Kinijos parlamento pirmininkas svečiuojasi Vilniuje

Šiandien Lietuva sulaukė iškilių svečių. Vilniuje lankosi trečias aukščiausio rango Kinijos pareigūnas Zhangas Dejiangas, priklausantis Kinijos komunistų partijai. Politiką priims prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis.

Lietuva buvo užsitraukusi Kinijos rūstybę, kai 2013 metais D.Grybauskaitė Vilniuje priėmė Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą, siekiantį Tibeto nepriklausomybės nuo Kinijos. Pekinas užsidarė tylos siena dviems metams. 2015 metais kiniečiai paskelbė, jog yra vėl pasirengę bendradarbiauti vardan ekonomikos.

Kiniečius domina Klaipėdos uosto galimybės, Lietuvos transporto ir logistikos sektorius, laisvosios ekonominės zonos. Lietuviai savo ruožtu domisi prekių eksportavimu į sparčiai augančią tolimųjų rytų milžinės rinką.

Zhang Dejiangas savo šalyje užima itin aukštas pareigas. Būdamas parlamento pirmininku, jis tvirtina vykdomosios valdžios ir partijos sprendimus. Panašaus rango Kinijos pareigūnas Lietuvoje lankėsi 2000 metais. Po JAV, Kinija yra didžiausia pasaulio ekonominė rinka, kasmet auganti vidutiniškai 6 %.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.