H.Šidlauskas: „Kam žaisti, jei neturi tikslo būti pirmas?“

FK Vytis nuotr.

Lietuvos Pirmos futbolo lygos Vilniaus „Vyčio” futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą. Antrajame šio sezono susitikime vilniečiai namuose 1:2 nusileido Pakruojo komandai ir 4:0 patiesė uteniškius.

Už komandos vairo stovi ilgametis Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. Praėjusį sezoną bronzą laimėjęs antrasis Vilniaus futbolo klubas, pradeda naują viltingą sezoną.

Komanda išsirinko naują kapitoną. Juo tapo neįprastai jaunas žaidėjas - 20-ies metų Haroldas Šidlauskas. Pristatome klubo „Vytis” pokalbį su savo jaunuoju talentu.

- Sezono startas komandai nenusisekė – buvo pralaimėta Pakruojo futbolininkams. Tavo manymu, kas lėmė varžovų pergalę, kuo būtent jie buvo pranašesni?

- Visų pirma – tikrai nemanau, jog varžovai už mus buvo stipresni. Tiesiog jie geriau išnaudojo savo progas, kurių tikrai nesusikūrė daug. Iš esmės tik rezultatas gali būti laikomas nenusisekusiu – žaidėme (bent jau gynyboje) tikrai neblogai, o įmušti jie sugebėjo tik dvejose atakose, kurias per visas rungtynes ir susikūrė. Kas buvo blogai – tai puolimas. Strigome, visiškai neradome kuo nustebinti varžovus.

- Pats gana simboliškai pelnei ir pirmąjį komandos įvartį sezone. Kiek tau pačiam asmeniškai tai svarbu, ar tokie epizodai suteikia papildomo pasitikėjimo?

- Reikia pasakyti, jog tas įvartis man buvo pirmasis apskritai žaidžiant „Vyčio“ gretose, tai aišku, jog visada malonu pasižymėti. Tik gaila, kad tas įvartis vis tiek nepadėjo pasiekti teigiamo rezultato. Tai tik statistika, daugiau nieko.

- Prieš sezoną buvai išrinktas komandos kapitonu. Ar pats tikėjaisi tokio įvertinimo, kiek tai buvo netikėta?

- Tikrai to nesitikėjau, ypač turint omenyje tai, kokių patyrusių žaidėjų turime komandoje. Ekipoje esant tokioms figūroms kaip Marius Šoblinkas ar Arminas Vaskela, kurie yra tikrai labiau patyrę ir daugiau matę nei aš, ar pridėjus tą patį Tomą Dudėną, kuris atlieka ir daug „užklasinės veiklos“ – mano manymu buvo ne vienas žaidėjas, kuris eilėje turėjo stovėti „aukščiau“ manęs ir gauti tas pareigas. Bet nutiko kaip nutiko. Savaime aišku, jausmas malonus.

- Kaip manai, kodėl komanda tavimi pasitikėjo?

- Neįsivaizduoju. Gal būt labiausiai dėl to, jog su niekuo nesipykstu (šypsosi). Pats esu gana teigiamas žmogus, vadovaujuosi pozityviomis emocijomis. Žinoma, kapitono pareigų praktikos turėjau ir iš anksčiau, dar būdamas „Žalgirio B“ kapitonu – galbūt kiek prisidėjo ir tai.

- Tavo manymu – kokios savybės yra svarbiausios geram kapitonui?

- Kaip svarbiausius dalykus įvardinčiau gebėjimą sulipdyti kolektyvą, padaryti jį vieningą. Be abejo, kapitonas turi pažinoti ir savo komandą – juk būnant aikštėje rungtynių metu būtent tu turi su jais palaikyti daugiausiai kontakto, o ne treneriai. Reikia žinoti, kokie metodai kuriam žaidėjui padeda labiausiai – ar tai būtų kažkokia pagrįsta kritika, ar elementarus nuraminimas, įtampos nuėmimas, kitą gal geriausiai veiks paprasti pozityvūs žodžiai. Tad būtent tas susibendravimas su kolektyvu ir yra svarbiausias dalykas.

- Kokių papildomų atsakomybių bei pareigų, tavo manymu, prideda tas raištis ant rankos?

- Sunku pasakyti. Kadangi aš tai laikau komandos įvertinimu, parodytu pasitikėjimu, tai kažkiek papildomos atsakomybės, žinoma, prisidės. Be abejo, galbūt treneriai į mane kreipsis papildomais svarbiais klausimais, kuriais nesikreiptų į likusią kolektyvo dalį. Žaidėjai mane galbūt irgi matys kaip tą žmogų, į kurį galima atsisukti norint patarimo. Iš esmės turėčiau būti ta grandis būtent tarp žaidėjų ir trenerių, palaikyti nuolatinį kontaktą, siekti perteikti esminius dalykus į abi puses.

- Galbūt pats turi kažkokių žaidėjų (iš Lietuvos ar užsienio), kurie tau būtų kapitono idealai? Ar pats ypatingai kažkuo žaviesi?

