Sostinėje gyvenantys romai kompensacijas būstui gaus greičiau

Nuotr. pixabay.com

Vilniaus miesto taryba pritarė naujai tvarkai, kuri leis formuoti atskirą socialinio būsto eilę romams. Nuo šiol romai, norintys išsinuomoti būstą sostinėje, kompensacijas būstui galės gauti greičiau.

Tarybos sprendimu, mėnesinės kompensacijos vienam asmeniui dydis siektų 72 eurus. Pinigus išsikeliantiems taboro gyventojams ketinama skirti ne iš valstybės skiriamų dotacijų būsto nuomai, o iš savivaldybės biudžeto.

Pastarasis sprendimas priimtas siekiant paspartinti romų išsikėlimą iš taboro Kirtimuose. Projekte numatoma, kad išmokos bus skiriamos visiems Vilniaus Kirtimų tabore gyvenantiems romų tautybės asmenims, tačiau tik tuomet, kai jų turtas ir pajamos vienam asmeniui neviršija valstybės remiamų pajamų dydžio, o turimas būstas yra nusidėvėjęs, o vienam asmeniui tenkantis plotas yra mažesnis nei 10 kvadratinių metrų.

Vilniaus vicemero Gintauto Palucko teigimu, atskira eilė formuojama todėl, kad kai kurie romai dėl įvairių priežasčių negali atsistoti į tradicinę socialinio būsto eilę. Neįtraukti į eilę jie negali gauti ir minėtų kompensacijų, išsikeliantiems romams kompensacijos gali būti skiriamos ir šiuo metu, tačiau nauja tvarka jiems leis nebelaukti bendroje eilėje su visais kitais asmenimis, besitikintiems panašių kompensacijų.

Dalis tarybos narių jau anksčiau išreiškė nepritarimą, jog romams kuriamos lengvatinės sąlygos. Nepritariantys šiai reformai siūlė, jog kompensacijos būtų mokamos ne romams, o tiesiogiai tiems, iš kurių romai nuomotųsi būstą.

Sostinės savivaldybės patvirtintoje romų integracijos programoje iki 2019-ųjų pabaigos ketinama iš taboro iškelti bent 30 romų šeimų, taip pat apie 100 čia gyvenančių vaikų. 2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno apie 2100 romų, o šis taboras yra didžiausia koncentruota romų tautybės asmenų gyvenama vieta Baltijos šalyse.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.