Prezidentė: „Priklausomybės yra įveikiamos“

Roberto Dačkaus nuotr.

Penktadienį Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė viešėjo priklausomybėmis sergančių CaritoAš esu benruomenėje, kur įvyko susitikimai su centro darbuotojais. Jų metu buvo apžvelgiamos darbo sąlygos ir diskutuojama apie būdus, kaip šią bendruomėnę padaryti prieinamesnę pagalbos ieškantiems žmonėms.

Lietuvoje užfikuota per 50000 priklausomybėmis sergančių žmonių, bet spėjama, jog jų yra tris kartus daugiau. Iki šiol valstybėje nėra užtikrintai veikiančios pagalbos programos. Opiausia problema ta, jog priklausomybes imamasi gydyti pavieniui, o gydymą praėjusiems žmonėms nepadedama grįžti į visuomenę ir joje įsidarbinti.

Pasak šalies prezidentės, viena iš esminių problemų – besaikis alkoholio vartojimas, tad privaloma griežtai mažinti jo prieinamumą. Ji mano, jog padėti sergantiems įmanoma, tik tai turi vykti organizuotai – bendruomenių, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų bendromis jėgomis.

Prezidentė yra inicijavusi kampaniją Už saugią Lietuvą, todėl kova su priklausomybėmis yra vienas iš jos tikslų. Kampanijoje dirbantys specialistai savivaldybėms rengia specialiai pritaikytus kovos su priklausomybėmis modelius. Tokie modeliai jau sukurti Ukmergėje, Varėnoje, Elektrėnuose.

Kampanijos ambasadoriaus kunigo Kęstučio Dvarecko įkurta bendruomenė nuo priklausomybių besigydantiems asmenims Aš esu – puikus kompleksinės pagalbos žmogui pavyzdys.

Tai viena iš nedaugelio reabilitacijos įstaigų Lietuvoje, kur dirbama tiek su žalingų priklausomybių turinčiu žmogumi, tiek su jo šeima. Centre ne tik gydoma, bet ir padedama integruotis į visuomenę, susirasti darbą ar spręsti iškilusias teisines problemas.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.