H.Šidlauskas: „Kam žaisti, jei neturi tikslo būti pirmas?“

FK Vytis nuotr.

Lietuvos Pirmos futbolo lygos Vilniaus „Vyčio” futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą. Antrajame šio sezono susitikime vilniečiai namuose 1:2 nusileido Pakruojo komandai ir 4:0 patiesė uteniškius.

Už komandos vairo stovi ilgametis Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. Praėjusį sezoną bronzą laimėjęs antrasis Vilniaus futbolo klubas, pradeda naują viltingą sezoną.

Komanda išsirinko naują kapitoną. Juo tapo neįprastai jaunas žaidėjas - 20-ies metų Haroldas Šidlauskas. Pristatome klubo „Vytis” pokalbį su savo jaunuoju talentu.

- Sezono startas komandai nenusisekė – buvo pralaimėta Pakruojo futbolininkams. Tavo manymu, kas lėmė varžovų pergalę, kuo būtent jie buvo pranašesni?

- Visų pirma – tikrai nemanau, jog varžovai už mus buvo stipresni. Tiesiog jie geriau išnaudojo savo progas, kurių tikrai nesusikūrė daug. Iš esmės tik rezultatas gali būti laikomas nenusisekusiu – žaidėme (bent jau gynyboje) tikrai neblogai, o įmušti jie sugebėjo tik dvejose atakose, kurias per visas rungtynes ir susikūrė. Kas buvo blogai – tai puolimas. Strigome, visiškai neradome kuo nustebinti varžovus.

- Pats gana simboliškai pelnei ir pirmąjį komandos įvartį sezone. Kiek tau pačiam asmeniškai tai svarbu, ar tokie epizodai suteikia papildomo pasitikėjimo?

- Reikia pasakyti, jog tas įvartis man buvo pirmasis apskritai žaidžiant „Vyčio“ gretose, tai aišku, jog visada malonu pasižymėti. Tik gaila, kad tas įvartis vis tiek nepadėjo pasiekti teigiamo rezultato. Tai tik statistika, daugiau nieko.

- Prieš sezoną buvai išrinktas komandos kapitonu. Ar pats tikėjaisi tokio įvertinimo, kiek tai buvo netikėta?

- Tikrai to nesitikėjau, ypač turint omenyje tai, kokių patyrusių žaidėjų turime komandoje. Ekipoje esant tokioms figūroms kaip Marius Šoblinkas ar Arminas Vaskela, kurie yra tikrai labiau patyrę ir daugiau matę nei aš, ar pridėjus tą patį Tomą Dudėną, kuris atlieka ir daug „užklasinės veiklos“ – mano manymu buvo ne vienas žaidėjas, kuris eilėje turėjo stovėti „aukščiau“ manęs ir gauti tas pareigas. Bet nutiko kaip nutiko. Savaime aišku, jausmas malonus.

- Kaip manai, kodėl komanda tavimi pasitikėjo?

- Neįsivaizduoju. Gal būt labiausiai dėl to, jog su niekuo nesipykstu (šypsosi). Pats esu gana teigiamas žmogus, vadovaujuosi pozityviomis emocijomis. Žinoma, kapitono pareigų praktikos turėjau ir iš anksčiau, dar būdamas „Žalgirio B“ kapitonu – galbūt kiek prisidėjo ir tai.

- Tavo manymu – kokios savybės yra svarbiausios geram kapitonui?

- Kaip svarbiausius dalykus įvardinčiau gebėjimą sulipdyti kolektyvą, padaryti jį vieningą. Be abejo, kapitonas turi pažinoti ir savo komandą – juk būnant aikštėje rungtynių metu būtent tu turi su jais palaikyti daugiausiai kontakto, o ne treneriai. Reikia žinoti, kokie metodai kuriam žaidėjui padeda labiausiai – ar tai būtų kažkokia pagrįsta kritika, ar elementarus nuraminimas, įtampos nuėmimas, kitą gal geriausiai veiks paprasti pozityvūs žodžiai. Tad būtent tas susibendravimas su kolektyvu ir yra svarbiausias dalykas.

- Kokių papildomų atsakomybių bei pareigų, tavo manymu, prideda tas raištis ant rankos?

