H.Šidlauskas: „Kam žaisti, jei neturi tikslo būti pirmas?“

FK Vytis nuotr.

Lietuvos Pirmos futbolo lygos Vilniaus „Vyčio” futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą. Antrajame šio sezono susitikime vilniečiai namuose 1:2 nusileido Pakruojo komandai ir 4:0 patiesė uteniškius.

Už komandos vairo stovi ilgametis Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. Praėjusį sezoną bronzą laimėjęs antrasis Vilniaus futbolo klubas, pradeda naują viltingą sezoną.

Komanda išsirinko naują kapitoną. Juo tapo neįprastai jaunas žaidėjas - 20-ies metų Haroldas Šidlauskas. Pristatome klubo „Vytis” pokalbį su savo jaunuoju talentu.

- Sezono startas komandai nenusisekė – buvo pralaimėta Pakruojo futbolininkams. Tavo manymu, kas lėmė varžovų pergalę, kuo būtent jie buvo pranašesni?

- Visų pirma – tikrai nemanau, jog varžovai už mus buvo stipresni. Tiesiog jie geriau išnaudojo savo progas, kurių tikrai nesusikūrė daug. Iš esmės tik rezultatas gali būti laikomas nenusisekusiu – žaidėme (bent jau gynyboje) tikrai neblogai, o įmušti jie sugebėjo tik dvejose atakose, kurias per visas rungtynes ir susikūrė. Kas buvo blogai – tai puolimas. Strigome, visiškai neradome kuo nustebinti varžovus.

- Pats gana simboliškai pelnei ir pirmąjį komandos įvartį sezone. Kiek tau pačiam asmeniškai tai svarbu, ar tokie epizodai suteikia papildomo pasitikėjimo?

- Reikia pasakyti, jog tas įvartis man buvo pirmasis apskritai žaidžiant „Vyčio“ gretose, tai aišku, jog visada malonu pasižymėti. Tik gaila, kad tas įvartis vis tiek nepadėjo pasiekti teigiamo rezultato. Tai tik statistika, daugiau nieko.

- Prieš sezoną buvai išrinktas komandos kapitonu. Ar pats tikėjaisi tokio įvertinimo, kiek tai buvo netikėta?

- Tikrai to nesitikėjau, ypač turint omenyje tai, kokių patyrusių žaidėjų turime komandoje. Ekipoje esant tokioms figūroms kaip Marius Šoblinkas ar Arminas Vaskela, kurie yra tikrai labiau patyrę ir daugiau matę nei aš, ar pridėjus tą patį Tomą Dudėną, kuris atlieka ir daug „užklasinės veiklos“ – mano manymu buvo ne vienas žaidėjas, kuris eilėje turėjo stovėti „aukščiau“ manęs ir gauti tas pareigas. Bet nutiko kaip nutiko. Savaime aišku, jausmas malonus.

- Kaip manai, kodėl komanda tavimi pasitikėjo?

- Neįsivaizduoju. Gal būt labiausiai dėl to, jog su niekuo nesipykstu (šypsosi). Pats esu gana teigiamas žmogus, vadovaujuosi pozityviomis emocijomis. Žinoma, kapitono pareigų praktikos turėjau ir iš anksčiau, dar būdamas „Žalgirio B“ kapitonu – galbūt kiek prisidėjo ir tai.

- Tavo manymu – kokios savybės yra svarbiausios geram kapitonui?

- Kaip svarbiausius dalykus įvardinčiau gebėjimą sulipdyti kolektyvą, padaryti jį vieningą. Be abejo, kapitonas turi pažinoti ir savo komandą – juk būnant aikštėje rungtynių metu būtent tu turi su jais palaikyti daugiausiai kontakto, o ne treneriai. Reikia žinoti, kokie metodai kuriam žaidėjui padeda labiausiai – ar tai būtų kažkokia pagrįsta kritika, ar elementarus nuraminimas, įtampos nuėmimas, kitą gal geriausiai veiks paprasti pozityvūs žodžiai. Tad būtent tas susibendravimas su kolektyvu ir yra svarbiausias dalykas.

- Kokių papildomų atsakomybių bei pareigų, tavo manymu, prideda tas raištis ant rankos?

- Sunku pasakyti. Kadangi aš tai laikau komandos įvertinimu, parodytu pasitikėjimu, tai kažkiek papildomos atsakomybės, žinoma, prisidės. Be abejo, galbūt treneriai į mane kreipsis papildomais svarbiais klausimais, kuriais nesikreiptų į likusią kolektyvo dalį. Žaidėjai mane galbūt irgi matys kaip tą žmogų, į kurį galima atsisukti norint patarimo. Iš esmės turėčiau būti ta grandis būtent tarp žaidėjų ir trenerių, palaikyti nuolatinį kontaktą, siekti perteikti esminius dalykus į abi puses.

- Galbūt pats turi kažkokių žaidėjų (iš Lietuvos ar užsienio), kurie tau būtų kapitono idealai? Ar pats ypatingai kažkuo žaviesi?

