Atidaryta fotografijų paroda:„Skaityk – būk asmenybė!“

Kovo 27 dieną Vilniaus geležinkelio stoties keleivių salėje buvo atidaryta mobile fotografijų paroda „Skatyik – būk asmenybė!“. Ši paroda - tarsi socialinė reklama, skatinanti atkreipti visuomenės dėmėsį į literatūros svarbą žmonių vystymuisi.

Laikais, kai literatūros populiarumas mažėja ne tik tarp jaunimo, bet ir suaugusiųjų tarpe, akcija siekiama paskatinti žmones vėl paimti knygą į rankas. Akcijos iniciatorės – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir AB „Lietuvos geležinkeliai“. Ši paroda sukurta 2016 m. vykdant Šiaulių apskrities viešosios bibliotekos inicijuotą ir Lietuvos kultūros tarybos remiamą skaitymo skatinimo iniciatyvų populiarinimo projektą. Parodos idėjų ir meninės koncepcijos autorius – dizaineris ir fotografas Vilmantas Dambrauskas.

Parodoje eksponuojamose fotografijose yra vaizduojami Lietuvos visuomenei žinomi asmenys, kurie vertina literatūrą: kino, televizijos ir teatro aktorius Juozas Budraitis, šachmatininkė ir didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen, aktorius, režisierius, kompozitorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas, pedagogas Aidas Giniotis, žurnalistė, TV ir radijo kultūros laidų vedėja Jolanta Kryževičienė, kompozitorius, kultūros veikėjas Faustas Latėnas. Taip pat vaizduojami tokie žinomi žmonės, kaip akordeonininkas Martynas Levickis, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė, sportininkas galiūnas, tituluojamas stipriausiu pasaulio žmogumi, Žydrūnas Savickas, rašytoja, vertėja Dalia Staponkutė bei „Metų knygos rinkimai 2015“ laimėtoja ir roko grupės „Colours of Bubbles“ muzikantai.

Renginio vieta buvo pasirinkta ne atsitinktinai. Juk būtent keliaudami dažnai turime laisvo laiko, kurį galime praleisti su knyga rankoje. „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos vadovas sakė: „Kelionės traukiniu yra ne tik patogios, bet ir taupo laiką. Juk tą vieną ar kelias valandas, praleistas kelionėje, galima ne automobilio vairą sukioti, o dirbti kompiuteriu ar skaityti knygą. Norime, kad mūsų keleivius kelionėse lydėtų geros knygos“.

Vilniuje ši paroda bus eksponuojama iki balandžio 18 d., vėliau keliaus į Kauną (balandžio 18 – gegužės 8 d.) ir į Klaipėdą (birželio 12-30 d.).

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.