Naujam Lukiškių aikštės memorialui konkursas rengiamas nebus

Nuotr. lt.wikipedia.org

Lukiškių aikštės sutvarkymą koordinuojanti darbo grupė nusprendė, jog konkursai, siekiant atrinkti aikštės memorialą, organizuojami nebus. Po ilgų svarstymų nuspręsta, jog geriausias memorialo variantas bus atrinktas surengus atviras menininkų dirbtuves.

Kultūros viceministrės Gintautės Žemaitytės teigimu, įprasto konkurso buvo nuspręsta atsisakyti vadovaujantis užsienio praktika. Atvirose meninkų dirbtuvėse kūrėjai dirbs su kuratoriais tam, kad dirbtuvių pabaigoje būtų išplėtota bent keletas idėjų, iš kurių vėliau būtų galima išrinkti vieną.

Kūrybinių dirbtuvių pradžios data ir jas prižiūrinti institucija turėtų būti paskelbta iki šio menesio pabaigos. Iki birželio taip pat planuojama nurodyti sumą, kurią valstybė galėtų skirti atrinktos memorialo idėjos realizavimui.

Lukiškių aikštės tvarkymo darbai buvo pradėti dar 2016 metų liepą, o po inirtingų diskusijų didelio dėmesio sulaukė Arūno Sakalausko realistinis kūrinys „Laisvės karys“. Vis dėlto vėliau pranešta, jog ši iniciatyva Vilniaus savivaldybės, Kultūros ministerijos pritarimo neturi.

Nors anksčiau buvo tvirtinama, kad Lukiškių aikštės darbai bus pabaigti iki šių metų rudens, o šios rekonstrukcijos valstybei kainuos 2,1 mln. eurų, darbams įsibėgėjus planai buvo pakoreguoti. Pranešta, kad anksčiau minėtų lėšų pakaks tik aikštės infrastruktūros darbams, o darbų pabaigos terminas - kol kas neaiškus.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.