Penktadienį duris atvers tarpukario moterų dailės paroda

Šį penktadienį (balandžio 14 d.) Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta dailės paroda, skirta apžvelgti dailės darbus, kuriuos kūrė Lietuvos moterys nuo 1918-ųjų iki 1940-ųjų. Paroda surengta pirmosios kolektyvinės moterų dailininkių parodos aštuoniasdešimtmečio proga.

Šių metų parodos pavadinimas tikslus ir paprastas – „Asmeniška Lietuvos moterų dailė 1918-1940“. Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys, pristatantis to meto Lietuvių moterų dailės meno kūrinius. Pačios parodos organizatorės Ievos Burbaitės manymu, šioje parodoje bus eksponuojami kuklūs darbai, dažniausiai realistinė kūryba, kuri yra neatsiejama Lietuvių kultūros paveldo dalis.

Parodoje bus demonstruojama ne tik tapyba, bet ir grafikos darbai, skulptūros. „Minint aštuoniasdešimtmetį nusprendėme parodyti bendrą moterų dailininkių tarpukario kontekstą, tad ši paroda yra ir 1937 m. parodos prisiminimas, bet čia įtraukiamos ir kitos autorės, kurios tarpukariu mažai dalyvavo meniniame gyvenime, bet kūrė, tyliai kūrė, realistinę, už didžiosios dailės istorijos ribų likusią dailę. Bandome parodyti visumą, taip pat pristatome 1937 m. parodos dokumentacija, dalį jos eksponatų“, – sakė parodos kuratorė.

Žodis „Asmeniška“ siejamas su tuo, jog tarpukario dailininkai diskutavo apie meną, kurį reikėtų vertinti svarstant apie jį patį, o ne apie autoriaus lytį. Kita vertus, moterų kūryboje atsispindi detalės iš asmeninio gyvenimo, asmeninių patyrimų, individualios patirties. Ši paroda kvies susipažinti su gyvenimo patirtimis, kurias moterys išgyveno prieš beveik visą amžių ir palyginti savo gyvenimą su šių dailininkių gyvenimu.

Prieš aštuoniasdešimt metų, 1937-aisiais, laikinojoje sostinėje Kaune buvo surengta pati pirmoji kolektyvinė moterų dailininkių paroda, kurioje dalyvavo keturiasdešimt menininkių ir buvo eksponuojama apie 300 kūrinių.

Paroda bus atidaryta šį penktadienį Nacionalinėje dailės galerijoje.

17 peržiūrų liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.