- Sunku pasakyti. Kadangi aš tai laikau komandos įvertinimu, parodytu pasitikėjimu, tai kažkiek papildomos atsakomybės, žinoma, prisidės. Be abejo, galbūt treneriai į mane kreipsis papildomais svarbiais klausimais, kuriais nesikreiptų į likusią kolektyvo dalį. Žaidėjai mane galbūt irgi matys kaip tą žmogų, į kurį galima atsisukti norint patarimo. Iš esmės turėčiau būti ta grandis būtent tarp žaidėjų ir trenerių, palaikyti nuolatinį kontaktą, siekti perteikti esminius dalykus į abi puses.

- Galbūt pats turi kažkokių žaidėjų (iš Lietuvos ar užsienio), kurie tau būtų kapitono idealai? Ar pats ypatingai kažkuo žaviesi?

- Kalbant apie visą pasaulį – ypatingai žaviuosi Sergio Ramoso žaidimu, labai imponuoja jo stilius. O iš asmeninės praktikos – tiek kaip žmogus, tiek kaip žaidėjas, tiek kaip kapitonas – nepakartojamas jausmas buvo turėti galimybę iš arti susipažinti su Deividu Šemberu. Kaip jis elgiasi, kaip bendrauja, kaip žaidžia.. Labai džiaugiuosi, jog gavau progą pabendrauti ir dirbti kartu su tokiu žmogumi, iš arti matyti kaip jis žaidžia ir daug ko pasimokyti.

- Šiemet komanda kardinaliai pasikeitusi, pats esi vienas iš vos keleto žaidėjų, likusių po praeito sezono. Ar galėtum palyginti darbą pernai metų kolektyve, ir šiųmetiniame, kuris yra ženkliai jaunesnis? Ar įžvelgtum ryškių skirtumų?

- Nors po pernai meto ir likome be keleto vyresnių žaidėjų (reikia pabrėžti, jog visada ypatingai pasiilgsime Tado Gražiūno. Kad ir kaip gerai besisektų, mums vis tiek visada jo trūks), bet nemanyčiau, jog kažkas turėtų pablogėti. Visi esame jauni, draugiški ir tikrai nekils didelių problemų mums tvarkingai ir be jokių pykčių buriantis į naują kolektyvą.

- Pernai gynybos linijoje žaidei su labiau patyrusiais žaidėjais, dabar pagrindiniai tavo partneriai – tavo arba panašaus amžiaus kolegos. Ar jaučiasi kažkokie ryškūs skirtumai, ar nesunku rasti bendrą kalbą?

- Man iš esmės nėra didelio skirtumo, su kuo kartu turiu žaisti. Tiesiog nuo to iš dalies priklauso tai, koks turės būti tavo paties žaidimo stilius. Tarkime, pernai žaidžiant su T. Gražiūnu (kuris yra kiek vyresnis ir lėtesnis), mums reikėdavo gintis kiek žemiau. Dabar, šalia turint jaunesnį kolegą, galime gintis kiek aukštesne gynybos linija, vienas kitą pasaugodami, nes paprasčiausiai abu esame greitesni. Aišku, T. Gražiūnas buvo puikus tuo, jog sugebėdavo rasti išeitis iš sunkiausių žaidybinių situacijų (kas yra suprantama, žinant jo per metus sukauptą patirtį). Šiemet pas mus labai gali suveikti (nebūtinai visada teigiamai) tas jaunatviškas maksimalizmas – visada norėsime kuo geriau ir suprantama, jog kartais kažkas gali nepavykti.

- Nors pirma lyga dar tik įsibėgėja, bet galbūt jau matytum pirmas komandas, kurios turi daugiausiai potencialo būti lyderėmis?

- Tikiuosi, jog vieni lyderių būsime mes. Taip pat manau, jog ypatingai stipri komanda bus Gargždų „Banga“, šiemet surinkusi itin stiprią ir pajėgią sudėtį. Daugiau komandų, bent jau šiuo metu, išskirti negalėčiau.

- Kuri lentelės vieta sezono pabaigoje tave asmeniškai tenkintų, kuria pozicija būtum patenkintas?

- Tiktai pirma. Kam išvis eiti į aikštę, jei neturi tikslo būti pirmas?

- Kodėl šiemet bus verta palaikyti Vyčius ir lankytis jų rungtynėse?

