Dar nematytas erdves atvers festivalis „Open House Vilnius“

Jau balalndžio 22-23 dienomis sostinėje stratuoja festivalis „Open House Vilnius“. Greitai prasidėsiančio festivalio metu, sostinės gyventojai ir svečiai, besidomintys architektūra, turės galimybę aplankyti daugiau nei 50 architektūriškai įdomių sostinės pastatų. Festivalio metu lankytojams pristatomi pastatai, paprastomis dienomis sunkiai prieinami visuomenei.

Festivalio metu žmonės, lankantys pastatus, turės galimybę iš gidų išgirsti apie konkrečių statinių architektūros ypatumus, tradicijas, specifiką. Lankytojams bus sudaryta galimybę diskutuoti tarpusavyje, pažvelgti į pastatus ne tik kaip į plytų krūvą, bet kaip į daugialypę terpę, turinčią specifinę vietą savoje aplinkoje. Organizatorė Vita Soltonaitė teigia, kad į architektūrą reikia žvelgti ne tik kaip į fizinius objektus, kuriuose galima tik gyventi, bet  reikia bandyti suvokti architektrūos kompleksiškumą, gaunant informacijos apie jos šaknis ir atsiradimo priežastis.

Šiais metais festivalyje bus pristatyta 20 naujų, renginyje nematytų pastatų. Festivalyje apsilankę žmonės pirmą kartą turės galimybę artimiau susipažinti ir iš vidaus pamatyti LR Sveikatos ministeriją, Kairėnų botanikos sodo laboratoriją, verslo centrą „Baltic Hearts“, Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų ir naująjį biurų pastatą „Quadrum“. Lankymui duris atvers P. Vileišio rūmuose įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“, Vilniaus miesto santuokų rūmai, biurų pastatas „Victoria“ ir verslo centras „Pirklių klubas“.

Pirmą kartą šis festivalis buvo suorganizuotas 1992 metais Londone, Didžiojoje Britanijoje. Dėl šio festivalio idėjos originalumo ir patrauklumo jis greitai išplito po visą pasaulį. Juk visiems įdomu aplankyti gražius ir svarbius pastatus. Dabar šis, didelio dėmėsio sulaukiantis renginys, vyksta daugiau nei 30 šalių, neaplenkdamas tokių miestų, kaip Barselona, Roma, Niujorkas.

Vilniuje šis festivalis vyksta jau trečią kartą. Renginį organizuoja VŠĮ „Architektūros fondas“. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.