Didžiausia kritinė dviratininkų masė riedės naktį

Karolio Kavolėlio nuotr.

Šiandien (penktadienį) į miesto gatves grįžta masinis neformalus dviratininkų renginys „Kritinė masė“. Kaip ir visuomet, dviratininkai susirinks vienoje vietoje – Katedros aikštėje ir kolonoje pajudės Vilniaus gatvėmis. Renginys, skirtas pažinti miestą ir skatinti ekologišką transportą, neturi organizatorių. Susibūrimu rūpinasi savo valia veikiantys savanoriai.

,,Kritinė masė'' startuos jau šį penktadienį. Dviratininkai 23 val. pajudės nuo Katedros varpinės. Naktiniame pasivažinėjime dalyvausiantys dviratininkai privalo dėvėti apsauginę liemenę, pasirūpinti veikiančiais priekiniais ir galiniais dviračio žibintais.

Dalyvauti gali bet kokio amžiaus žmonės. Siūloma pasipuošti dviratį LED šviestuvais ar kitais prietaisais, kurie padės sukurti įspūdingą masės vaizdą. Renginys plačiai paplitęs pasaulyje. „Kritinės masės“ šūkis – „Mes netrukdome eismui - mes esame eismas!”.

Pirmą kartą „Kritinė masė“ įvyko San Franciske, Justin Herman aikštėje, 1992-aisiais. Per daugelį metų jį padarė didelę įtaką miestų valdininkams ir planuotojams. Renginys be lyderių, organizatorių ir narystės padeda vystyti supratimą apie dviratininkų poreikius mieste. Jis vyksta jau 325 pasaulio miestuose. 

Tvarkaraštis

Savanoriai atliko apklausą, kurios metu nustatė dalyvių poreikius:

- Naktinė kritinė masė populiaresnė

- 70% dalyvių 16-28 amžiaus

- 90% dalyvių vyrai

- vidutinis greitis 12 km/h

- maksimalus atstumas 20 km

- po lygiai skirstosi 2-3;3-5;5-10 kartų dalyvaujantys

- nuo šiol masės atstumas bus ne didesnis nei 20km

- masė truks ne daugiau 2 val.

- maršrutas nusidrieks nutolusiais rajonais

Pagrindinės taisyklės:

- Važiuoti tik gatve (dešine juosta).

- Nelenkti vedančiųjų grupės.

- Nevažiuoti prieš eismą.

- Raudonas šviesoforas - stojame. Pravažiavę laukia.

- Liemenės ir žibintai - privalomi abu tamsiu paros metu.

- Vykdyti policijos komandas.

- Esant pavojui - kelti ranką.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.