Greta nesibaigiančių Gedimino kalno nuošliaužų dirba ir archeologai

Vilniuje.info nuotr.

Pranešama, jog dėl griūnančio kalno šlaito parengiamųjų tvarkymo darbų, Gedimino pilies kalno teritorija nebus prieinama iki balandžio 20 dienos. Įėjimas į kalno teritoriją dėl pavojaus visuomenei yra uždarytas jau nuo praėjusių metų pabaigos.

Pasinaudoję proga, sausio mėnesį teritorijoje dirbo archeologai ir atkasė keturis 1863-1864 metų palaikus.

Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite archeologų grupė šiuo metu atlieka žvalgomuosius archeologinius tyrimus. Juos numatoma atlikti iki balandžio mėnesio antrosios pusės. Planuojama ištirti vieną 2×3 m dydžio šurfą. Archeologiniai žvalgomieji tyrimai, reikalingi Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbų projektui, jau yra parengti.

Kovo 8 dieną nuslinko dar viena kalno dalis iš kitos pusės. Pietrytiniame šlaite atsirado nauja 40 kvadratinių metrų nuošliauža. Žemės pabiro ant pėsčiųjų tako.

Kol kalnas uždarytas, Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia aplankyti kitus padalinius. Muziejaus direktorė Birutė Kulnytė tvirtina, jog šlaito gelbėjimo projektas jau baigiamas ruošti, o realūs darbai bus pradėti gegužės mėnesį.

Balandžio 4 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyko vieša paskaita-diskusija „Gedimino kalnas: socialinių tinklų mitai ir tikri faktai“. Vakaro metu humanitarinių mokslų daktarė Birutė Rūta Vitkauskienė apžvelgė istoriniais faktais ir ikonografine medžiaga grįstą Vilniaus Aukštutinės pilies kalno šlaitų kaitą.

Anot B. R. Vitkauskienės, surinkta chronologinė medžiaga byloja, kad nuošliaužos Gedimino kalne įvyksta periodiškai ir paprastai jos kyla dėl trijų pagrindinių priežasčių: nestabilaus paviršinio supiltinio grunto sluoksnio, kritulių ir nuolatinės žmogaus veiklos kalne.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.