- Kalbant apie visą pasaulį – ypatingai žaviuosi Sergio Ramoso žaidimu, labai imponuoja jo stilius. O iš asmeninės praktikos – tiek kaip žmogus, tiek kaip žaidėjas, tiek kaip kapitonas – nepakartojamas jausmas buvo turėti galimybę iš arti susipažinti su Deividu Šemberu. Kaip jis elgiasi, kaip bendrauja, kaip žaidžia.. Labai džiaugiuosi, jog gavau progą pabendrauti ir dirbti kartu su tokiu žmogumi, iš arti matyti kaip jis žaidžia ir daug ko pasimokyti.

- Šiemet komanda kardinaliai pasikeitusi, pats esi vienas iš vos keleto žaidėjų, likusių po praeito sezono. Ar galėtum palyginti darbą pernai metų kolektyve, ir šiųmetiniame, kuris yra ženkliai jaunesnis? Ar įžvelgtum ryškių skirtumų?

- Nors po pernai meto ir likome be keleto vyresnių žaidėjų (reikia pabrėžti, jog visada ypatingai pasiilgsime Tado Gražiūno. Kad ir kaip gerai besisektų, mums vis tiek visada jo trūks), bet nemanyčiau, jog kažkas turėtų pablogėti. Visi esame jauni, draugiški ir tikrai nekils didelių problemų mums tvarkingai ir be jokių pykčių buriantis į naują kolektyvą.

- Pernai gynybos linijoje žaidei su labiau patyrusiais žaidėjais, dabar pagrindiniai tavo partneriai – tavo arba panašaus amžiaus kolegos. Ar jaučiasi kažkokie ryškūs skirtumai, ar nesunku rasti bendrą kalbą?

- Man iš esmės nėra didelio skirtumo, su kuo kartu turiu žaisti. Tiesiog nuo to iš dalies priklauso tai, koks turės būti tavo paties žaidimo stilius. Tarkime, pernai žaidžiant su T. Gražiūnu (kuris yra kiek vyresnis ir lėtesnis), mums reikėdavo gintis kiek žemiau. Dabar, šalia turint jaunesnį kolegą, galime gintis kiek aukštesne gynybos linija, vienas kitą pasaugodami, nes paprasčiausiai abu esame greitesni. Aišku, T. Gražiūnas buvo puikus tuo, jog sugebėdavo rasti išeitis iš sunkiausių žaidybinių situacijų (kas yra suprantama, žinant jo per metus sukauptą patirtį). Šiemet pas mus labai gali suveikti (nebūtinai visada teigiamai) tas jaunatviškas maksimalizmas – visada norėsime kuo geriau ir suprantama, jog kartais kažkas gali nepavykti.

- Nors pirma lyga dar tik įsibėgėja, bet galbūt jau matytum pirmas komandas, kurios turi daugiausiai potencialo būti lyderėmis?

- Tikiuosi, jog vieni lyderių būsime mes. Taip pat manau, jog ypatingai stipri komanda bus Gargždų „Banga“, šiemet surinkusi itin stiprią ir pajėgią sudėtį. Daugiau komandų, bent jau šiuo metu, išskirti negalėčiau.

- Kuri lentelės vieta sezono pabaigoje tave asmeniškai tenkintų, kuria pozicija būtum patenkintas?

- Tiktai pirma. Kam išvis eiti į aikštę, jei neturi tikslo būti pirmas?

- Kodėl šiemet bus verta palaikyti Vyčius ir lankytis jų rungtynėse?

- Visų pirma – buvo ypatingai malonu, kai pirmame ture susirinko tiek daug žmonių – pakėlus akis į VIP tribūną net kiek nustebau, nes ji buvo kone pilna, taip pat daug žmonių dėl lietaus buvo įsikūrę ir po stogu. Neįtikėtinai malonu buvo išvysti tiek daug žmonių, pajausti tas emocijas, tą palaikymą. Ypatingai norėčiau padėkoti ir mūsų mažiesiems sirgaliams, kurie fantastiškai dainavo ir palaikė mus visų rungtynių metu. O kodėl šiemet verta palaikyti mus? Nes tiesiog bus įdomu. Mes esame jauna komanda, mūsų akys degs ir mes sieksime iškovoti pergalę kiekvienose rungtynėse. Treneris teisingai išsireiškė – bandysim žaisti techniškai, greitai bei įdomiai. Manau tai ir yra priežastys, kodėl šiemet bus verta mus palaikyti.

