Savivaldybė pristato naują Tauro kalno viziją

Automatinis pakilimo takas, daugiaaukštė automobilių aikštelė, šlaite įrengta kavinė ir nauji, modernūs dviračių takai - ne visos naujovės, kurias planuoja įgyvendinti sostinės savivaldybė. Naujausiuose sostinės planuose - buvusiuose Profsąjungų rūmuose įrengta aukšto lygio koncertų salė, kuri, kaip ir sutvarkytas Tauro kalnas, taptų patrauklia laiko leidimo vieta tiek atvykstantiems, tiek vilniečiams.

Savivaldybės pristatytame projekte teigiama, jog į pačiame miesto centre stūksantį Tauro kalną sostinės gyventojai ir svečiai galės pakilti judančiu taku (travelatoriumi), automobilį palikę daugiaaukštėje, kalno papėdėje įrengtoje aikštelėje. Nusprendę šiek tiek atsikvėpti, kavos išgerti galės kalno šlaite įrengtoje kavinėje, o dviratininkų kasdienius maršrutus praplės naujai įrengtas dviračių takas, nutiestas viaduku, virš Tauro gatvės sujungsiančiu P. Cvirkos bei Reformatų skverus. Tačiau svarbiausias kalno akcentas - dabartinių Profsąjungų rūmų vietoje planuojama 1500 vietų salė, kurioje pasirodymus galėtų rengti net simfoniniai orkestrai.

Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, įgyvendinus baigiamą rengti Tauro kalno sutvarkymo projektą, bus sukurta tinkama infrastruktūra šiai vietai. Tačiau ją bus įmanoma įgyvendinti tik tada, jeigu savivaldybė ir Kultūros ministerija ras bendrą kalbą Nacionalinės koncertų salės klausimu. Pasak miesto vadovo, Profsąjungų rūmai buvo ir bus visuomeninės paskirties objektu.

Dabartinė įvardijama Profsąjungų rūmų pastato kaina – 11 mln. eurų, tačiau savivaldybė šios sumos mokėti kol kas neketina. „Jeigu nepavyktų su savininku susitarti dėl tinkamos kainos, svarstysime ir galimybę inicijuoti turto paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą“,- pabrėžia R. Šimašius.

Kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybė, šiuo metu rengiamame Tauro kalno sutvarkymo projekte numatyta pastatyti 483 vietų daugiaaukštę stovėjimo aikštelę, liftus neįgaliesiems bei mamoms su vežimėliais ir įrengti naujus takus dviratininkams. Nuo gatvės pusės planuojama palikti ir vietų komercinės bei kultūrinės paskirties objektams – kavinėms, parduotuvėms, informacijos centrui. Iš parkavimo aikštelės į patį kalno viršų pakilti bus galima judančiu taku, kurį įrengti ketinama po žeme, kad šiuo naudotis būtų galima ištisus metus. Dar vienas strategiškai ir funkciškai svarbus objektas – viadukas virš Tauro gatvės, kurioje šiuo metu nėra saugaus praėjimo pėstiesiems. Pastarasis ne tik sujungtų žaliąsias miesto erdves – P. Cvirkos skverą, Rožių alėją, Reformatų skverą, bet ir užtikrintų saugesnį eismą pėščiųjų atžvilgiu.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.