Jaunieji rašytojai mintimis dalinsis festivalyje „Literatūros slinktys“

Balandžio 18 – 22 dienomis Lietuvoje vyks septintasis jaunųjų rašytoų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Tai vienas didžiausių Lietuvoje vykstančių, jauniesiems rašytojams skirtų renginių, organizuojamų jau ne pirmus metus. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai per LRT radiją, taip suteikiant progą autoriams savo kūryba pasidalinti su plačia auditorija.

Šiais metais renginio dalyviai lankysis Vilniaus, Kauno, Pakruojo, Varėnos, Jonavos mokyklose ir bibliotekose. Ten jie bendraus su mokiniais, mokytojais, literatūrą mėgstančiais asmenimis, atsakinės į jų klausimus bei patys klausys į renginį atėjusių žmonių kūrybos.

Renginio metu per radiją bus galima girdėti ne tik jaunųjų literatų skaitomą kūrybą, bet ir literatūros kritikų įžvalgas, nagrinėjančias šiuolaikinės literatūros tendencijas, bus kalbinami ir žinomi rašytojai. Tiesioginę laidos „Jaunoji literatūra iki vidurnakčio“ transliaciją per LRT radiją bus galima girdėti balandžio 21 d. nuo 21 iki 00 val. Festivalis bus vainikuotas renginiu „Literatūrinis barbekiu.“ Šiame renginyje galės sudalyvauti visi literatūros mėgėjai, o vienam iš dalyvių bus įteikta Tetos premija.

Kaip ir kiekvienas metais, festivalio proga bus išleistas jaunųjų rašytojų kūrybos rinkinys. Pirmuosius penkerius festivalio metus buvo leidžiamas jaunųjų kūrėjų almanachas, kuriame savo kūrinius publikavo jaunieji rašytojai: Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus, Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Ieva Gudmonaitė, Ramunė Brunzaitė, Žygimantas Kudirka, Mykolas Sauka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Gabrielė Labanauskaitė ir kiti. Vis dėlto nuo praeitų metų buvo nuspręsta išleisti tik penkių autorių knygų rinkinį. Šiemet skaitytojams pristatoma prozininkės Monikos Baltrušaitytės bei poetų Simono Bernoto, Mariaus Povilo Elijaus Martynenko, Aisčio Žekevičiaus ir Simono Buloto kūryba.

„Esame įsitikinę, kad sprendimas keisti almanacho koncepciją - pasiteisino. Tokiu būdu kur kas labiau yra atskleidžiamas „Literatūrinių slinkčių“ dalyvių kūrybos potencialas bei individualus literatūrinis charakteris“,- pasakoja festivalį organizuojančios asociacijos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas.

Jaunieji rašytojai, kuriems suteiktas šansas pasidalinti savo kūryba, tai darys tikėdamiesi sulaukti palaikymo ir atgalinio ryšio. 

Balandžio 22 d. – 16 val. visi literatūrai prijaučiantys asmenys yra kviečiami atvykti į baro „Salionas“ vidinį kiemelį Vilniuje (K. Sirvydo g. 6), kur vyks neeilinis festivalio pabaigos renginys „Literatūrinis barbekiu: skaitymai, improvizacijos, Tetos premijos įteikimas“. Jame dalyvaus festivalio draugai, svečiai ir, žinoma, patys dalyviai. Visiems, norintiesiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija el. paštu.

Jaunųjų rašytojų festivalį „Literatūrinės slinktys“ organizuoja asociacija „Slinktys“, įkurta 2015 m. Pagrindinė asociacijos veikla – literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais, knygų bei muzikos albumų leidyba. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

10 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.