J.Veličko apie gyvenimą kare pasakoja fotografijomis

„Koks jis – gyvenimas kare? Kas jie – žmonės, kuriuos tas gyvenimas pašaukė? Kaip jie verkia, džiaugiasi, šypsosi, tiki? Kokia ta kasdienybė apkase ar blindaže, pačioje priešakinėje fronto linijoje, pačių karių vadinamoje nuline riba ar tiesiog nuliu?“

Į šiuos klausimus iškalbingomis fotografijomis savo parodoje Gyvenimas ant nulinės ribos bando atsakyti Jurijus Veličko. Įstabias fotografo nuotraukas galite apžiūrėti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ekspozicija lankytojams atvira iki šios dienos vakaro.

J. Veličko – ne trumpu apsilankymu prie karo realybės prisilietęs prašalaitis. Jis – garsiojo Ukrainos 46-ojo specialiosios paskirties savanorių bataliono „Donbas-Ukraina“ karys. Prieš dvejus metus stojęs kariauti ir tapęs tankistu, J. Veličko apsiginklavo ir kitu ginklu – fotoaparatu, kuriuo ėmė fiksuoti ne tik nulyje verdančius mūšius, bet ir karo kasdienybę.

J. Veličko – pripažintas Ukrainos karo fotokorespondentų bendruomenės narys, Ukrainos gynybos ministerijos surengto nacionalinio konkurso laureatas. Tačiau, visų pirma, jis – vienas iš nulio gyventojų, savas tarp karių, įamžinantis jų gyvenimo akimirkas, ieškantis jose šviesos ir priartinantis prie gyvenančiųjų taikoje.

Parodą organizuoja Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas kartu su Nacionaline biblioteka, remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.