- Kalbant apie visą pasaulį – ypatingai žaviuosi Sergio Ramoso žaidimu, labai imponuoja jo stilius. O iš asmeninės praktikos – tiek kaip žmogus, tiek kaip žaidėjas, tiek kaip kapitonas – nepakartojamas jausmas buvo turėti galimybę iš arti susipažinti su Deividu Šemberu. Kaip jis elgiasi, kaip bendrauja, kaip žaidžia.. Labai džiaugiuosi, jog gavau progą pabendrauti ir dirbti kartu su tokiu žmogumi, iš arti matyti kaip jis žaidžia ir daug ko pasimokyti.

- Šiemet komanda kardinaliai pasikeitusi, pats esi vienas iš vos keleto žaidėjų, likusių po praeito sezono. Ar galėtum palyginti darbą pernai metų kolektyve, ir šiųmetiniame, kuris yra ženkliai jaunesnis? Ar įžvelgtum ryškių skirtumų?

- Nors po pernai meto ir likome be keleto vyresnių žaidėjų (reikia pabrėžti, jog visada ypatingai pasiilgsime Tado Gražiūno. Kad ir kaip gerai besisektų, mums vis tiek visada jo trūks), bet nemanyčiau, jog kažkas turėtų pablogėti. Visi esame jauni, draugiški ir tikrai nekils didelių problemų mums tvarkingai ir be jokių pykčių buriantis į naują kolektyvą.

- Pernai gynybos linijoje žaidei su labiau patyrusiais žaidėjais, dabar pagrindiniai tavo partneriai – tavo arba panašaus amžiaus kolegos. Ar jaučiasi kažkokie ryškūs skirtumai, ar nesunku rasti bendrą kalbą?

- Man iš esmės nėra didelio skirtumo, su kuo kartu turiu žaisti. Tiesiog nuo to iš dalies priklauso tai, koks turės būti tavo paties žaidimo stilius. Tarkime, pernai žaidžiant su T. Gražiūnu (kuris yra kiek vyresnis ir lėtesnis), mums reikėdavo gintis kiek žemiau. Dabar, šalia turint jaunesnį kolegą, galime gintis kiek aukštesne gynybos linija, vienas kitą pasaugodami, nes paprasčiausiai abu esame greitesni. Aišku, T. Gražiūnas buvo puikus tuo, jog sugebėdavo rasti išeitis iš sunkiausių žaidybinių situacijų (kas yra suprantama, žinant jo per metus sukauptą patirtį). Šiemet pas mus labai gali suveikti (nebūtinai visada teigiamai) tas jaunatviškas maksimalizmas – visada norėsime kuo geriau ir suprantama, jog kartais kažkas gali nepavykti.

- Nors pirma lyga dar tik įsibėgėja, bet galbūt jau matytum pirmas komandas, kurios turi daugiausiai potencialo būti lyderėmis?

- Tikiuosi, jog vieni lyderių būsime mes. Taip pat manau, jog ypatingai stipri komanda bus Gargždų „Banga“, šiemet surinkusi itin stiprią ir pajėgią sudėtį. Daugiau komandų, bent jau šiuo metu, išskirti negalėčiau.

- Kuri lentelės vieta sezono pabaigoje tave asmeniškai tenkintų, kuria pozicija būtum patenkintas?

- Tiktai pirma. Kam išvis eiti į aikštę, jei neturi tikslo būti pirmas?

- Kodėl šiemet bus verta palaikyti Vyčius ir lankytis jų rungtynėse?

- Visų pirma – buvo ypatingai malonu, kai pirmame ture susirinko tiek daug žmonių – pakėlus akis į VIP tribūną net kiek nustebau, nes ji buvo kone pilna, taip pat daug žmonių dėl lietaus buvo įsikūrę ir po stogu. Neįtikėtinai malonu buvo išvysti tiek daug žmonių, pajausti tas emocijas, tą palaikymą. Ypatingai norėčiau padėkoti ir mūsų mažiesiems sirgaliams, kurie fantastiškai dainavo ir palaikė mus visų rungtynių metu. O kodėl šiemet verta palaikyti mus? Nes tiesiog bus įdomu. Mes esame jauna komanda, mūsų akys degs ir mes sieksime iškovoti pergalę kiekvienose rungtynėse. Treneris teisingai išsireiškė – bandysim žaisti techniškai, greitai bei įdomiai. Manau tai ir yra priežastys, kodėl šiemet bus verta mus palaikyti.

Artimiausios "Vyčio" rungtynės LFF stadione (Stadiono g. 2):

2017-04-14 Gargždų „Banga” - Vilniaus „Vytis”

2017-05-04 Vilniaus „Vytis” - Vilniaus „Žalgiris B” LFF stadione (Stadiono g. 2)

2017-05-23 Kauno „Stumbras B” - Vilniaus „Vytis”

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.