Vilniečiai kviečiami į pasaulinės Kultūros dienos minėjimą

Šiandien (balandžio 15 d.) Lietuvoje prie Seimo bus minima pasaulinė Kultūros diena. Nepriklausomybės aikšteje, bus iškelta Taikos vėliava, o ant pakylos kalbą sakys Viktoras Pranckietis, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje Auksė Narvilienė.

Ši šventė Lietuvoje teisiškai įtvirtinta 2006 m., o šventės data pasirinkta, nes 1935-ųjų balandžio 15-ąją Vašingtone, 21 Amerikos žemyno šalys ratifikavo Rericho paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Šis paktas, kaip apšvietos idėjų apogėjus, pasirašytas prieš beveik šimtą metų, tačiau iki šių dienų stebina savo atspindimu didžiadvasiškumu. Nors per vėlesnius karinius konfliktus, kilusius Vakarų pasaulyje, nebuvo sugebėta apsaugoti visų meno paminklų ir kultūros objektų, tačiau idėjos, propaguojamos šio pakto, išliko, o žmonės XXI a. kultūrą vis dar vertina itin teigiamai.

Šios dienos simbolis - balta vėliava, kurios viduryje raudonas žiedas, o žiede - trys suglausti, raudoni apskritimai. Tai meno, mokslo ir religijos simbolis. 2015 metų rugsėjo 10 dieną Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto NVO prie Jungtinių Tautų prezidentė Alisija Rodriges Fernandes įteikė Lietuvos Seimui Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika. Lietuva tapo pirmąja pasaulio valstybe, gavusia šį apdovanojimą, kuris išoriniam pasauliui Lietuvą pateikia kaip atkakliai kultūrą globojančią ir kultūros pagalba taikos siekiančia valstybe.

Kiekvienas, į renginį užsukęs lietuvis šiandien turės laiko pamąstyti, ką jam reiškia kultūra ir kaip jis prisideda prie pastarosiosV plėtojimo.

3 peržiūros liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.