Artimiausios "Vyčio" rungtynės LFF stadione (Stadiono g. 2):

2017-04-14 Gargždų „Banga” - Vilniaus „Vytis”

2017-05-04 Vilniaus „Vytis” - Vilniaus „Žalgiris B” LFF stadione (Stadiono g. 2)

2017-05-23 Kauno „Stumbras B” - Vilniaus „Vytis”

FK Vytis
pirmalyga futbolas HaroldasŠidlauskas FKVytis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
15 peržiūrų spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar apsilankė naujajame modernaus meno muziejuje MO ir drauge su jo kūrėjais, iniciatoriais ir architektu apžiūrėjo pirmąją parodą „Visas menas apie mus“. MO muziejus įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Šio muziejaus pagrindas – nuo 2008 m. kaupiama modernaus Lietuvos meno kolekcija, kurią sudaro daugiau kaip 5 tūkst. įvairaus tipo instaliacijų fotografijų ir vaizdo įrašų....
Miesto plėtra
Vilniečiai jau kurį laiką kone visame  dešiniajame Neries krante mato plušant darbininkus – prasidėjo krantinės rekonstrukcijos baigiamasis etapas.  Kas čia vyksta ir kaip pasikeis krantinės šlaitai bei viršutinė krantinės terasa? Iki 2019 m. pabaigos suplanuota visiškai atnaujinti krantinę nuo Tuskulėnų dvaro iki pat Žaliojo tilto. Čia bus įrengiamos aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonos prie Baltojo tilto, kuriose vilniečiai sportuos  lauko gimnasti...
Transportas
Vilniaus žiedinės sankryžos reikalauja didesnio vairuotojų atidumo, nes šiose vietose eismo įvykių pasitaiko dažniau negu kitur. „Lietuvos draudimo" duomenimis, Vilniuje yra žiedinių sankryžų, kur per pirmąjį šių metų pusmetį užfiksuota daugiau negu 100 įvykių. Tačiau yra ir tokių žiedų, kur per tą patį laikotarpį avarijų kilo penkis kartus mažiau.  Kelerius pastaruosius metus Vilniuje aktyviai vyksta eismo pertvarkos. Prie pokyčių tenka prisitaikyti ir nu...
Laisvalaikis
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. J. Jakaitis - Visuomenė miesto erdviniame formavime  Spalio 18 d. 20 val. Architektūros [pokalbių] fondas ir Nacionalinė dailės galerija kviečia į ketvirtąjį 23-iojo pokalbių ciklo „Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ sus...
Kultūra
Vilniaus tango teatras pradeda ketvirtąjį kūrybinį sezoną ir nepaliauja stebinti publikos pristatydamas dar vieną spalvingą, žaismingą, kerintį ir kvapą gniaužiantį šou! „Tango Buenos Aires" - miesto šurmulys, priemiesčio gyvenimas, kavinių prabanga ir provincijos linksmybės, ilgesys ir nostalgija, kančia ir meilė. Visa, ką savyje slepia tango idėja, persikelia į „La Casa del Tango" sceną ir dar didesne jėga įsuka į aistros ir temperamento sūkurį!  „Labai...
Interviu
„O kaip dėl per didelio paveldo saugojimo Vilniuje? Na, žinokite, neteko pastebėti tokio reiškinio“, – šypsosi paveldosaugininkė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja Jūratė Jurevičienė. Su ironijos bei humoro jausmo nestokojančia, aštresnio žodžio nevengiančia specialiste kalbamės apie Vilniaus miesto tapatumą, paveldosaugos aktualijas, sovietiniu modernizmu besižavinčią jaunąją kartą ir...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies aptvėrimus ir laikinus eismo ribojimus. Nuo spalio 16  iki lapkričio 16 d. dėl nuotekų ir vandentiekio rekonstrukcijos tinklų darbų laikinai bus susiaurinta Lvovo gatvės važiuojamoji dalis ties pastatu Nr. 89.Eismo organizavimo pakeitimo metu laikinai bus įvestas aukščio ribojimas iki 4 metrų, todėl krovininiai automobiliai bus nukreipti apylanka gretimomis gatvėmis – Linkmenų gatve ir Konstitu...
Kriminalai
Spalio 11 d. apie 21 val. 30 min. Vilniuje, Kauno g., nepažįstamas asmuo sudavė kumščiu vyrui (gimusiam 1970 m.) į veidą ir pavogė rankinę-piniginę, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas, asmens dokumentai, pinigai, raktai nuo buto. Nuostolis nustatinėjamas. Spalio 2 d. apie 16 val. 30 min. Vilniuje, Geležinkelio g., prie apleistų sandėliukų, nepažįstamas vyras trenkė vyrui (gimusiam 1976 m.) į veidą ir ir iš kelnių kišenės pavogė pinigus ir mobiliojo ryš...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė šiandien kreipėsi su pareiškimu į Generalinę prokuratūrą, kad būtų įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Žilvino Šilgalio veiksmai, atskleidžiant konfidencialią informaciją trečiosioms šalims apie savivaldybės ketinamus vykdyti viešuosius pirkimus. Savivaldybė turi patikimos informacijos, kad Tarybos narys atskleidė planuojamo viešojo pirkimo vertę dar nepaskelbus viešojo pirkimo, taip sudarydamas sąlygas iškreipt...