrins jėgas su „Šiaulių” ekipa. Pateikiame būsimų „Betsafe-LKL“ šeštojo turo rungtynių apžvalgą. Komandų padėtis turnyrinėje lentelėje „Betsafe-LKL“ čempionate abi ekipos žengia labai skirtingai. „Šiauliai“ rikiuojasi paskutinėje 10-toje turnyrinės lentelės pozicijoje, jie pralaimėjo visus penkis žaistus mačus. Verta paminėti, jog šiauliečiams fortūna nesišypso, visos jų nesėkmės patirtos po atkaklios kovos. Didžiaus...
Laisvalaikis
Skaičiuojama, kad maistas – viena populiariausių įrašų temų socialiniuose tinkluose. Ir ne retas sutiks, jog būtent šiuo metu socialiniuose tinkluose „ant bangos“ įvairiaspalviai, iš tolimų pasaulio kampelių kilę užkandžių rinkiniai, angliškai vadinami „Buddha bowl“ ir „poke bowl“. Kas tai ir kaip juos paruošti, pasakoja ekspertai. „Budos dubenėlis“ (angliškai „Buddha bowl“) yra vegetariškas vieno dubens patiekalas, kuriam galima naudoti tiek šviežias, tie...
Įvykiai
Spalio 19 d. Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis panaikino ankstesnių teismų sprendimus ir nurodė į Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą grąžinti bendrovę „Vilniaus nacionalinis stadionas“. Ši teismo nutartis yra neskundžiama. „Aukščiausiojo Teismo sprendimu dar gruodį į viešųjų pirkimų sistemą įkeltas preliminarus mūsų pasiūlymas privalo būti įvertintas. Tai reiškia, kad esame grąžinti į konkursą. Tai svarbus sprendimas visiems Vilniau...