- Visų pirma – buvo ypatingai malonu, kai pirmame ture susirinko tiek daug žmonių – pakėlus akis į VIP tribūną net kiek nustebau, nes ji buvo kone pilna, taip pat daug žmonių dėl lietaus buvo įsikūrę ir po stogu. Neįtikėtinai malonu buvo išvysti tiek daug žmonių, pajausti tas emocijas, tą palaikymą. Ypatingai norėčiau padėkoti ir mūsų mažiesiems sirgaliams, kurie fantastiškai dainavo ir palaikė mus visų rungtynių metu. O kodėl šiemet verta palaikyti mus? Nes tiesiog bus įdomu. Mes esame jauna komanda, mūsų akys degs ir mes sieksime iškovoti pergalę kiekvienose rungtynėse. Treneris teisingai išsireiškė – bandysim žaisti techniškai, greitai bei įdomiai. Manau tai ir yra priežastys, kodėl šiemet bus verta mus palaikyti.

Artimiausios "Vyčio" rungtynės LFF stadione (Stadiono g. 2):

2017-04-14 Gargždų „Banga” - Vilniaus „Vytis”

2017-05-04 Vilniaus „Vytis” - Vilniaus „Žalgiris B” LFF stadione (Stadiono g. 2)

2017-05-23 Kauno „Stumbras B” - Vilniaus „Vytis”

FK Vytis
pirmalyga futbolas HaroldasŠidlauskas FKVytis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
15 peržiūrų rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...
Sportas
„Sevilla“ klubas paskelbė žaidėjus, kurie stos į kovą su FK „Žalgiriu“ atsakomosiose UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynėse. Į rungtynėms registruotų žaidėjų 18-uką pateko beveik visi garsiausi „Sevilla“ komandos futbolininkai. Tarp jų bus ir pirmąjį susitikimą su „Žalgiriu“ praleidę saugai: Europos ir pasaulio čempionas Jesus Navas, Italijos rinktinės kandidatas Franco Vazquezas ir Roque Mesa. Kaip spėja ispanų žiniasklaida, patausoti nuspr...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad rugpjūčio 16 - 24 d. dėl šilumos tinklų rekonstrukcijos darbų laikinai bus susiaurinta važiuojamoji Rinktinės gatvės dalis, tarp A. Juozapavičiaus ir Žvejų gatvės ir laikinai pakeista eismo tvarka. Vairuotojai atvažiuojantis nuo Šeimyniškių gatvės pusės bus nukreipti į A. Juozapavičiaus gatvę. Eismo tvarka Rinktinės gatvėje nuo Mindaugo tilto nesikeis. Taip pat nesikeis ir viešojo transporto eismo tvarka. Eismo daly...
Nuotraukų galerija
„Tautmilės globa“ – viešoji įstaiga užsiimanti šiomis veiklomis: beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais (ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose). Šiuo metu prieglauda rūpinasi 80 šunų bei 110...
Įvykiai
Pirmąjį rudens savaitgalį Vilnių ir vėl užlies didžiausias muzikos ir kultūros festivalis, kasmet sostinės širdyje suburiantis gausybę vilniečių ir miesto svečių. Šįmet „Sostinės dienos“ neeilinės – jos ne tik 25-osios, bet ir sutampa su Lietuvos atkūrimo 100-mečiu, tad renginių ir muzikinių pasirodymų gausa nustebins kiekvieną. Šventės organizatoriai ragina kalendoriuje pasižymėti rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 d. ir pasinerti į miesto erdves ir žmonių mintis u...
Įvykiai
Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vakar prasidėjo būsimų kursantų atranka, kuri truks visą savaitę. Atrankoje dalyvauja 232 jaunuoliai iš visos Lietuvos, iš jų 152 vyrai ir 80 merginų. Prašymus mokytis LPM pateikė daugiau nei 500 asmenų, t.y. 573, tačiau visus reikalavimus atitiko ir tikrinimus įveikė ne visi, be to, dalis nespėjo laiku praeiti visų tikrinimo etapų, todėl atrankoje dalyvauja tik pusę iš tų, kurie pareiškė norą mokytis LPM. Daugia...
Sportas
Bėgimas – vienas paprasčiausių ir efektyviausių kardio treniruotės variantų. Nėra nieko geriau už jausmą, kai bėgdamas lieji susikaupusią energiją ir tarsi „išsivalai“ nuo neigiamų minčių bei per dieną patiriamo streso. Deja, bėgimo takelis laikui bėgant gali virsti itin atgrasiu ir nuobodulį keliančiu užsiėmimu. Todėl tam, kad treniruotė sporto klube taptų ne tik įdomesne, bet ir efektyvesne, sporto treneriai siūlo keletą būdų kardio treniruotei paįvairin...